Skladba opravy ploche strechy

Od: Datum: 29.09.15 19:59 odpovědí: 12 změna: 30.09.15 16:36

Dobry den, potrebuji opravit a zateplit plochou strechu nad schodistem. Stavajici skladba je betonova deska cca. 25 cm a falcovany plech. Soucasny sklon je maly a v nekterych mistech se drzi voda, takze chci udelat novy sklon z tramku, mezi tramky vatu, pak parozabranu, kontralaty, bedneni z desek s cca. 5 cm mezery a na to titanzinkovy plech. Je skladba spravna? Muzu polozit vatu primo na stavajici beton nebo musi byt mezi vatou a betonem vzduchova mezera? Diky za vsechny rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.15 20:15

Skladba by byla zhruba OK, jen jste zaměnil folii parozábranu: Tu určitě ne, ale difuzní folii musíte použít. Vata přímo na beton, mezi folii a bedněním musí být větší mezera jak 5 cm.

Pak jen detaily práce, abyste neprovedl něco špatně. Jste z Moravy, že použijete desky místo prken?

doplněno 29.09.15 20:34:

Abyste dal správně parozábranu, tak tepelný odpor střešní konstrukce rozdělte na 5-6 dílů. Parotěsku můžete umístit pouze za první díl střešní konstrukce. Je to složitější, nežli si myslíte.

Když již uvažujete o alternativě plechu, dejte EPS 100S na střechu, pak geotextílii. Navrch Fatrafol 810.

Viděl jste takové složení střechy?

doplněno 29.09.15 20:50:

Takže znovu. Jedna z mnohých možností...

Vatu ve dvou vrstvách položte přímo na beton do roštu z fošen na stojato a křížem. Difuzka. Rošt na odvětrání, asi 8-10 cm. Pak Vaše desky, po našem prkna jako rošt, na to plech.

a nebo další varianta..

doplněno 30.09.15 15:33:

doplnění:

Bude ta mezera necemu vadit?

Mezera nebude vadit, ale teplo bude utíkat přes SDK a parotěs nahoru do dutého prostoru..

Proč nezavěsíte profily CD na správnou výšku a nepoložíte vatu na ně?

Ohodnoceno: 2x

Od: honzik
Datum: 29.09.15 20:45

S tim fatrafolem jsem strechu jeste nevidel. Pri vetrne zime mi v rozich strechy zustavaji zaveje snehu a chodit po fatrafolu kdyz je mraz bych ho asi ponicil, proto ten plech a bedneni. Jen nevim to slozeni, co se muze dotykat, jestli muze byt vata primo na betonu, jestli beton natrit tekutou izolaci a pod. Z 90 % si vse budu delat sam, jen klempir udela esteticke prvky.

Datum: 29.09.15 21:13

Ok, dekuji za radu. Jeste se chci zeptat na jedno zatepleni. Delam podkrovi v celku spicate strese. Vyska hrebene od podlahy je cca. 6 metru. Chci delat i v zime omitky, pricky a pod. Zednik mi radi zateplit vatou klasicky mezi krokve, pak nad klestiny, ktere jsou cca. 4 metry vysoko od podlahy udelat rost a dat taky vatu na hotovo(30-40 cm tloustku-mam jeste starou ale nepouzitou skelnou vatu-ta co krasne kouse). Timto by bylo podkrovi castecne zateplene na prace v zime. Po vyzdeni pricek a udelani omitek bych udelal klasicky rost na SDK. Vysku stropu budeme mit cca. 2,5 metru. A ted mi jde o to, jestli bude problem, kdyz bude sadros, parotes, 1,5 metru vzduch a pak teprve klestiny s vatou. Bude ta mezera necemu vadit?

Datum: 30.09.15 15:53

Mám starou kousavou vatu (nepouzitou, stale zabalenou v igelitu) a potřebuji ji nekde utopit. Je škoda ji vyhodit. Toto mi navrhl zednik, aby se dalo pracovat i v zime. ze spodu kleštin udelam rošt, mezi klestiny (vyska 25cm.) nacpu vatu, z horní casti jen fosny na pripadnou chůzi. Po dokonceni omitek a přiček rošt na SDK a něj vatu dle financnich možnosti (asi 20cm tlouštky). Ted jsem to přesně měril, na fotce je poslední šár z palenych cihel vzdalen 70 cm od spodní hrany kleštin. Tzn. dam 20 vatu a zbyde prostor 50 cm. Bude ta mezera fungovat stejne jako izolant?

Datum: 30.09.15 16:11

Mezera nebude fungovat jako izolant.

doplněno 30.09.15 16:22:

Tepelná izolace 20 cm je na období okolo roku 1995. Dneska nikoliv.

doplněno 30.09.15 17:04:

45cm vaty bude OK, ale pokud bude mezi nimi prostor, jejich učinnost se sníží.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.09.15 16:19

bude potom stacit jen ta 20 vata nad SDK?

Datum: 30.09.15 16:36

Myslel jsem 20 nad SDK + 25 v klestimach.

Datum: 29.09.15 20:16

Na trámky se vykašlete...

Položte na beton 2 vrstvy EPS (třeba 15+15cm), kde tu druhou vrstvu seříznete do požadovaného spádu,.

Na to pak už jen OSB a pojistnou hydroizoaci a nějakou krytinu

doplněno 29.09.15 20:38:

EPS na střechu normálně přilepíte pěnou, druhou vrstvu a osb také...

Kotvení plechu do osb už není problém

doplněno 29.09.15 21:02:

Pokud střechu dobře zateplíte, tak není důvod aby tam cokoli kondenzovalo.

Celý beton bude mít stejnou teplotu jako místnost pod ním.

Jen je tedy potřeba vyřešit tepelný most v přechodu strop/stěna

Datum: 29.09.15 20:55

Co s vlhkosti ktera jde z domu ven, nebude to vlhnout? Jak a cim serezat eps, strecha je 4 x4 metry a 5 metru vysoko.

Datum: 29.09.15 21:17

Beton ma presah cca. 20 cm pres obvodove zdi, takze eps by sel pres ne, ale cim takovou plochu serezat aby to nebylo hrbate jak Zvonik od matky Bozi.

Datum: 29.09.15 21:27

jak jinak než odporovou pilou...

Datum: 29.09.15 20:29

Ano jsem z moravy, tu folii jsem spletl. Mezi vatu a stavajici beton musim dat parozabranu proti vlhkosti z domu ven aby nesla do vaty? Na kontralaty dam difuzni folii. Polystyren neni spatny napad, jen klempir by nemel do ceho uchytit budouci plechovou krytinu. Proto ty tramky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.