Zpětná klapka u digestoře

Od: Datum: 05.10.15 21:06 odpovědí: 10 změna: 06.10.15 23:28

Dobry den, chtěl bych se touto cestou zeptat na problem se zpetnou klapkou u digestore v kuchyni. U digestore je uz zabudovana klapka ale mam problem v zimnim obdobi. jelikoz klapka brani jednosmerne proudeni vzduchu dovnitr ale mam problem kdyz je digestoř vypla tak je u digestore chladno a je cejtit jak teplo proudi ven. Neprodava se nejakej zlepsovak treba jak maji zachodove ventilace automatickou roletou ktera brani obousmerne proudeni vzduchu. je to novostavba a vyvod mam z kuchyne rovnou na strechu. Nic dalsiho v odtahovym potrubi nejni. mam vse zvlast (zachod, koupelna, digestor) u dvou zminechych jsem to vyresil automatickou roletkou u ventilatoru. Ale v kuchyni si nevim rady. dekuji předem za pripadné zkušenosti, návrhy jak vyresit tento problem. dekuji novak

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.10.15 21:11

já u tchýně dával před výstup z domu http://www.moje-elektro.cz/zp…o-kruhove-potrubi-100-mm.html

a pak teprve mřížku...

doplněno 05.10.15 21:42:

Tak ono asi záleží na zpracování a způsobu vedení vzduchu..., ale můžete si pohrát a něco podnobného udělat s elektricky ovladatelnou klapkou. Otevře se jen při spuštění digestoře.

doplněno 05.10.15 21:43:

http://www.ventilatory.cz/zpe…adanim-_ventilator_-1329.html

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.10.15 21:39

tak takhle to zapojeny mam sice nemam na konci mrizku ale komin ale furt to neresi samovolne proudeni vzduchu ven pri vypnute digestori

Datum: 05.10.15 21:42

Podívej se na tento dobrý nápad:

1. http://www.ventilaplast.cz/ventilator/ventilaplast-potrubi/kruhove-pvc-tvarovky/zpetne-klapky_1019/produkt/tesna-zpetna-klapka-rskw-100

Je to drahá zpětná klapka, která má vestavěný magnet a šroubek proti magnetu. Pokud je šroubek blízko magnetu je potřebná větší síla na otevření zpětné klapky. Takže je možné, že když zapneš digestoř na první stupeň, tak se klapka neotevře. Musíš nastavit šroubek proti magnetu na takovou vzdálenost, aby klapku dokázal otevřít tlak digestoře i na první stupeň.

Zavřená zpětná klapka velmi dobře těsní a podtlak v odtahovém potrubí ji nedokáže otevřít, takže už nebudeš cítit průvan.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.10.15 22:09

jj na tuhle uz jsem taky koukal ale nekde psali jen montaz vodorovne, tak nevim ja mam trubku svisle aby to uz nebyl moc velkej napor aby to digestor vubec otevrela

Datum: 05.10.15 22:17

colombo® ale diky asi to vyzkousim

Od: pepr®
Datum: 06.10.15 02:58

Proč to nevyřešíte jako u WC a koupelny. Nebo tam máte vodorovné potrubí?

Pak co použít pro svislé vedení něco takového?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.10.15 03:30

Řešil jsem to také, trubku ven mám vodorovně (snižoval jsem o 70 cm strop v kuchyni z původních 3,8m) a vývod naštěstí nad oknem... Měl jsem tu kovovou přímo v digestoři a plastovou venku, ale pořád málo - jednak hluk venku (pod oknem nonstop štěkají na dvoře tři sousedovi psi) a jednak jak píšete - stále zima (zjistil jsem, že i el. nespuštěná digestoř totiž zároveň odsává teplý vzduch z místosti a to dosti rapidně, nebo naopak proud z venku)... Takže jsem se už naštval a zhotovil si jakýsi špunt - je zhotoven přesně na průměr venkovního otvoru, s držákem pro snadné vyndávání - jde to i za pomocí delší tyče - dlouhý 30cm a vypěnovaný PU pěnou - není slyšet z venku vůbec nic a mám konečně teplo.. V létě to vůbec neřeším a digestoř je stále otevřená, ale v zimě když chci vařit, tak prostě oddělám zvenčí špunt a pak zase zadělám, už jsem si zvykl a výsledek pro mě ideální... Je jasné, že toto půjde těžko praktikovat všude, jen píši svoje řešení...

Ještě jedna rada pro lidi ve stejné situaci v jaké jsem se ocitl já - v bytě jsem také měnil okna za plastová a topím krbovkami.. Když topím v krbovkách a zároveň chci použít digestoř, musím otevřít ventilačku, jinak mi zapnutá digestoř za malou chvilku kamna uhasí a vytáhne komín zpět do místnosti, což se mi zpočátku dělo, než jsem si vše uvědomil a není to nic příjemného.. :)) Jinak mě hodně zaujal ten elektricky ovládaný špunt z předchozího příspěvku...

Datum: 06.10.15 06:38

Děkuji za odpoved, pri kazdem vareni chodit ven a hrat si se špuntem nevidim řešeni. A jak píšete nejde to praktikovat všude zvlášt když je komín na sřeše. taky mě zaujel el. špunt od pepr® otvirání podle sepnuté digestore. potrebuju to dostat mezi potrubí v tom vidim problem. jedine mozna montaz to dat před digestor před motor ale ted si nevybavuju jak to tam přesně je asi to digestoř umožní. Každopádně nechapu vyrobce, digestoř za 10tis a nemají to vubec vymyslené.

Datum: 06.10.15 07:06

A co zkusit ten el. špunt nasadit na konec potrubí a spouštění propojit se spínačem digestoře?

Datum: 06.10.15 23:28

Já se jen obávám, že u mě by to třeba nešlo, jelikož mám krátký vývod (od digestoře ven cca 2,5m, tzn. že ten špunt v otevřené poloze nemá rozhodně takový otvor, aby se veškerý kouř dostal ven, natož pak horká pára, která by šla skrz elektroniku špuntu... Jinak v sepnutí vidím ten nejmenší problém, i kdyby se spínal zvlášť, vždyť je to jedno, osvětlení je většinou také zvlášť... Já to mám vyřešené, stačí otevřít okno a vystrčit ruku, v mém případě nejlepší a nejjednodušší řešení...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.