Stříkací pistole na malování a kapičky na stě

Od: Datum: 07.10.15 08:27 odpovědí: 10 změna: 17.10.15 22:54

Malíř nám maloval byt bílou barvou (použil interiérovou HET Klasik) a použil malování stříkací pistolí, ne štětku a váleček. Všude na stěnách jsou vidět drobné kapičky, je to normální, nebo je to důvod k reklamaci?

Dále, použitá bílá barva dostatečně nekryje - zůstaly na stropě mapy po vytopení a nepřekrely se dostatečně stěrka/lepidlo, kterými malíř vyplnil díry od elektrikáře, který přidělával zásuvky a natahoval nové dráty - musel vyvrtat ve zdi drážky - ty drážky jsou ve zdi stále vidět (je to taková tmavší čára, či jak to popsat). Jak by se toto dalo zakrýt?

doplněno 07.10.15 15:42:

Spíše mi jde o ty kapičky, jestli to tak má být. Malíř říká, že je to tak normální a že to je prostě vlivem stříkání. Mám z minula zkušenost, jen jak vypadá stěna po vymalování štětkou nebo válečkem, tohle mě zarazilo, ale nejsem schopen to odborně ocenit, jestli to tak má být nebo ne.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.10.15 09:01
avatar

Dobrý den, co na to říci? Když bych si vzal na tuto práci malíře, tak bych od něho chtěl dobrý výsledek (protože on bude za to chtít peníze). To, co popisujete, není dobře odvedená práce a určitě to reklamujte, resp. snad si na to vzít někoho jiného a lepšího. A ten profík už si poradí. Zdravím!

doplněno 07.10.15 09:24:

No, problém je spíše to, že ani firma není zárukou dobrého výsledku, resp. nevíte, jestli je to malíř vyučený nebo jen poučený amatér. Ovšem, za peníze bych chtěl dobrou práci.

Jinak, zručný kutil si umí vymalovat sám - oškrábat, vysádrovat, fleky přetřít syntetikou a vymalovat - a hlavně to dělá pro sebe, tak si dá záležet, protože na to potom bude dlouho a každý den koukat (ten malíř ne).

doplněno 07.10.15 17:54:

Nyní (po vložení fotek) bych to své vyjádření zmírnil. Pokud jste chtěl mít stěny hladké, tak jste neměl dopustit to stříkání. To se musí opravdu umět a vyučený malíř by to zvládl bez kapiček. Na druhou stranu máte povrch, který si jiní lidé vytvářejí na stěnách záměrně. Ale, nijak hrozné to není, tak přidáte nějaké obrázky na stěnu a bude to OK. Opravit to lehce ani nejde - jen přebrousit a vymalovat znovu.

doplněno 07.10.15 20:18:

cer - no, k dokonalosti to má daleko. Já bych si (jako kutil) vymaloval lépe. Hlavně to chtělo dobře zamaskovat ty drážky a je to škoda, když to někdo neudělá - malba už to nezachrání.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cer
Datum: 07.10.15 09:17

Právě si začínám říkat, že by to dopadlo stejně, kdybych si to udělal sám, ale chtěl jsem práci zadat odborné firmě, aby udělala pořádně hlavně podklady a vyplnila ty drážky po elektrikáři (což je vpodstatě už zednická práce a na ni bych si netroufl) a já si už příště mohl jen vesele válečkovat. Asi je problém s nedostatkem malířů, když jsem hledal, měli všichni volné termíny až tak za měsíc...

doplněno 07.10.15 20:09:

Předtím jsem vložil jen fotografie kapiček, u kterých jsem si nebyl jistý, jestli to tak má být nebo nemá, když tomu člověk nerozumí, je zmatený... Místa se zjevnými vadami jsem nevkládal, ale přikládám níže pro celkový obrázek. Dám jen 4 fotky pro představu, je to všude stejné - po stěně stékala barva a zůstaly dlouhé čúrky (asi by stačilo je osmirglovat?), pak ty nevyhlazené drážky a prosvítání lepidla, nevyhlazené okolí zásuvek. Mapy po vytopení nejsou na fotce vidět, tak ji nepřikládám, ale jde o klasické nažloutlé stopy.

Jinak ono je to těžké, já nejsem odborník, nemůžu sám určit, jaký postup má řemeslník zvolit, to musí zhodnotit on. Já měl nějaké zadání, jaký jsem chtěl výsledek, ale jak k němu dojde, bylo na něm. Také nebudu ševci vykládat, jak má šít boty. Živím se jako programátor a 90 % klientů mi pouze zadá, co chce udělat a postup už volím já.

Datum: 07.10.15 10:56
avatar

Do posleního písmenka souhlasím s Benem. Já bych reklamovala! Vzal peníze? Vzal!

doplněno 07.10.15 15:57:

Ten, kdo to umí, ten takovéhle "kapičky" nenadělá. Nechejte to tak, je to zajímavé. Takové jako strukturované, prostorové malování. Jen před dalším malováním budete muset škrabat. *plac*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dam®
Datum: 07.10.15 21:35

Mě to spíš připadá dle foto jako stříkání na tapetu, ale dle popisu jsem si nejprv myslel, že se jedná o první krycí vrstvu a potom, že příjde ještě jedna nebo více vrstev, ale takhle - chytit je pod krkem a v případě, že to byl zaměstnanec firmy, tak si povolat jejich šéfa nechť vidí solidnost svých zaměstnanců, logicky i s nápravou. Normálně, žádná krupice, žádné stýkání barvy, pokud není přímo vyžádáno, je nenormální. Dnes ti kluci umí nastříkat, třeba, pruh aniž by museli po sobě uklízet, že něco zamastili navíc, ale taky řeknou, že budou stříkat několikrát, i po pár dnech, postupně, aby výsledek byl solidní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cer
Datum: 07.10.15 23:16

To je bohužel další předmět sporu, malíř mi na moje výtky, že vymalování není rovnoměrné, řekl, že jsem si měl objednat vystěrkování celého bytu, když jsem chtěl hladký povrch. Jenže to mi měl říct on. Upřímně, když jsem u něj zadával práce, tak jsem pojem "stěrka" slyšel poprvé v životě, jako laik to prostě neznám (znal jsem maltu a sádru; pojmy lepidlo a stěrka jsem slyšel poprvé). Teď jsem si trochu rozšířil obzory. Jinak plocha malování byla 150 m2, použity byly 4 kýble bílé barvy HET Klasik, jedna lahev penetrace a stěrka a lepidlo na vyplnění drážek po elektrikáři, celková cena 14500 Kč, firma není plátce DPH. Teď už chápu, že viděl nepoučeného laika, tak práci prostě odbyl. Příště asi shlédnu videa na Youtube a budu si malovat sám :( Ale je to trochu proti mé filosofii, zastávám názor, že každá práce se má dávat odborníkům a ne si věci šmoulit sám.

Úklid je kapitola sama o sobě. Malíř evidentně využil okna,kdy jsem musel odejít z bytu a když se přesunul do vedlejší místnosti, nenamáhal se zakrýt celou podlahu... (I když topení a ledničku fólií naštěstí zakryl.) Ale popravdě, tohle je to nejmenší, uklidit si umím, vymalovat ne.

Je to takové nejednoznačné hodnocení, nevím, co si o odvedené práci myslet.

Od: karel2
Datum: 17.10.15 22:53

Když jsem začal stavět , tak kamarád mi řekl, jestli nejsem bláze, že chci některé věci na baráku dělat sám.

Je to doktor. Když stavěl barák , tak mu jeho teorie -práci nechat odborníkům trvala cca 1/2 roku.

Dneska má jednoho zedníka a sním dělá všechny věci sám. Když viděl jakou práci a za kolik odvádí odborníci a firmy, tak se nasral a dostavěl pře 1/2 baráku jen s odbornou dopomocí toho jednoho zedníka.

trvalo to jen o trochu déle, a za polovinu peněz.

Moje zkušenost - nejsem z oboru, - ale už umím zateplená šikmé střechy, zateplení ETICS, stavba krovu, obklady a dlažby.sádrokartony . O malování ani nemluvím.

Až budu stavět druhý barák, dám v práci výpověď a začnu. Budu ještě v plusu. Objednej si služby u odborníků *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel2
Datum: 17.10.15 22:54

Co to je za prasečinu. Za to si vzal peníze?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 06:39
avatar

Hodně dávno, před mnoha desetiletími, jsem se velmi podobně poučila i já. Maluji si sama a od vynálezu válečku a skvělých barev, které nešmouhuji a dobře kryjí, si maluji sama. Nikdy celý byt. Každý rok jednu místnost. :-D Škola života je někdy dost důrazná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jk82®
Datum: 08.10.15 11:53

určitě reklamovat takovou prasarnu pistol je na nic měl to přiliš řidky nebo měl špatně nastavenou trisku raději si to vymalujte sama ušetřite peníze dnešní řemeslníci stojej za starou bačkoru a firmi jak by sme kupte kvalitní váleček( ne ten molitanový) +tyč 1 vrstvu udělejte řidší 2vrstvu hustější a budete uřčitě spkojena.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stjsrtusr
Datum: 08.10.15 19:40

No, docela drsný. I ta cena. Já jsem si malovala pokoj 30 m2 (takže se stěnama kolem 90 m2 mohl mít). Dvě vrstvy, válečkem, pár hodin času, jedno velké balení bílé barvy za pár stovek. Rovnoměrné, překrylo to i černé lepidlo?beton? nebo co to bylo. Styděla bych se říct si za to 14 litrů.

doplněno 08.10.15 19:42:

Jo a díry nebo olámané rohy jsem si sama vyplnila sádrou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.