Jak vystěhovat neplatiče

Od: Datum: 12.10.15 14:13 odpovědí: 3 změna: 12.10.15 17:45

pronajímám byt mladé dámě, která neplatí za nájem a za služby, nyní nekomunikuje, nezvedá telefon, nereaguje na SMS, neotevírá dveře, byť doma je.Jak mám postupovat , abych se této nájemnice , co nejrychleji zbavila. Mám podepsanou nájemní smlouvu do 4.2016, vždy měla problémy s placením, ale poté vždy dlužnou částku uhradila. Nyní dluží za 2 měsíce, vypověď se mi jí nepodařilo předat...Můžu po předem avizovaném termínu ( přes SMS) vstoupit do bytu, vyměnit vložku a zamezít jí další přístup, je to v souladu s legislativou?Je dobré přizvat při vstupu do bytu, kde bude přítomen i zámečník, policii?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.15 14:19
avatar

Počkejte ještě měsíc, ať má nezaplacené tři nájmy. Jinak tady je to popsané:

http://www.home-institute.cz/…tici-najemneho-vystehujte-je/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacka21
Datum: 12.10.15 14:43

Odpojit vodu, elektřinu, topení a vyměnit zámky na dveřích. Neplatí tak ať bydlí na ulici kam evidentně patří. Nedodržuje smlouvu tak ji vyhoďte z bytu. S takovýma lidma nejednejte v rukavičkách, i když v dnešní době kdejakej kriminálník trvá na svých právech a povinosti chovat se jako člověk, to už zapomínají.

Nezaplatí třetí nájem, vystěhovat a podat k soudu náhradu škody za neuhrazené nájmy. Takový lidi to dělají tak dlouho dokud neskončí ve vězení nebo na ulici, náprava skoro vyloučená.

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 12. 10. 2015 18:00:07
!Pravidlo Z7: je zakázáno poskytovat návod k páchání trestných činů nebo nečestnému (podvodnému) jednání a také nelegálního šíření softwaru, autorských děl atd.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.15 17:45
avatar

Nemůžete vstoupit do bytu ani vyměnit vložku, nemůžete ani odpojit energie či vodu – porušovala byste zákon.

Vyzvěte nájemkyni písemně (doporučeným dopisem s dodejkou) k nápravě.

Pokud nájemnice nezaplatí ještě za třetí měsíc, můžete jí dát výpověď bez výpovědní doby a vyzvat ji k okamžitému předání bytu.

Pokud byste nájemnici nevyzvala k nápravě, k výpovědi by se nepřihlíželo.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.