Jak zakrýt trubky?

Od: Datum: 05.10.15 15:47 odpovědí: 13 změna: 06.10.15 18:24

Dobrý den, prosím Vás o radu. Budu rekonstruovat koupelnu a chci se zeptat, jak se dá byt zrekonstruovat, aby se zakryly nevzhledné trubky? Děkuji předem za Vaše rady :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 05.10.15 16:07

1) sádrokartonová předstěna,

2) porobetonové cihly 5 cm.

Na oboje dlaždičky. Dají se i vytvarovat různé soklíky, odkládací poličky, výklenky. Nebo předělat, práce alespoň s plastovými trubkami na chvilku, zasekat do zdi.

doplněno 05.10.15 19:21:

Pokud byste se rozhodla pro zasekání pouze vody a na zakrytí spodku byste udělala nějakou tu poličku- soklík z porobetonu, ale potřebovala jste někde přístup, například u výpustě topení, ať vám obkladač koupí magnety, které se nalepují půlka na dlaždičku a půlka na boční stěny výklenku. Budete mít skoro neviditelná dvířka. Hodí se to spíš na větší formát dlaždic.

Ohodnoceno: 3x

Od: monikafiserova
Datum: 05.10.15 18:06

Děkuji mockrát za radu.Moc jste mi pomohl :) Jsem neměla ani tušení, jak by se to dalo vyřešit, tak teď už mám představu co s tím udělat :)

Datum: 05.10.15 17:06

Já jsem pro zasekání do zdi, ta žlutá je plyn? to musí odpojit a zapojit odborník. Vše dát do plastu, na kovu se sráží voda.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.10.15 18:08

Děkuji, obrátím se na odborníka :) Děkuji mockrát za představu co se s tím dá dělat :) Ano ta žlutá trubka je plyn.

Datum: 05.10.15 18:21

Ahoj ZZZLATOKOPKO- Jestli je ten žlutej plyn v kuse- svařený, tak se nemusí předělávat. Může se zazdít-obezdít porošem. Jen bych nechal přístupné nějaké ovládací ventily. Ostatní po kontrole těsnosti se dá zazdít, nebo předělat. To v plastu je jednoduché.

Od: ctenar
Datum: 06.10.15 07:29

Ta "koupelna" je hruza! *blee* Kde to proboha je? To vypada jak z nejake rozvojove zeme *sok*

Bych to vyboural vsechno az na cihlu a zacal uplne znova od zacatku *ee* Trubky do (klidne i predsazenych) sten, snizeneho stropu nebo zvysene podlahy.

Je to opravdu otresny! Tohle se neda "opravit". Tohle jde udelat jen uplne znovu.

To je ve sklepe? Vypada to tam nejake studene a vlhke → zateplit a odizolovat zvenku a mozna i pod podlahou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.10.15 09:09

Já vím, že je to hrůza, proto s tím chci něco udělat.Ve sklepě byt není.Je v prvním patře a pod ním je hospoda, tak snad byt nemůže být vlhký.

Od: ctenar
Datum: 06.10.15 18:24

V tom byte predtim nekdo zil? Je to fakt otresne.*sok*

Ta kvalita remeslnych praci je neuveritelna. Ani ty trubky topeni pri malovani zdi nezakryli. *zed*

Co se tyka toho "dratu" (rozvadece), tak to byl vyrval cele a zacal proste znova :(

Datum: 06.10.15 09:11

Jinak se byt nachází v Praze.Je to klasický byt před rekonstrukcí. Viděla jsem i horší byty...

Datum: 06.10.15 09:21

Další fotky v bytě a trubky v pokoji.

Datum: 06.10.15 09:22

Ještě mě napadla jedna otázka, jak zakrýt dráty atd.? Děkuji předem za rady :)

Od: vilik
Datum: 06.10.15 11:08

Dráty se normálně zasekají do zdi, udělá se drážka v omítce, cihle a zahází, zasádruje se to. Přes to štuk. Nebo lišty na zeď, podél zdi lišta ke koberci u podlahy, falešná stěna, sádrokartonový strop. Podle peněz. Trubky topení bych nechal, možná natřel barvou na radiátory, ale nezakrýval, protože hřejí.

Datum: 06.10.15 10:24

Není nad fundovanou radu a debilní kritiku...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.