Jak odstranit vteřinové lepidlo z oděvu

Od: Datum: 19.10.11 13:38 odpovědí: 5 změna: 29.09.15 21:59

Prosím,jestli někdo může poradit jak odstanit vteřinové lepidlo s oděvu.Pokud je to vůbec možné.Děkuji Dáša


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: moxa*
Datum: 19.10.11 14:10

Snad existuje nějaký odstraňovač těchto lepidel, měli by ho mít v těch kutilských supermarketech. Ale nevím, jestli je vhodný na textil, a jestli je cena přiměřená tomu zachráněnému oděvu :)

Jestli ne tímhle, tak už asi ničím. Sama jsem jednou ukápla a bylo to navždy. Látka se mi navíc v tom místě zlomila :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 19.10.11 14:30

Zkuste perchlorethylen (nechá se koupit v drogerii).Je to ale driák,takže nejprve zkuste někde na kousku,který není vidět, jestli se udrží barva na té tkanině. Vatou malinko nanést a jemně vydrbat. V ideálním případě by se mělo lepidlo jakoby rozdrobit,ale zaručit Vám to nemůžu.Potom ihned látku pořádně vymáchat vodou. Ten perchlor můžete i naředit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.11 14:52
avatar

Myslím si, že je to marné. Právě sedím v červeném domácím tričku. Domácím proto, že jsem si na něj na břicho ukápla jednou vteřinovku. Nešlo to ničím dolů. Skvrna je taková bílá a tvrdá, látka v tom místě nejde ohnout. A proto se z jinak docela pěkného trička stalo jen "domácí". ;) Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: palmik*
Datum: 19.10.11 15:30

Doporučuji kyselinu solnou s 3% peroxidem vodíku, mám s tím dobrou zkušenost - dostane to z oblečení prakticky cokoliv

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zapotocky
Datum: 29.09.15 21:59

Dělám modely letadel a s odstraňováním vteřinového lepidla z oděvů mám bohaté zkušenosti. Vteřiňák rozpouští aceton, ale problém je, že ten vezme s sebou většinou i barvu z látky. Ukápnutí na oděv znamenalo pro mě do nedávna zničení oděvu. Až do doby, kdy jsem v Hornbachu koupil přípravek "Loctite, odstraňovač lepidla". Je to takový gel, který se na zatvrdlé lepidlo nanese a nechá se působit tak 8 hodin. Přípravek promění lepidlo taky v gel, který se dá vymýt z látky vodou a mýdlem. Je to jak zázrak, látka zůstane úplně netknutá a místo, kam jste ukápli lepidlo vůbec nepoznáte. Přípravek stál něco přes sto korun.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.