Jak vyčistit od mastnoty mřížku z digestoře?

Od: Datum: 12.10.15 10:16 odpovědí: 24 změna: 08.11.15 09:46

Jak vyčistit od mastnoty mřížku z digestoře?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.15 10:34

kupte si ve spreji SAVO- kuchyně a s ním vše vyčístíte, jen se to bude lesknout.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.10.15 14:14

Savo se lepivé mastnoty v mřížce ani nedotkne. Rozleptané budou jen dýchací cesty, mastná mřížka určitě odolá - ověřeno x-krát!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.10.15 10:37

Jde sundat? Jestli ano, nastříkejte na ni pěnu, která je určená na čištění trouby. Pak stačí jen spláchnout. ;) Vlastně ikdyž nejde sundat, nastříkat pěnu a stírat vlhkým hadrem. A při téhle (hnusné) práci, nastříkejte i troubu. Je potřeba přečíst návod. Každá značka to má jinak. Tohle je cesta nejmenšího odporu :-D

Datum: 12.10.15 11:16

Jakou mřížku - tukový filtr, co je na sání, teda nad plotnou? Ta asi většinou jde umýt v myčce (kouknout do návodu od digestoře).

doplněno 12.10.15 14:30:

Já teda ten filtr meju jen v myčce, nějakých 7 let, co tu digestoř mám a je v pohodě.

Datum: 12.10.15 14:07

Myčka moc nefunguje :( Pěna na trouby nebo gril je super, ale jak je psáno, je to pěkný opruz. Neúčinější je rozpustit trochu NaOH (hydroxid na odpady) ve vlažné vodě, nasadit rukavice a po namočení počkat pár minut. Musí se to pohlídat! Je to rychlá reakce a některé mřížky jsou hliníkové, ty hydroxid při delším působení seřere. Výsledek ale stojí za to, jen opláchnete vodou a mřížka je jako nová.

Datum: 12.10.15 14:22

Pokud je mřížka natřená, hydroxid barvu sežere.

Datum: 12.10.15 16:06

V tom případě takovou barvu sežere i Savo.*bzum*

Datum: 12.10.15 14:39

Já ji dávám do myčky a funguje to.

Datum: 12.10.15 17:18

Naopak - myčka funguje velice dobře!

Od: pepa*
Datum: 07.11.15 16:47

NaOH nelze na mžížku použít. To je nesmysl. Okamžitě začně šednout, jak bude naleptávaná. SAVO výrobky jsou i na mastnou špínu. Stačí se v obchodě zeptat.

Datum: 12.10.15 16:13

Rád bych poprosil někoho, jak vypadá tukový filtr po aplikaci myčky. Asi dělám něco špatně, když to všem tady tak bezvadně funguje a mě se toho nedotkne ani wapka s teplou vodou a saponátem :( Jestli teda myslíme filtr, jak je v původním dotazu.

Datum: 12.10.15 16:21
V myčce vyzkoušeno, mastnota se trochu shlukne a jinak nic. Nepomůže, vyzkoušeno na různé teploty. Asi to chce pravidelně a ne po letech.

Datum: 12.10.15 20:30

Myčka funguje perfektně, ale chce to pravidelné používání. Já to čistil tak ob měsíc. Ovšem po 2 letech to tukový filtr zničilo. Měl jsem ten kovový. Ale kdo ví, možná by se zničil i tak

Datum: 13.10.15 08:58

Já ji čistím párou. Takovou tou "hračkou" na výrobu páry. Jde to naprosto dokonale a mřížka je jako nová i po patnácti letech. Ale asi důležitější než čím čistíte - jak často čistíte. Když na ni máte milimetrovou vrstvu všeho možného, pak to bude trvat delší dobu.

Jinak z chemie lze použít i nějaký šampon, který obsahuje hydroxid draselný ( průmyslové čištění). Pozor je to vlastně slabý louh, krásně leptá ruce. Někomu to může vadit.

Datum: 13.10.15 09:52

Mřížku nejlépe vyčistíte teplou vodou s přídavkem saponátu a s přidáním trochu obyčejného octa. Kovový filtr u moderních digestoří umyjete lehce i v myčce na nádobí, pokud ji ovšem máte. Chce to ale jistou pravidelnost , nenechat to do fáze velkého znečištění.

Datum: 20.10.15 11:49

Doporučuji použít čistící přípravek Cif cream. Mřížku sundat, natřít mastný povrch tímto čistícím přípravkem, nechat chvilku působit. Následně setírat drsnou stranou navlhčené kuchynské houbičky, která se používá na nádobí v kuchyni. Postup opakovat. Je to účinné. Tento čistící přípravek používám na odstraňování nečistot k kuchyni a jsem s ním spokojená - je opravdu účinný.

Datum: 25.10.15 23:37

Nemám kovový filtr, zato klasický panelákový kryt pod digestoří,který seš též špatně myje. Dám pod něj vařit velký hrnec s vodou, dokud se tuk a nečistoty nerozpustí. Pak lehce setřu houbičkou a to i po sundání krytu - vnitřek digestoře. Zda by takto šel vyčistit kovový filtr toť otázka. Domnívám se, že když jej namočíte přes noc do vody s jarem a pak dáte do myčky hned umýt, že to musí jít.Jinak jsem celé desítky let nejspokojenější s obyč. pastou Torro, asi za 16 Kč.Čistím s ním snad všechno, krom leštěného nábytku a omítky. Dokonce i sklokeram. desku, která je stále jako nová. U lesklého nerez nádobí tedy pouze dna a vnitřky, lesk by se poškrábal.

Datum: 27.10.15 16:08

Kupte si tento přípravek Sgrassa Brilla od fy.Madel.Funguje to na veškerou mastnotu nejen v kuchyni.

Datum: 27.10.15 16:30

Když mastnota nepouští konvenčními zbraněmi, sahám po průmyslové chemii.

Průmyslový čistič od 3M je bezkonkurenční. Jen ta cena *fn*, ale já ho nekupoval, fasoval jsem ho v práci na veletrh. Zbytek mám doma víc než 10 let.

Tak obrázek se "nepovedl", snad příště *klik*

Od: mona*
Datum: 29.10.15 13:35

mne sa osvedčilo tekuté mydlo na ruky, dokonale všetko odmastí. dať trochu tekutého mydla na hubku a trocha navlhčiť potom len utrieť mriežku. bude a ko nová.

Datum: 07.11.15 18:04

Jde to Cifem, Jarem, ale nejrychleji mi to šlo benzinem, sice byl byt jak na benzince, ale mřížka byla čistá bez velkého drbání.

Datum: 08.11.15 01:13

Pod odpařovačem nechte vařit delší dobu ve velkém hrnci vodu, mastnota se rozpustí a saponátem na houbičce půjde dolů.

Datum: 08.11.15 07:16

Já jsem doposud nepochopila, proč tolik lidí chce drhnout, používat drhnoucí hubky, nějaká abraziva, rozpouštědla, vyvařovat a já nevím co, když každý doma máme pěnu, kterou čistíme troubu a tou, když mřížku, rošty nebo podobné zmaštěné časti sporáku, pokryjeme a pak pouze opláchneme nebo setřeme. Vyvětlete mi někdo, PROČ?! *hej*

doplněno 08.11.15 10:38:

Jojo, u nás používáme Protože! :-D

Datum: 08.11.15 09:46

- babi -

Na otázku "Proč" mám univerzální odpověď, proti které není argument: " Pro jistotu" *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.