Můžeme bydlet v koupeném bytě až za 2 roky

Od: Datum: 10.10.15 22:26 odpovědí: 17 změna: 11.10.15 23:28

Dobrý den, zajímá mě, zda je běžné, že kupujeme byt a budeme v něm moct bydlet, až za dva roky od podpisu smlouvy. Údajně je z tohoto důvodu i ponížena cena bytu. Prodávající je dcera, která má nyní v bytě staré rodiče, po zaplacení bytu budou peníze použity na stavbu společného domu pro dceru s rodiči, proto chce, aby tam rodiče po dobu stavby ještě bydleli. Děkuji za vaše zkušenosti, názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.15 22:30

Vy nekupujete, vy sponzorujete.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 10.10.15 22:31

Dobrý den, ne, není to běžné. Ovšem, pokud na to přistoupíte a bude to ve smlouvě, tak je to Vaše riziko. Dva roky jsou dlouhá doba a změnit se může cokoliv - a potom se budete třeba soudit. Já bych do takové "lotérie" nešel. Zdravím!

doplněno 11.10.15 10:59:

Jo jo, dobrá smlouva je základ - ale, žádná jistota. A smlouvy jsou tu od toho, aby se moc nedodržovaly .

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.10.15 22:33

Běžné to rozhodně není, osobně bych do toho rozhodně nešel protože defakto zdarma za energie apod. ubytujete její rodiče kteří tam dosud bydlí... Analogicky si představte že by vám řekla že vám byt prodá ale dva roky tam bude bydlet, to je to samé... buď bych trval na tom že je byt podpisem můj, tudíž bydlím já, nebo na nájemném pro rodiče...

Datum: 10.10.15 22:58

Tazatel píše, že cena bytu je ponížena právě z tohoto důvodu. Asi takhle, jestli Vy nepotřebujete ihned bydlet a to snížení ceny je opravdu značné, tak budiž.

Datum: 10.10.15 23:02

Píše, ovšem v tom případě bych chtěl vidět (případně si nechal udělat) odhadní cenu, a pak teprve operoval s rozdílem, přecijen, "údajně" je ponížena = ponížení může být o pár tisíc nebo vycucané z prstu... Každopádně pokud bych do toho šel, zkusil bych taky právníka jak je to s případnými opravami, vytopením sousedů, atd.

Od: pxdt
Datum: 10.10.15 23:20
Asi bych do toho nešla, co budete dělat, když ten barák nestihnou postavit/dojdou jim peníze na stavbu a rodiče se nevystehuji?

Datum: 10.10.15 23:27

Ve smlouvě bude tohle jasně dáno, že ikdyž nebude dům postaven za 2 roky, rodiče se vystěhují. Když bude postaven za rok, vystěhují se už za rok.

Od: pxdt
Datum: 11.10.15 10:52
Ale já se neptám, co máte ve smlouvě. Tu si budete moct leda tak zarámovat a povesit na záchod, až ten svůj barák nepostaví a odmítnou se vystěhovat. Potom se totiž budete muset roky soudit a žádat o vystěhování a když budou odmítat, tak se to bude jen táhnout a táhnout.

Datum: 11.10.15 22:08

Zeptejte se sami sebe, pokud to dopadne jak píše pxdt: "Budu mít žaludek na to, abych ty rodiče vystěhoval násilím?". V opačném případě nebudete mít ani peníze ani volný byt. Já bych do toho nešel.

Od: ria®
Datum: 10.10.15 23:29

Dobrý den, máte černé na bílém podmínky ve smlouvě, buď berte, nebo nechte být.. Stejně jako věcné břemeno.. Bohužel to neovlivníte..

Datum: 10.10.15 23:30

není to běžné,ale již jsem se s tím i setkal,ale jednalo se cirka o půl roku...

Datum: 11.10.15 00:08

Já jsem takhle prodal byt půl roku předem, slevil jsem reálně 35 tisíc, kupující měla smlouvu na podnájmu také ještě na půl roku. Všechno klaplo, předával jsem jí to 14 dní předem, všichni spokojeni. Je fakt, že jsem měl pozemek, hrubou stavbu, nasmlouváno dokončení, harmonogram prací atd, šli jsme do akceptovatelného rizika.

Ve vašem případě byl se ptal po několika věcech - mají už pozemek? Plány? Mají povolení? Cenový odhad? V jakém stádiu je stavba? Kolik již vložili z vlastních peněz? Kolik peněz hotově mají navíc krom těch od vás za byt? Mají další půjčky?

Vy dáváte těm lidem doslova úvěr na dva roky krytý 100 procent nemovitostí. 100 procent úvěr je vždy sám o sobě riskantní a riziko zvyšuje každá negativní odpověď na výše zmíněné otázky.

Ohodnoceno: 2x

Od: pepa*
Datum: 11.10.15 00:45

Platíte předem něco, co nemusí být vaše. Pochopil bych, že staří rodoče by byli věcným břemenem. Pak ale čekat na smrt je také nesmysl. Jednoduše vy zaplatíte stavbu něčeho, co ještě nestojí a může se stát, že ani stát nebude.

Jestli máte zapotřebí dělat takové pitomosti, tak to pak ano. Ale je to blbost jako prase.

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 11.10.15 11:04

Nešla bych do toho. Za půl roku může mít dcera nehodu a v životě nic nepostaví, pokud přežije. Vy staroušky na ulici nevystěhujete a čekat na domov důchodců je na roky.

Od: buss®
Datum: 11.10.15 11:30

Běžné není, ale možné, co si nasmlouváte, to máte. Proč do toho jdete si odpovězte sami. A proč se ptáte, kdo dělal smlouvu snad rizika vysvětlil, pokud to byl právník, nebo se jej máte ptát.

Datum: 11.10.15 12:02

...zdravím...určitě bych do toho nešel..dva roky je dlouhá doba,stát se může cokoli a dnešní soudy chrání spíše toho kdo zákon a smlouvy porušuje... a navíc nevím jak Vy ale já jsem člověk který by stále na to myslel a zvažoval ...podepsalo by se to určitě na mém zdraví,třeba co se stalo mi... pronajmul jsem garáž,pár let to bylo bez problému a pak panáček se opožďoval s platbami,pak už neplatil...tak jsem mu dal výpověď...no a dopadlo to tak že mi ukradl vše co tam bylo/regály na míru,skříně,pojezdy na vrata...bohužel jsem mu věřil a nic jsem si nenafotil či písemně nepotvrdil/co tam je/ na počátku...navíc přetěžoval elektriku a měl jsem vyhořené kabely ve stěně,takže oprava a dále jsem musel zaplatit za poslední rok elektřinu ...takže to je jen jedna pitomá garáž a takové problémy...nejvíc mi vadila ta bezmocnost jak se mi vyloženě smál do obličeje...

Datum: 11.10.15 23:28

Nevidím na tom nic špatného. Pokud dobře sepíšete smlouvu, riziko bude asi mnohem menší, než kdyby jste si do bytu na ty dva roky sehnali nějakého cizího nájemníka. Pokud byt hned nepotřebujete, může to být dobrá varianta, ti lidé tam asi dlouho bývali a o byt se snad budou starat jako dosud.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.