Popraskaná nivelační stěrka

Od: Datum: 12.10.15 10:11 odpovědí: 5 změna: 03.11.15 16:00

Dobrý den všem.

V panelovém bytě mi podlahář minulý týden vylil 2 místnosti nivelační stěrkou, předtím napenetroval. V bytě se netopilo, nevětralo, byla jsem mimo.

Dnes jsem s hrůzou zjistila, že v obou místnostech je podlaha popraskaná, křupe pod nohama. Už popraskané části odlupuje. Jde mi však o to, zda je dostačující, aby odstranil jen špatná místa nebo jak by měl být správný postup. Jako úplný laik prosím o radu. Případně další informace doplním. Děkuji.

doplněno 12.10.15 13:00:

Podlahář odstranil odlupující se části a chce tyto zovu vylít nivelací. Původně jsme byli dohodnuti na přilepení podlahoviny PVC. Teď mám obavu, aby se stěrka nedrobila i pod PVC. Nebo lepidlo ji zpevní? Nevím, jak by se pak přilepené PVC sundavalo - asi špatně ... Položit bez přilepení? Není to měkké ani tenké PVC.


doplněno 03.11.15 13:57:

Zdravím, tak podlahář odstranil popraskané části a znova vylil, zbrousil. Přilepil podlahovinu a nevypadalo to špatně. Ale ... teď, když už se po podlaze chvilku chodí, začínají se kopírovat nerovnosti a to hodně. Ve finále mám podklad nerovnější než dřív. Co s tím? zaplaceno, mám chtít slevu nebo předělat? už jsem z kvality práce dnešních řemeslníků znechucená.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.15 12:19
avatar

Nechte předělat celé podle všeho nedodržel technologický postup a stěrka nebyla dostatečně dlouho promíchávána.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 15:09

Stěrka se loupe buď z mechanických příčin (podlaha pruží - houpe se), nebo nedodržen technologický postup (bezprašnost, správná penetrace, maximální tlouštka stěrky, teplota v místnosti při aplikaci)... Opravit - doflikovat to reálně nepůjde, pouze vše znova udělat a pod odborným dozorem... Hodit mu to na hlavu a nezaplatit (nedoplatit), nepřebrat dílo. Pokud Vás tedy řemeslník nemá v hrsti tím, že už jste mu vše uhradila - práci i materiál...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 15:12

Podlaha je pevná, nehoupe se - spíš technologický postup , bohužel zaplaceno *plac*

Datum: 03.11.15 16:00

to je blbé... Jo, ještě může být hodně pravděpodobné, že odlupování je zapříčiněno zbytky starého lepidla, pokud tam bylo lino - stěrka absolutně nedrží na chemoprenu, alkaprenu a pod. Pokud tam bylo lepené lino, musí se povrch betonu kromě penetrace perfektně zbrousit - prosté oškrabání lepidla nepomáhá, protože lepidlo je zateklé a zatuhlé v pórech betonu. Ale broušení = prach a práce = nutnost mít/půjčit si vhodné stroje = náklady... Tady bych viděl zakopaného hafana...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 03.11.15 15:19

Nerovnosti se za chvíli vydřou a lino bude vypadat strašně:( Já bych to reklamovala.

Musí se to předělat, máme nivelačku ve sklepě a nikde nic nepraská, nedrolí se. Je to tam už několik let a je to pořád dobré a rovné, zatím na tom nemáme ani žádný lino, jen to je něčím natřené.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.