Lepení polystyrenu na strop sklepa

Od: Datum: 12.10.15 10:53 odpovědí: 7 změna: 13.10.15 09:50

Dobrý den,

máme malý sklep, který je umístěn pod částí místnosti a chodbou. V zimě z něj táhne studený vzduch do chodby. Rád bych zateplil jeho strop.

Mám raději použít extrudovaný (popř. perimetrový) polystyren, nebo stačí obyčejný?

10cm nebo více?

Raději bych použil PU pěnu místo lepidla weber klasického, bude potřeba desky nějak podepírat, než zaschnou?

Budou pak potřeba desky ještě kotvit a použít perlinku nebo stačí jen nalepit?

děkuji

Pepa

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.15 11:06
Je téměř jedno jestli fasádní či extrudovaný (perimetr),tl. raději víc norma na venkovní zateplení je min.14cm.Při lepení na pěnu je potřeba podepřít-zajistit,zda-li provedete stěrku s perlinkou je jen na Vás,ale je lepší zastěrkovat.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.10.15 11:59

Já jsem dal pět cm, pak jsem pět ještě přidal. a dále jsem dal desítku, nejlevnější polyš, záleží kolik máš místa. Víc se mi zdá zbytečné, ten rozdíl teplot zase není takový. Ve sklepě mám v létě okolo 7-10stupnů, v zimě tak 5-6. V zimě jsem to nepoznal a v létě tu mám větší horko Lepil jsem na pěnu, nutno podepřít. Poté jsem vypenil ještě mezery a po zaschnutí zařezal, je z toho jeden celek.

doplněno 12.10.15 12:00:

http://stirecek.rajce.idnes.cz/zatepleni/

Ohodnoceno: 4x

Datum: 12.10.15 13:32

Do sklepa stačí EPS 70 F (Z). síla 10 a více cm. Při lepení na pěnu musíte fixovat desky na 10 minut. Lepší je lepidlo cementové.

Desky netřeba kotvit, ani nijak opatrovat lepidlem. Stačí jen obílit.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.10.15 17:43

ok, moc děkuji za Váš čas a názory.

s pozdravem

Pepa

Datum: 12.10.15 18:19

Dobrý den.Zapojím se do diskuze.Již dlouho také uvažuji o zateplení stropu sklepa v rodiném domě ale stále si nejsem jist zda to má u mne smysl nebo ne a přinese to užitek a efekt...Podsklepený dum.Nepocituji(pocitově) v přízemí žádný chlad nebo zimu.Všude koberce.Teplota ve sklepě celkem stálá + - zima 8-9 st. leto kolem 10.

Myslíte kdo má zkušenosti má cenu se do toho pouštět bude efekt znatelný jak pocitově tak finačně(topení)..Nebo je to zanebatelné.Bojím se abych na tom nemakal/investoval a vysledek nula nebo neznatelný jak už jsem se taky někdy dočetl.

Datum: 12.10.15 19:54

Jane,

Pocitová teplota je něco jiného, nežli skutečnost. Váš koberec udělá pocitově hodně tepla, i když může být podlaha studenější, nežli dlažba.

Jestliže je ve sklepě 8-10°C na stropě, tak tato teplota se "někde srazí" s teplotou z vytápněné místnosti, je je uprostřed pokojová teplota 22°C.

Takže spodek podlahy je ochlazovám ze sklepa. Takže i zde musí být izolace přínosná. Pocitově to je ale jinak...

Od: mamba54
Datum: 13.10.15 09:50

Muj manžel takhle lepil polystyren na strop sklepa pod místnosti a dobry. Staci penou nastrikat plotnu PS dokolečka po obvodu, přitisknout na očištěný strop(ometený metlou a opláchnutý hadrem s vodou), podepřel to deskou než to zatvrdne, hmoždinky na kotvení tam nedával, pěna drží dobře. neomítali sme to nijak. centimetrů sme dávali 8 cm, je to dost poznat že sou podlahy teplejší v místnosti.

Táhnutí vzduchu ze sklepa ale asi řešit ještě dveře do toho sklepa trochu těsnější, ale tomu nerozumím.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.