Stržený závit u tlakové nádoby

Od: Datum: 09.10.15 14:03 odpovědí: 7 změna: 12.10.15 17:52

Dobrý den všem, u tlakové nádoby domácí vodárny jsem měnil těsnění kolem vzduchového ventilku a při opětovném zašroubování a lehkém dotahování se strhnul závit. Prosím o radu jak ventilek co nejlépe našroubovat a utěsnit v závitu. Děkuji Jirka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.15 14:11

Šel by pokud to nením moc použít tmel na zajišťování šroubů např. od fy Loctite.

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 09.10.15 14:15

Řeším tento problém u expanzky už 3 roky - každý odborník radí vyměnit komplet. Já to zatím vyřešil druhým ventilkem a kovovým vrškem - ten má malé těsnění a při pořádném utáhnutí ten vršek únik zastaví až na 1 měsíc... ale musím to hlídat.

V budoucnu plánuji výměnu, ale je to drahé... vršek ventilku za pětku je oprava levnější...

doplněno 10.10.15 13:39:

@dabel - normální závitníky doma mám, ale nenapadlo mne "projet" závit ventilku... máte s tím vlastní zkušenost? Ona ta moje tlaková nádoba má mít v sobě nějakou duši, která se nafoukne na určitý tlak a vyrovnává tak tlak vody studené-teplé. Rád bych to vyzkoušel, ale bojím se zničení duše (objímky ventilku)...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.10.15 12:56
Zjistit rozměr závitu a použít opravnou sadu od V coil
doplněno 10.10.15 15:25:

ten V Coil sou takový pružinky který se natočí do strženého závitu vnitřek tý pružinky má závit do kterýho de potom natočit ten ventilek

u tý sady je závitník kterým se nejdřív ten strženej závit projede a aby nedošlo k poškození toho balonku uvnitř nádoby tak je ten závitník dole zbroušenej na plocho nebo pokud není tak si ho zbrousit a opatrně vyříznem závit pro tu opravnou pružinku

http://www.mt-nastroje.cz/i-z…u/71-2-Zavitove-vlozky-V-COIL

píšou sice převrtat ale má zkušenost pravý že většinou to de rovnou projet závitníkem bez vrtání

Datum: 10.10.15 14:47

Děkuji Vám za odpovědi. Moje myšlenka byla zalepit závit ventilku do závitu pláště tlakové nádoby vhodným lepidlem. Například dvousložkové BISON EPOXY METAL nebo ten LOCTITE jak píše albatros, ale nemám zkušennosti ani s jedním. Ideální by samozřejmě bylo, vyříznout nový závit, ale ventilek má na straně do nádoby závit s jiným stoupáním, než je běžné. Na vnější straně je to autoventilek.

Datum: 12.10.15 13:37

To co píše dabel vypadá zajímavě, jistli ten V-COIL udrží ten tlak. Jen nevím jak zjistím jaký potřebuji závit a s jakým stoupáním.Jak ho změřím? Průměr samozřejmě vím 7,6 mm. Dik.Jirka.

Datum: 12.10.15 14:00
Kvalitní oprava spočívá ve vyvložkování.Vyvrtá se větší otvor, nařeže se závit a u soustružníka si nechte udělat z mosazi vložku s původním závitem. Tak jsme opravovali stržené závity na hlavách válců i Pionýrů a Stadionů.

Datum: 12.10.15 17:52

opravoval sem tim V coilem i strženej závit na uchycení napínací kladky rozvodů na jednom oplu je to 6 let a stále motor šlape a nepotkal se *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.