Nahrazení izolace kolem trubek

Od: Datum: 08.10.15 15:38 odpovědí: 5 změna: 08.10.15 21:16
avatar

Mám obalené trubky podlahového vytápění miralonovou izolací. Teď jsem měl na domě chlapíka z firmy, která nám bude podlahovku zalévat anhydritem. Zjistil však, že nad izolací zbývá prostor pro max. 1 cm anhydritu a to je příliš málo. Izolaci tudíž musím sdělat. Nevíte, čím jiným mohu trubky obalit? Nemusí to být ani izolace, stačí něco, co obalí trubky, které jsou z mědi, a zabrání tak oxidaci.

Zatím mě napadl pouze husí krk, který rozříznu a vložím na trubky a následně vše oblepím "izolepou". Vydrží však teplotu podlahovky? Napadá vás něco jiného? Předem moc díky za rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.15 15:49
avatar

Asi nic slabšího než je Mirelon návleková izolační hadice neseženete:

http://www.mirelon.com/cz/nav…-hadice-mirelon-wp000016.html

Pokud by vadila i tloušťka "izolace" 3mm, potom už nevím co byste tam chtěl dát..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 16:02
avatar

Už pár let dělám ve stavebnictví,ale mirelonové návleky na trubky v té tl.jak píšete jsem ještě neviděl min.tl stěny 5mm,což je celkově jeden centimetr!

Tazatel-ten návlek není jako tepelná izolace ale spíše jako dilatační-skrz roztažnost teplem,aby to neroztrhalo stav.materiál ve kterém je to uloženo-takže použijte téměř cokoliv co toto umožní!Byť ten mirelon je nejlepší a je na to přímo.Dříve se používali plstěné? ovinovací pásy,ty jsou asi tenší.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.10.15 20:59
avatar

A nevíte, zda se dají ještě dnes ty ovinovací pásy sehnat? Lze případně použít i ten husí krk omotaný nějakou páskou? Dilataci by snad zajistit mohl. Teplota podlahovky sice není kdovíjaká, ale přesto mám trošku obavy.

Datum: 08.10.15 21:12
avatar

jo,dělaj,nedávno sem je kupoval,zde odkaz,jestlimyslíme všici to stejný:http://www.vasetopeni.cz/izop…eny-pas-prosivany-10m-2314cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 21:16

Strčte ten husí krk do vriacej vody a výsledok uvidíte hneď,v trubkách vriaca voda pravdepodobne mimo havárie topenia nebude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.