Dveře, vrata

Od: Datum: 29.09.15 15:57 odpovědí: 3 změna: 30.09.15 07:58

Dobrý den.
měl bych dotaz. Bydlím v bytovém domě, který vlastní 8 majitelů (osobní vlastnictví). Součástí je i venkovní objekt, který přiléhá k bytovému domu a vlastní ho 4. majitelé (3. kóje + 1. garáž). Vstup do těchto objektů je jeden pro tři kóje a jeden samostatný pro přilehající garáž. Vstupní dveře jsou v katastrofálním stavu. Dá se řící, že kdyby tam nebyly, tak to vyjde nastejno. V příštím roce máme rekonstruovat kompletní střechu s tím se váže má otázka. Čí majetek jsou vstupní dveře? Kdo by měl nové dveře uhradit? Jedná se o to, že máme v pátek poradu, takže abych byl připravený na případné dotazy .

Děkuji PetrSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.15 17:15
avatar

Dle selského ruzumu, ti kteří objekt užívají se o něj i starají a investují do něj. Proč by měli ostatní zvelebovat garáž kterou neužívají?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.15 07:58

Jelikož přispívají podle m2 plochy do fondu oprav, tak si nejsem jistý zdali vstupní dveře jsou záležitost majitele, nebo společenství. Rekonstrukce střechy se rovněž bude hradit z fondu oprav, do kterého přispívají všichni majitelé.

Datum: 29.09.15 17:27
avatar

Rozhodně vlastníci. Podívejte se do katastru nemovitostí, kdo jsou vlastníci objektu. Odhaduji ale, že je to celé vedené jako součást domu. Takže to bude na společenství vlastníků.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.