Prádlo po vyndání z pračky zapáchá

Od: Datum: 06.10.15 10:29 odpovědí: 11 změna: 11.10.15 12:20

Mám dvě pračky starší opravenou bosch a novou wihrpool stojí vedle sebe stejné máchadlo i prášek na praní bosch voňavé prádlo wihrpool smradlavé je pravda že to jsou věci z bavlny a čím větší teplotu mám tím horší na úsporném programu už dávno neperu prádlo je zaprané.Zkoušela jsem snížit otáčky při ždímání a je to lepší kamarádka měla ten stejný problém a při otáčkách ždímání používá 700-800 a zápach jí zmizel jenže moje nová pračka to neumožňuje můžu jen 1000 a to je pořád hodně i když lepší a pak můžu jen 4000 prádlo vůbec nezapáchá ale ja dlouho mokré v létě na slunci to nevadí ale nyní to neni dobré můžete někdo poradit?Nejraději bych novou pračku vyhodila mám náklady na praní 100% větší protože dvakrát máchám více máchadla a už si nevím rady.Zdena


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: prako
Datum: 06.10.15 11:06

Zkuste nalít flašku octa bez pracího prášku na hlavní praní(bez předpírky) a zapněte program na 90°C. Do bubnu dejte prádlo. (Musí samozřejmě vydržet těch 90°C). Pak prádlo znovu vyperte s práškem.Nechte projít celý program do konce. Máte inkrustace na prádle. Této kyselé prací lázni (s práškem je prací lázeň alkalická) se říká v profipraní deinkrustace. U prádla jehož povaha či barva nevydrží vysokou teplotu,můžete toto dělat i na teplotu nižší.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zdena*
Datum: 06.10.15 15:34

Flašku octa dávám pravidelně každé 3 měsíce a žádný efekt dnes jsem použila čistič pračky od dr. beckmanna zítra vyperu a dám vědět

doplněno 07.10.15 08:59:

Konečně prádlo nesmrdí zatuchlinou mohu říct že i docela voní ale na to že je wihrpoolka 1a1/2 roku stará vypadá jako kdyby vyjela z linky nedám dopustit na mou 8 let starou boschku nikdy jsem s ní tenhle problém neměla.

doplněno 08.10.15 09:36:

Jestli někdo má problém se zapáchajícím prádlem z pračky tak už konečně vím čím to je.Včera jsem byla u opraváře praček a jediné co pomůže je vyměnit čerpadlo nejde robrat ani vyčistit jsou tam hluché prostory kde se usazuje smradlavé blátíčko je to prý z používání gelů máchadel přičichla jsem si k vadnému čerpadlu které zrovna vyměňoval a hrůza.Nové čerpadlo stojí prý okolo 600 korun

Od: wamp®
Datum: 06.10.15 12:19
avatar
Ano.Ocet je nejstarší a nejlepší prostředek na čištění prakticky čehokoliv.
Do pračky ho dávám na 90%,ale bez prádla.Nechám projít celý cyklus praní a pračka je čistá a bez zápachu.
Také ho používám kupř.do myčky.
Nebo i na čištění záchodových mís a také vodního kamene,jak už v mísách,umyvadlech i vodovodních baterií.
doplněno 06.10.15 15:40: Pardón,nemyslím samozřejmě 90%,nýbrž stupňů :-D
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.10.15 10:08

Doma máme jiný problém, prádlo po vyprání voní, ale po vyžehlení novou parní žehličkou už ne. Cca 20-30 let starou žehličkou je to OK. Nová žehlička bez napařovací funkce skoro nežehlí. Myslím si, že je to tou vodou. Koupili jsme v drogerii parfemovanou vodu do žehličky, tak uvidíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdena*
Datum: 09.10.15 10:25

Ten problém znám nalila jsem dest.vodu a celou jí vyprázdnila knoflíkem na vodní kámen a zatim dobrý

Datum: 08.10.15 16:04

Zkuste ten ocet. Pokud to nepomůže, zkuste do pračky před vložením prádla nalít tak litr až dva litry vody (přímo do bubnu, nějakým hrncem). Vody jen tolik, aby všechna protekla do vany a v bubnu žádná nestála.

Pak vložte prádlo a normálně pokračujte, nasypte prášek atd.. Jenom po zapnutí pozorujte, jestli pračka na začátku bude vypouštět. Pokud máte štěstí, pak i Vaše pračka chce mít na začátku cyklu prázdnou vanu a spolu s nalitou vodou vyčerpá i páchnoucí vodu s usazeninami ze dna, filtru a čerpadla. Možná máte stejný problém, jako naše pračka a tohle to řeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdena*
Datum: 09.10.15 10:21

Určitě to zkusím pračka než začne napouštět vodu kak starou odčerpává takže uvidíme

Od: novackova
Datum: 10.10.15 20:16

Zdravím Vás a současně lituji,

stejný problém jsem řešila i já. Koupila jsem si starší pračku, rovněž značky Whirpool, chvíli trvalo, než jsem zjistila, proč mi prádlo z pračky doslova smrdí jako kdybych ho vytáhla ze žumpy.Nesmrdělo, když bylo mokré, ale když uschlo a já k němu čichla.Nejhorší bylo ložní flanelové prádlo. Na vině byla pračka ,značky Whirpool. Čistila jsem jí vším možným a nakonec jsem zjistila, že v pračce po skončení praní zůstává určité množství vody, které nejde vypustit ani před filtr, protože je konstrukčně "blbě udělaná. To zůstatkové množství vody není tak zanedbatelné, aby se do dalšího praní vypařilo a tak ta voda tam pomalu hnije a při dalším praní prádla se smíchá s vodou čistou a vy si v podstatě zaperete do prádla smrad ze shnilé vody. Čím delší interval mezi jednotlivým praní, tím je voda zkaženější. Protože pračka byla koupená z druhé ruky, nemohla jsem ji reklamovat. Vám ale doporučuji, pokud je ještě v záruce, aby jste ji reklamovala z důvodu špatné konstrukce pračky, která nedovoluje vypuštění veškeré vody, která pak v pračce hnije a znehodnotí Vám prádlo. Pokud budete mít s reklamací problém , doporučuji obrátit se na poradnu pro spotřebitele. Ještě dnes, v některém ložním prádle, pořád tu hnusnou Whiroolku cítím. Proto říkám už nikdy pračku značky Whirpool.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.15 20:25

Radu ode mne máte výše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdena*
Datum: 11.10.15 11:53

Máte naprosto pravdu nejhorší pračka jakou jsem měla.Zkusím jí reklamovat řekl to i opravář praček který je již v důchodu ale když ještě fungoval tak řekl ,že je to největší nemoc těhle praček.Nyní dělám to když doperu ta znovu zapnu pračku čekám až vysaje zbytkovou vodu a ihned vypnu no uvidim jak dopadnu z reklamací.

Datum: 11.10.15 12:20

Vypuštění staré páchnoucí břečky musíte vyvolat PŘED praním, jak píšu nahoře.

A používejte kvalitní prací prostředky. Ne z našich drogerií - je to předražení bláto. Pokud se nedostanete do Německa, kupujte je v DM drogerii. A NEpoužívejte Calgon.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.