Sekačka nestartuje

Od: Datum: 01.10.15 22:20 odpovědí: 7 změna: 03.10.15 10:42

Dobrý večer,

prosím o radu zkušenější - vloni jsem koupila bubnovou sekačku Perlu od mountfieldu. V minulém roce se s ní sekalo 3x, asi 4 hodiny celkem, bez probémů. Na zimu kapalina odsáta. Letos již při prvním použití špatně startovala, ale pak se nějak podařilo. Podobně i podruhé, ale třetí sečení se nekonalo - startování bylo marné.

Sekačku jsem dala do servisu, dnes mi přišel mail, že reklamace není uznána z důvodu zoxidování karburátoru, voda v palivu. Nepoužíval se starý benzín, u stejné pumpy bereme i do auta.

Protože jsem naprostý laik, ráda bych věděla, jak poznám, že se jedná o zoxi

dovaný karburátor a problém není jinde, aby nemuseli uznat reklamaci. Díky.

doplněno 02.10.15 20:56:

Tak jsem navštívila servis, sekačku odeslali do jejich centrálního střediska, tudíž jsem se nemohla přesvědčit o oxidaci karburátoru. Oprava bude stát1000 Kč. Technik mi závadu vysvětloval tím, že benzín po 14 dnech oddělí vodu a nečistoty a to způsobilo závadu. Chyba je v palivu, ne v sekačce. Benzín nesmí být v sekačce déle než 14 dní, nemám používat ani starší z kanystru, vždy jen čerstvý... jsem jak Alenka v říši divů. Stroj, který v akci stojí 20000 Kč a po 8 hodinách provozu už potřebuje opravu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.15 22:55

Ahoj Perlo. Nejspíš to tak bude. V dnešní době se obecně doporučuje nechat vyjet nádrž do sucha. Nechat motor tzv. chcípnout na nedostatek paliva. Naopak, by bylo lepší, nechat v nádrži asi 1/2 litru paliva a ještě do něj přidat drtek oleje pro dvoutakt. A nechat ho projet až do karburace. Trošku to může čudit, ale karbec bude ,,promazaný,, .

Jinak, když svíčka dává na jaře jiskru, jde pod ní stříknout drtek paliva a pak zastartovat. Když se motor krátce rozběhne pomocí tohodle triku, nasaje si další palivo pro svůj další běh. Tohle pomáhá v případě, když motor nemá gumovou pumpičku Trimr. Jde to samozřejmě opakovat.

Ohodnoceno: 0x

Od: peetrss
Datum: 02.10.15 11:54

Ahoj, k čemu slouží zatahání šňůry při vyndané svíčce? Někde jsem četl návod, jak postupovat, když sekačka nechce nastartovat. Psali tam o té svíčce (jestli dává jiskru), pak jí vyndat a tahat šňůrou bez ní. Jaký je tedy správný postup? Ještě tady píšeš o stříknutí paliva pod svíčku. Mám v tom docela zmatek. Díky

Datum: 02.10.15 12:39

Motor může být tzv. přechlastaný - má příliš mnoho paliva ve válci a svíčka je mokrá. Stává se to, když motor hned nechytne a my mu připumpujeme příliš paliva. Ovykle pomůže svíčku vyndat, důkladně ji otřít a párkrát protočit motor bez svíčky, aby se odvětral.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.10.15 20:17

Jestli že svíčka hází jiskru,pak prohlédněte zda jde palivo do válce.V několika případech při prvním jarním startu je ucpaná tryska v karburátoru,vlinem zoxidování.Po vyčištění by mělo vše fungovat.To ten karborátor nemohli ti opraváři vyčistit?

Od: fik
Datum: 02.10.15 20:24

Podle mě je to výmluva,netuším z čeho je karburátor,ale pokud z hliníkové slitiny nebo z plastu tak těžko jen tak zoxiduje. Kde jste měla sekačku přes zimu uskladněnou?. Aby to zoxidovalo tak to by to snad muselo být neustále ve vlhku,a hodně velkém. Vždyť jsme rozchodili starou škodu 105 co stála 7 let na zahradě a karburátor zoxidovaný nebyl

doplněno 02.10.15 20:40:

Teď jsem se díval že má motor brigs and stratton,sice nemám bubnovou,ale obyčejnou sekačku s tímhle motorem,20 let starou(minimálně) a šlape pořád bez problému,benzín vyjedu na co nejnižší hodnotu,zbytek tam přes zimu nechám,na jaře to doplním novým beznínem a jediný co se kdy měnilo tak byla svíčka za naši brisk což hodně skultivovalo chod motoru. Karburátor jsem nečistil a po zimě chytne na drc. To by snad musel být podíl tý vody v benzínu tak 50% ale to by zase už neběželo. Podle mě výmluva,říkaj si ženská,nakecáme jí nějakou blbost o vodě v palivu a shrábneme prachy. Věřte mi mám svoje zkušenosti,když PC v záruce vyhořel a záruku neuznali jen proto že v zadu byla mírně natržená plomba,což se stalo při manipulaci.

Musíte zkusit být dotěrnější a třeba jim zkusit pohrozit že si necháte udělat odborný posudek,podle mě couvnou

Od: pcmani*
Datum: 02.10.15 23:45

ahoj to o té oxidaci po 14 dnech je nesmysl a že benzín po této době oddělí vodu je nesmysl druhý opravuju sekačky a pily u stihlu a u nás se doporučuje palivo do měsíce spotřebovat ale ne zkrze oxidaci. benzín obsahuje biosložku a ta se začíná rozkládat po třech týdnech a dochází k degradaci paliva. jenže tohle to nemá vliv na oxidaci karburátoru problem to je u dvoutaktu u těch je riziko zadření motoru karburátor se mohl maximálně přicpat nějakou nečistotou nebo kalem ze zbytku paliva a oprava takto zaneřáděného karburátoru je otázkou cca 30 minut a ceny cca 2-300 korun někdy stačí sundat víčko karburátoru a prostříknout trysku čistícím sprejem a to je otázka 10 minut oni sou tam strašně vyčůraný

Ohodnoceno: 1x

Od: fik
Datum: 03.10.15 10:42

Vždyť říkám že se mi to zdá strašně nepravděpodobný,to by tam muselo být místo benzínu jen samá voda a možná ani to by nestačilo,jak jsem psal,dávali jsme do kupy auto co 7 let stálo na zahradě,načepoval se nový benzín a auto na druhý pokus blaflo,prvně to běželo dost nepravidelně než se spálily ty zbytky toho gegradovanýho benzínu z plovákovky ale pak už úplně krásně až se karburátor proplavil novým benzínem,žádná oxidace. Jenom přes zimu ani to palivo nezdegraduje natolik aby to něco udělalo,ta biosložka se údajně může nahromadit v trysce ale když je to jen přes zimu tak by to měl nový benzín rozpustit.

Oni udělají vše aby nemuseli plnit záruku,podle mě tam byla nějaká výrobní vada

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.