Jaká životnost umakartoveho jadra

Od: Datum: 08.10.15 08:09 odpovědí: 5 změna: 08.10.15 19:43

.nemám peníze na nové zděné jádro místo umakartového. Panelák je starý 25 let. Umakart je v koupelně a na záchodě u podlahy v přední části vany shnilý. Vzadu za vanou nevím v jakém je stavu. Železné jekle jsou v předu zkorodované vzadu za vanou jen zrezavělé. Vydrží umakartové jádro po zatmelení umakartu a případně navaření a natření jeklů ještě alespon 30 let. Prosím o vaš názor a skušenosti. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.15 09:00

Umakart vydrží. Trochu problém může být v tom, že se poztrácí část pěněného polystyrenu mezi umakarty. A hlavně je potřeba sledovat těsnění mezi vanou a umakartovou stěnou. Po desetiletích se stěna ohne a gumové těsnění ztratí přítlak a přestane těsnit. A pokud sprchou pokropíte stěnu, voda steče za vanu - pokud jí bude málo, bude rezavět ocelová konstrukce - pokud jí bude víc, přiběhne soused z bytu pod Vámi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.10.15 19:31
avatar

Ra-jak se poztrácí z jádra polystyren?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 19:43

Nevím jak a proč to dělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 16:58
avatar

Není problém provést rekonstrukci koupelny,WC,a kuchyně za minimální náklady.Jen je potřeba vědět,jaký typ jádra to je.V některých domech je jádro řešeno komplexní "instalační bednou",jiná jádra jsou tvořena slabými betonovými panely do chodby a směrem do kuchyně jen lehkou stěnovou příčkou,materiálově kombinovanou umakartovými panely a dřevovláknitými deskami.Chtělo by to fotku.Já jsem prováděl rekonstrukce povrchu kolem vany buď obkladem keramikou,nebo dekoračním linem,případně deskami ATIBITI.V každém příopadě je nutno počítat s odstraněním vany a opravou stěny,nejlépe nátěrem kontaktním můstkem,pak lepidlem a perlinkou pod obklady.Pak se provede kompletní zatěsnění spáry kolem vany a její olištování.Nakonec se nalepí keramické obklady,lino,nebo desky.Na stropy používám polystyrenové obkladové dekorační čtverce.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.10.15 17:02
avatar

Asi jak kterého. Dceři v koupelně byl shnilý, v naši koupelně byl jako nový i po 30ti letech, jaký je dnes netuším jelikož jsou na něm už 15 let obkladačky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.