Dům ve chráněném území

Od: Datum: 03.11.12 19:40 odpovědí: 9 změna: 04.11.12 09:46

Uvažujeme o koupi většího domu, z katastrální mapy jsme se dověděli, že se jedná o rozsáhlé chráněné území. Vyplývají z toho nějaká omezení týkající se bydlení?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.12 19:59

mohl by být později problém (co mě napadá) s adaptací domu, či provedením nových přípojek sítí. chráněné území senedá podle mě bagatelizovat ale jepotřeba se s ním a podmínkami v něm platnými seznámit. Rozhodně bude probléms výstavbou "čehokoli".

Od: michalov*
Datum: 03.11.12 20:15

Bydlíme také v rozsáhlém chráněném území.Nemusíte mít obavy.Bydlení jako je běžně v jiných oblastech.Pokud se tam ovšem nerozhodnete postavit chemičku,zřídit autobazar či řízenou skládku,atp...;) Je to normální bydlení."Omezení" bude pouze v tom,že se patrně nedočkáte toho,že by v blízkosti vás vzniklo něco co by významně poškozovalo životní prostředí.

doplněno 03.11.12 20:17:

Postavit altán či nějaký přístavek je stejné jako jinde.Normálně stavební povolení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.11.12 21:12

bydlime v CHko beskydy a známá mi říkala, že prý jim nedovolili postavit balkon v baraku.. asi je to proti předpisum chko :D

Od: vesnican
Datum: 03.11.12 22:06

CHKO není to co rozsáhlé chráněné území.

Od: uska®
Datum: 03.11.12 22:13

Pokud se vám dům zamlouvá, jděde do toho. A´t jste v CHKO nebo ne, dnes už potřebujete skoro na všechny větší opravy požehnání stavebního úřadu. V CHKO budete potřebovat jen jeden papír navíc, a to jejich vyjádření. Budou vám mluvit do oprav, nemůžete si sami zvolit např. barvu střešní krytiny, vždy potřebujete jejich souhlas. Ale není to věda, dá se to.

Datum: 04.11.12 07:23

Vlastníme chalupu přímo v Šumavském národním parku.Každý zásah,měnící vzhled zvenčí, schvaluje speciální komise.Je problém i tzřeba s posypem cesty.Musí se použít inertní písek místního původu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.11.12 08:44

tak nějak jsem tochtěl popsat: záleží nakonkrétn ímítní situaci a místním správním úřadu.

Od: jendad
Datum: 04.11.12 09:46

Známý chtěl udělat okno ve štítě , nedovolili. Sklon střechy musí být taky - ten vám určí .Nesmíte mít přízemní domek s nízkým sklonem . Domky tedy budou uzké , protože kdo nechce podkroví tak nebude stavět ohromnou špicu .Okna vám taky nadiktují atd. Prostě skanzen .I na garáži musíte mít špičatou střechu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.