Jak na měřiče tepla ISTA

Od: Datum: 30.09.15 22:10 odpovědí: 2 změna: 30.09.15 22:41

Dobrý den,

máme doma měřiče tepla ISTA na radiátoru v panelovém bytě.

Chtěl bych se poradit jak topit a přitom ušetřit? Co kdybychom topili v jedné méstnosti naplno a vytápěli tak celý byt? Nebo alespoň, že by šlo teplo aspoň do 2 místností?

Případně jak tyto čidla fungují a dá se ušetřit?

Děkuji pěkně


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.15 22:31
avatar

Ušetříte tím, že nebudete přetápět byt, vše jiné je na úkor zbylých bydlících - odebrané teplo musí "někdo" zaplatit...dole na patě je měření odebraného tepla, to se rozúčtovává část podle podlahové plochy a část podle těchto poměrových měřičů...

doplněno 30.09.15 22:42:

Něco o poměrovém měření tady

http://www.ista.com/cz/loesun…ologie/pomerove-merice-tepla/

nevím, který typ máte, jsou i s rádiovým přenosem... jsou tam odkazy

http://www.ista.com/cz/loesun…a-technologie/radiovy-system/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.09.15 22:41

Čidlo vám nic šetřit NEBUDE! Je to přece indikátor topných nákladů, ani nevykazuje nějakou veličinu! Princip si načtěte, je toho na intu dosti. Předpokládám, že máte termoventily, ty využívejte, nastavte teplotu, která je pro vás přijatelná a tu měřit, mělo by se měřit uprostřed místnosti v jednom metru.. Asi je nejvýhodnější měřit tam, kde se nejvíce zdržujete. Poloha bytů je zohledněna v koeficientech.
V jednom pokoji netopit a ve druhém na plné kule je k čemu? V ložnici je na minimu, zatažen. V kuchyni také miň, vaří se tam. Nejvíce se topí v obýváku. Při odchodu když doma nikdo nebude o něco stáhnout. TV na minimu nezastaví topení úplně, v manuálu jsou uvedeny teploty, jsou od 16 - 18° C. Někomu postačí 18°, jiný potřebuje 25°. Radiátor nesmí nic zakrývat.
Jako SVJ ušetříte, když odstavíte topení v chodbě a ve sklepě. Spočítejte si, kolik spotřeboval jeden radiátor za topné období bez TV.
Máte-li pouze IRTN bez termoventilů, jsou to v podstatě vyhozené peníze. Když se neregulovalo a neměřilo, bylo vhodné topit naplno, zaplatili to i šetřiči. Jak otevřete okno při staženém RT, začne se topit!
S IRTN a TV jsem spadl s náklady o 1/4 dolů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.