Jak nahradit oživovač kamene

Od: Datum: 01.10.15 14:44 odpovědí: 3 změna: 02.10.15 09:50

Dobrý den, máme venkovní dlažbu, která když je mokrá, tak má krásné sytou barvu, ale jakmile oschne, tak má zase opět nevýrazné zašou barvu. Asi by fungoval oživovač kamene, ale vzhledem k ploše by to bylo velmi nákladné.

Neznáte nějaký jiný způsob? Levný chemický přípravek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.10.15 15:09
avatar

Dobrý den, takto se chová povrch, na kterém je vodní kámen (mokrý je hezký a suchý šedne). Na vodní kámen je dobrý ocet, ale musí působit déle. Můžete ho zkusit třeba na části dlažby a porovnat výsledek. Ovšem, z dešťové vody by se asi vodní kámen udělat neměl - ale, ocet není drahý, tak to zkusit můžete. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honda
Datum: 01.10.15 23:27

Potřebujete to něčím napustit-jako parkety.Ale-vosková,nebo olejová napouštědla by klouzala.Je možné akrylát-Sokrat,nebo něco podobného-přidává se do malty-betonu.Litrovka za 80_90 k.Naředit-no-na třetinu.Nebo bych to natřel nějakým napouštědlem na dřevo-ne bezbarvým,mírně tónovaným,vodou ředitelným.Ten ocet je kyselina-odstraní vápenaté složky-zašumí-vykartáčovat,omýt.Pokud máte jednu dlažku volnou-zkoušejte-uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.15 09:50
avatar

Pro venkovní aplikaci je lepší Slovilax,než Sokrat,Napustit hodně zředěným.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.