Filtrační konvice vody - názor

Od: Datum: 01.11.15 21:13 odpovědí: 13 změna: 02.11.15 22:39

Dobrý den,

chtěl bych se zde poradit, lidé tvrdí, že se kupují konvice, které vodu z kohoutku v bytě přecedí a voda je poté pitná, není v ní chlór a podobné látky.

Co si o takovýchto konvicích myslíte? Je to jen tahání penízků z lidí nebo je na tom něco pravdy, že voda poté není závadná?

Děkuji za vaše zkušenosti a názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.15 21:17
Pitná voda z kohoutku není závadná ani v okamžiku, kdy ji do rychlovarné konvice napouštíte. Rozhodně tedy není závadná ani když ji vyléváte do hrnku. A je zcela lhostejné, jaký typ konvice to je.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.15 21:29

závadná v jakém smyslu? Zdravotně bude nezávadná, ale může mít jinou barvu, jinou chuť a to už pro mnohé není v pořádku.

Od: nox®
Datum: 01.11.15 21:22

Před časem jsem si dal u známého sklenici vody a hned mě přišlo, že je chutnější. Když jsem se na to zeptal, dozvěděl jsem se právě o takové filtrační konvici. Voda byla podlě mě opravdu jiná. Momentálně mám americkou lednici s dávkovačem vody a ledu. Na přívodu je filtr pevných částic a další filtr se změkčovačem, či co to vše je. Voda je i zde chutnější než z kohoutku a prakticky už nic jiného nepiji. Co se ale týče výběru, kvality, to neumím moc posoudit.

Datum: 01.11.15 21:31

Hlavně nezapomoenout filtry měnit a jednou za čas, pročistit celý systém.

Datum: 01.11.15 21:25

ano je voda chutnější pokud proteče přes filtr ...mám s tím dobré zkušenosti

Datum: 01.11.15 21:50
Dokud jsme bydleli v Brně, také jsme používali filtrační konvici. Voda tam byla cítit a byla hodně tvrdá. Od té doby co jsme se přestěhovali se na konvici akorát práší. Pokud vám nevyhovuje voda, můžete zkusit filtrovat. Pokud vám voda chutná, není co řešit.

Od: zonko
Datum: 01.11.15 22:10

Díky za info, zajímá mě co ten filtr odstraní?

Píšete, že voda z kohoutku není závadná, obsahuje přeci chlór, jak tomu mám rozumět?

Děkuji

Od: paw®
Datum: 02.11.15 07:07
Rozumejte tomu tak, ze chlorovana voda neni zavadna. Teda vlastne je. Kazdy kdo se ji napil jednou umre.
Pouzivali jsme konvici Brita. Nasi meli ze studny v zime trosku horsi vodu. Pekne to stahlo sul a pripadne kaly. Ale necekejte zazraky, ze to udela z vody z kohoutku vodu kojeneckou.

Datum: 02.11.15 10:38

Chlór se přidává právě proto, aby voda byla zdravotně nezávadná.

Úplně stačí nechat vodu chvilku odstát, chlór vyprchá i bez drahých "filtračních konvic".

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.15 07:11
Máme ji už několik let. Dřív u nás byla voda nedobra, ale pitná. Vyšlo to lépe než voda balená. Používám ji pořád i kvůli espressu, kde bych jinak musel dát vlastní a cenově by to vyšlo na stejno s menším uzitkem.
Zrovna před týdnem jsem vyzkoušel originál i prefiltrovanou. Nevím jak to popsat, ale prefiltrovana byla měkčí a kulatá. *smich*

Od: honzajs122
Datum: 02.11.15 08:59

Přesně tak, používám ji stejně. Na přípravu vody pro presso, čaj a někdy i na pití. Nezanáší se přístroje vodním kamenem ..

Od: asd1
Datum: 02.11.15 09:28

Celkem to funguje. Voda se dá změkčit, odfiltrovat kaly, chlor i bakterie. Záleží jaký tam je filtr, filtry mají omezenou životnost. Kdo má "hnusnou" vodu tak je to jedna z možností jak jí vylepšit. Určitě je to levnější než kupovat balenou nebo jezdit s kanystrem k prameni...

Od: lada®
Datum: 02.11.15 22:39

Zdravím.

Konvici - Brita - používáme již mnoho let hlavním cílem je odstranění tvrdosti vody, která v našem městském vodovodu činí až 3,8mmol/l. Vyhneme se tak zanášení kávovaru a j. zařízení vodním kamenem. Nutno však počítat s častou výměnou nasycené patrony za novou (cca 100kč/ks), nebo regeneraci solí (cca1,0kč/měs.) Nová patrona je samozřejmě lepší řešení, protože obsahuje nenasycené aktivní uhlí, které váže chlorderiváty a většinu organiky. To je již na uživateli, pro co se rozhodne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.