Koupe nemovitosti

Od: Datum: 01.11.15 19:57 odpovědí: 3 změna: 14.12.15 20:03

dobry den koupil jsem nemovitost a chtel jsem se zeptat za jak dlouho se muže zrušit smlouva i kdyz jsem ji už podepsal nějaka lhuta tam asi je, jestly mesic nebo dva mesice nemužu to najit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 01.11.15 20:18
avatar

Nejsem právník a snažila jsem se na netu najít nějaké odkazy na NOZ,kde se toto upravovalo,ale jelikož jste neuvedl konkrétní věci, bylo by asi dobré poradit se s právníkem.Odstoupení od sml. v případě nemovitosti bude asi velmi složité,záleží na důvodech (např.závady, se kterými jste nebyl seznámen apod.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 01.11.15 21:14

Koupil jsem si auto, budu jezdit ale neumím to a nemám řidičák, hrozí mi postih když něco udělám?

Toto je otázka na stejné vlně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bjenda*
Datum: 14.12.15 20:03

Dobrý den,

záleží na tom zda již byla smlouva podána na katastr nemovitostí či je již v katastru nemovitostí vložena. Pokud ještě nebyla na katastr nemovitostí vložena záleží na podmínkách smlouvy přesněji na ustanovení o odstoupení od smlouvy, pokud toto ustanovení ve smlouvě není záleží pouze na domluvě s prodávajícím, lhůta žádná neexistuje a podpisem smlouvy jste vázán právním jednáním. V případě, že již probíhá řízení na katastru nemovitostí a není ukončeno musí podat všichni účastníci zpětvzetí návrhu na vklad. Pokud je řízení na katastru nemovitostí ukončeno a jste již vložen jako nový vlastník nemovité věci pak můžete sepsat s prodávajícím souhlasné prohlášení o odstoupení od smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.