Jak zmenšit tah komínu

Od: Datum: 11.10.15 15:43 odpovědí: 6 změna: 12.10.15 11:00

Dobrý den. Mám problém s velkým takem komínu. Jsem napojen na 15m vysoký komín z nerezu 150mm. Od napojení je ještě 3m do sklepa jako výberné místo. Tak že celková výška komínu je 18m. Topím v kamnech jotul F3 CB. Hned za kamny mám v kouřovodu klapku. Jenže i když je klapka zavřená, tak stejně oheň hoří moc rychle a kamna se přetápí. O CB spalování nemůže být ani řeč.. Prosím o radu jak by se dal snížít tah komína. Četl jsem o nějakém regulátoru tahu ale nevím zda by to k něčemu bylo.Když jsem se ptal komíníka, tak mi odpověděl že můžu být rád že mám tak pěkný tah a neboi at si dam na komín cihlu... Vím že ten tah pro kamna určitě moc dobré neni.. Děkuji za odpověď Šejvl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 11.10.15 15:53

Musíte udusit vstup vzduchu. ucpávat komín je blbost.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.10.15 16:43

Ten regulátor funguje tak že komín neodsává vzduch z kamen ale mimo takže pomoc by měl.Dělají se dva druhy na zazdění a na rouru http://www.kominy-prodej.cz/regulatory-tahu-4/

Něco je i tady http://www.energoportal.cz/fo…-na-kourovod-jotul-f3cb-59350

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.10.15 20:54

Nejspíš Vám netěsní dvířka. Protože, to není možné při zavřené klapce a vstupních průduších, aby to rychle hořelo. To tak dělá od začátku?

Datum: 11.10.15 21:04

Jolamus - na rozdíl od předchozího rádce vám poradím, aby jste na přechodnou dobu mírně pootvřel ty dvířka na vybírání sazí. Ale tak, aby jste zabránil případnému problému se zahořením něčeho u dvířek a aby jste si potvrdil, že skutečně takto můžete snížit a také snížíte tah komínu z kotle. Samotnému mi to takto na zkoušku navrhnul profesionál topenář a měl pravdu !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.10.15 22:36

Nechat si od komíníka změřit tah komínu a osadit regulátor tahu. Nastavit tah uvedený v návodu kamen.

Od: topic
Datum: 12.10.15 11:00

Nejlíp asi ten omezovač tahu (= regulátor tahu) - přisává si falešný vzduch a tím snižuje tah, jde přesně nastavit na potřebný tah. Je tam klapka, při velkém podtlaku otevře a pustí chladný vzduch, tím ochlazuje spaliny = zmenšení tahu. Je dobré mít k tomu externí přívod vzduchu aby nebyl průvan...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.