Slabý proud teplé vody - proč?

Od: Datum: 29.09.15 15:25 odpovědí: 2 změna: 30.09.15 21:19

Dobré odpoledne všem,

potřeboval bych poradit s následujícím:

Až doposavaď platilo, že ať už jsem pustil teplou nebo studenou vodu (i na maximum), vždy byl její proud stejné intenzity. Nyní jsem však zjistil z vícerovodovodních baterií napojených na stejný systém, že intenzita proudu studené vody zůstala nezměněna, ovšem pokud přepnu na proud teplé vody (tedy vody, která teče z bojleru), vždy proud zeslábne a teče málo. Také mám za to, že při napouštění této teplé vody něco jakoby v bojleru hučí a že to tak dříve nebylo (nejedná se o hučení způsobené např. ohřevem vody), pokud vodu vypnu, vše samozřejmě ustane.

V čem může být problém? Jedná se např. o nějaký momentální nízký tlak v bojleru nebo ve trubkách? Nebo se jedná o nějakou jinou závadu? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.15 19:15
avatar

Typuji ... bojler a hlavně přípojné trubky budou zarostlé vodním kamenem. Do bojleru vede stejný přívod studené vody jako do baterie, její tlak určuje i tlak vody vypouštěné (teplé).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: teplavoda
Datum: 30.09.15 21:19

děkuji, poradí někdo ještě, jakým způsobem odstranit po vymontování ohřívače i ten vodní kámen z přívodních trubek? děkuji moc.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.