Tvrdá voda

Od: Datum: 06.10.15 23:16 odpovědí: 5 změna: 10.10.15 22:32
Milí rádci, doma nám z kohoutku teče velice tvrdá voda. Problémy s tim spojené nám dost ztrpčují život. Odnáší to spotřebiče a určitě ani pro lidi to není dobré. Slyšela jsem, že existuje "něco", co se na montuje na potrubí a to "něco" vodu změkčí. Máte s tim někdo zkušenost? Jaká je cca cena takového zařízení? Děkuji za odpovědi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fbiswaz
Datum: 06.10.15 23:28

Katexova uprava vody zmekcuje vodu.Cena cca 15tisic.Jak moc mate tvrdou vodu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luha®
Datum: 07.10.15 01:21

Používají se dva silnější magnety jižními póly proti sobě a mezi nimi je trubka z plastu (nebo hadice) , ve které proudí upravovaná voda. Určení polarity magnetu: položit magnet na čvereček polystyrenu a ten dát do plastové nádoby s vodou - jižní pól se sám natočí na sever. Trvanlivost takto upravené vody je asi deset hodin. Mimo domácnost je vhodná také na zalévání zeleniny a dalších rostlin na zahrádce. Zařízení lze také běžně zakoupit (300-1000 Kč).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 00:14

Katexová úprava vody, která vám pomocí iontoměniče nahradí vápník za sodík je jistě účinná, ale znamená to drahá montáž technologického zařízení. To "něco" - tedy magnetická úprava vody, co se dát instalovat na potrubí, vám tvrdost vody neodstraní, pouze do určité míry omezuje ukládání vodního kamene. Aspon teoreticky. Podle mých zkušeností to moc nefunguje, Nezbývá, než odstraňovat následky. Vodní kámen odstraňuje cokoliv kyselého, od octa až po kyselinu chlorovodíkovou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 15:26
avatar

Magnet nefunguje, navrhuji obrátit se s nezávazným dotazem sem http://www.aquaproduct.cz/poptavka dotazník č. 2. navrhnou Vám řešení i cenu a už se rozhodnete...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.15 22:32

Sytit kysličníkem uhličitým, lahvovat a prodávat litr za 6,- Kč jako dobrou minerálku :o))

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.