Jak naladit programy na TV?

Od: Datum: 11.10.15 12:26 odpovědí: 11 změna: 11.10.15 19:47

Ahoj, přestěhovali jsme se s přítelkyní do nového bytu (podnájem), kde je pro příjem TV signálu anténa. Napojil jsem ji do TV, spustil hledání ( projel jsem všehny druhy co TV nabízela - digitální anténa, digitální kabel, analogové, digitální a analogové, ruční hledání - kde jsem zadal přímo kanál pro žižkovský vysílač, ale bez signálu a nakonec úplné hledání) a ani v jednom případě jsem nenašel žádné HD programy (což předpokládám, že je problém toho, že anténa ten signál neumí zpracovat), ale co mě zarazilo mnohem více, že nebyly nalezeny programy ČT, vyjímaje ČT art. Se signálem nemůže být problém, Žižkovský vysílač je od nás cca 2km.

Víte v čem může být problém?

Děkuju všem za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.15 12:29
avatar

To je společná anténa z dob reálného socialismu, která nefunguje. Dva kiláky od Žižkova pobere pokojová anténa za tři stovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.15 13:32

Nemá to všem nic společného s reálným socialismem, ale s reálným kapitalismem.

Reálný kapitalista kašle na své povinnosti, že ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 11.10.15 12:36

Žižkovský vysílač, Praha-město vysílá ve vertikální polarizaci, což vám nic neřekne, ale většina antén u nás je polarizovaná vodorovně- horizontálně, tady naplacato vodorovně jako křídla letícího ptáka. Vodorovně například vysílá kousek od Prahy vysílač Cukrák.

Na vysílač Žižkov se dá anténa naplacato na výšku, pak přijímá lépe. Ale v Praze je tak silný signál, že ho chytnete i na prutovou anténu, i na anténu s nesprávnou polarizací.

Pokud chcete ladit přímo bez vyhledávání, máte tu kanály 53, 41, 59 a pak i 47 a 51. Víc najdete například na http://www.digitalnitelevize.…42704-500452-praha-mesto.html

doplněno 11.10.15 12:39:

Teď jsem si všiml ve vašem dotazu, že používáte společnou televizní anténu (STA), takže vám možná správce antény pouští signál na jiných kanálech? Zkuste si při ladění nechat proladit celé pásmo bez ohledu na kterém kanálu vysílá vysílač, který chcete přijímat. Nebo se zeptejte sousedů, nebo nějakého správce domu, co chytají a na jakém kanálu.

doplněno 11.10.15 12:42:

Když nechytnete vysílače ČT, podívejte se, na jakém multiplexu vysílají, je to jednička, který vysílá u vás na 53. kanálu. Na 42. kanálu je multiplex 2 a na 59. kanálu je multiplex 3. Atd.. víc je na předchozím odkazu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: radek1990
Datum: 11.10.15 12:59

Pánové, já Vám děkuji za odpovědi.

Pokojové antény umí chytat HD programy?

Co se týče těch kanálů, zkoušel jsem teď ručně projet kanály 42,53,59. Kanál 42 a 59 mi našly několik programů, které TV při automatickém vyhledávání našla již předtím, nicméně kanál 53 ukazuje signál: žádný.

Datum: 11.10.15 13:14

Na anténě při příjmu programu v HD rozlišení nezáleží. Musí to umět televizor nebo setop box.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radek1990
Datum: 11.10.15 13:18

TV to umí, ve starém bytě s tím nebyl problém. Teď se při vyhledávání programů neukazuje žádný HD program.

Od: host*
Datum: 11.10.15 14:14

ČT1 HD a ČT2 HD vysílají na stejném multiplexu jako ČT :D a ČT ART. Tento multiplex se podle dostupných informací nevysílá z Žižkova, ale ze dvou vysílačů - Ládví (na severu Prahy v Ďáblicích) a Novodvorská (v Praze 4 mezi Krčí a Lhotkou) - viz http://www.digitalnitelevize.…ace/dvb-t/vysilaci-sit-7.html V tabulce si všimněte, že vysílá v horizontální H polarizaci, tedy stejně jako Cukrák.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radek1990
Datum: 11.10.15 17:08

Děkuju za odpověď. Signál na kanálu 37 (Ládví a Novodvorská) je témeř pořád žádný a chvílemi slabý. Vysílač Novodvorská je vzdálen od domu cca 10km, vysílač Ládví cca 8,5km.

Takže to chápu tak, že anténa, která je na střeše je z dob císaře pána a nová stojí pár stovek.

Od: host*
Datum: 11.10.15 17:53

Anténa na střeše není takový problém, jako svod, tedy kabel, který je vystavený povětrnostním vlivům, hlavně slunečnímu záření, změnám teploty, vlhkosti, sazím apod, takže se signál od antény skoro nedostane dolů a televize "chytá" spíš na ten kus kabelu, který je ještě dobrý. Ale jestli chytáte ČT art, nebo něco jiného na tomto multiplexu, tak tam musí být i oba HD pořady ČT1 HD i ČT2 HD.

Podívejte se, jestli máte přímý nekrytý výhled na některý z těchto směrů, v paneláku "zády" ve směru, tedy okny na druhou stranu byste v je bytě nechytli. Pokud máte volný směr, můžete zkusit třeba zapůjčenou prutovou anténu (dva pruty na stojánku), které se dávaly k některým televizorům. Hlavně je třeba si uvědomit, že na tomto kanálu je příjem s anténou ve vodorovné rovině, stejně jako na Cukrák, zatímco na Žižkov je ve svislém směru.

Jestli jste v nájemím bytě a máte společnou televizní anténu s rozvodem, tak to asi funguje ve všech bytech stejně, zeptejte se sousedů, co a na kterých kanálech chytají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.15 18:23

Anténa na vplyv HD vysielania nemá vplyv a ani či bola niekedy na analogové a teraz je na digitálne vysielanie,je to len reklamný trik na výmenu antén.Podľa popisu používate teraz STA a pravdepodobne nemáte ani tušenie aký je použitý set top box pri spoločnej anténe a vyzerá to podľa vášho popisu,že neprijíma pravdepodobne HD programy.Pokiaľ sa neopýtate susedov alebo správcu čo tam máte naištalované,tak vám nik relevantné riešenie neposkýtne tuna,mimo vlastnej antény a postačuje vám obyčajné takz. sito pre UHF.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radek1990
Datum: 11.10.15 19:47
Setobox nemam, antena jde primo do TV. TV by HD mela pobirat bezproblemu, ale kdyz jsem vyhledaval kanaly, tak se zadny HD v nabidce neobjevil.
Tv v sobe ma: DVB-T (MPEG2/MPEG4) a DVB-C zabudovany digitalni tuner s podporou EPG.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.