Betonova podlaha

Od: Datum: 28.09.15 15:44 odpovědí: 12 změna: 29.09.15 07:05

dobry den mel bych otazku v loni sem delal nove podlahy v rodinnem dome a v kuchyni je slozeni podlahy:prvni podkladni beton sila cca 9-10cm pak hydroizolace proti vlhkosti,polystyren tloustky 12cm a pak posledni vrstva beton a v nem kari site a na tom polozena dlazba-jd me o to manzelka si vsimla ze jak je udelan sokl z dlazby ze spara praskla po celce delce. kdyz zaskakala na jednom bode kapinku se ten beto prohyba max o pul az 1 mm mam mit z neceho starch ze si treba beton sedne hodne a bude kriva podlaha? dal sem fasadni polys do betonu a ne podlahovy nestane se nic? dekuji za reakce s pozdravem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.15 16:04

ten polystyren v podlaze asi nebylo to nešťastnější řešení. To by musel mít ten beton nad ním trochu silnější armaturu kotvenou ve stěnách než jen kari sitě a mít pevnost tak kolem 20, nejlépe 25. Pochopitelně teď se bude beton houpat a praskat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 18:43
avatar

Asi jste to dělal kvůli zateplení podlahy. Myslím tím ten polystyren. Náhodou zrovna řeším zateplení střechy, po které se musí chodit, a bylo mi řečeno, že existuje specielní tvrzený polystyren, po kterém se chodit může. Asi jste měl použít tento. Ale to už bude asi pozdě, že ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 18:50
avatar

asi byla chyba v použití fasádního polkyše a ne do podlah! Nebo je chyba v tom ,že podklad-podloží (asi kamenivo?) pod podkladní beton nebylo zhutněno a nyní si to sedá!

doplněno 28.09.15 21:26:

Ale když jsem o tom přemýšlel,tak spíše je problém v podloží!Takže neplašit a sledovat a měřit-pokud byto praskalo hooodně nebo rychle-malér pkd se nebude šířit je to okudělejte sy u praskliny rysky a 1xměsíčně měřte a dle toho pao další postup-rekonstrukce podlahy nebo jen máznutí spáry akrylátem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 19:11
avatar

Znova jsem si přečetla dotaz. A je to tak. Píše, že dal fasádní polyš a zaplácal to betonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 19:31

A v čem by měl podle Vás vadit fasádní EPS v podaze? Např. EPS100F? Fasádní můžete použít do podlahy dle libosti, je však nutné dodržet "hustotu", chcete-li "napětí v tlaku".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 28.09.15 21:36

Otázka co to podloží nese, podlahu v domácnosti, a kam to může jít, může se to maximálně jen stlačit sednout a hotovo, víc to dle mně nic udělat nemůže nemá to kam jít, (to by pod podlahou musela být jeskyně) i ten "málo" "hutný" polystyren se může jen zhutnit (stlačit) zemina taktéž, problém s podložím to by měl problém se statikou celej barák a to by byl jiný průběh to by praskaly a sypaly se zdi, ale i to jde spravit :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 19:46

betonovy podkladni beton je delany primo na hline pak je hydroizolace myslim si ze na fasadnim i na podlahovem polystyrenu je napsano zatizeni nevim ted presne ale neco tam je .jinak vrchni beton mam asi 12cm vysoky a vnem kari sit prumer 12 mam mho za pakatel z betonarky s pozdravem

Od: janm*
Datum: 28.09.15 20:19

Dle mně by to mělo podle toho co uvádíte fungovat dobře, i kdyby ten polyš měl menší hustotu sedalo by to spíš jako "celek" váha se rozkládá po celé ploše čili na domácí provoz (nezátěžová podlaha) by to nemělo dělat i tak nic.

Řešil bych to takle, nechal bych to ještě nějaký ten rok tak jak to je ať si to případně "ještě sedne" nebo "vypraská" kde chce zkrátka ať se to usadí , pokud by podlaha zůstala rovná a vznikly by jen trhlinky tak bych to jen přespároval pokud to bude horší pak bych původní dlaždice "zdrsnil" aby na to chytlo lepidlo a položil bych na to novou dlažbu vyspároval , pokud to bude určitým způsobem už usazené nemělo by se pak dít už nic , to že pod dlažbou je vrstva navíc nikdo nikdy nepozná, nebo klasicky původní dát pryč a znovu položit dlažbu, pomocí lepidla se také dají sanovat případné nerovnosti.

doplněno 28.09.15 20:28:

Jestli by to bylo trvale a "moc" "houpající se" pak třeba na to položit plovoucí podlahu,?, vznikne další "vyrovnávací vrstva" původní se "překryje" váha se zase trochu lépe roznese..., nebo hranoly a podlahové palubky., tam se to ještě lépe "přemostí" a "roznese" navíc jde o "pružné systémy" čili tam nějaké průhyby nevadí (může to pracovat)...Před dalším postupem bych to nechal "odležet" aby jste viděl "co to udělá" "jak si to sedne" a dle toho bych zvolil další postupy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 20:46

ja se tez priklanim ze by to nic nemuselo udelat ten polystyren pod betonem uvidime co prinesou roky dekuji s pozdravem

Od: janm*
Datum: 28.09.15 20:51

Nemáte zač, počkejte a uvidíte strach má velké oči, také to může být tím, že dnes se všechno "dělá rychle" tzn. beton ani řádně nevyschne a už se na něj valí kachle, palubky atd., atd., pokud to tak je pak to jen přespárujete někdy se také stane, že se "houpe" jen "pár ne třeba ideálně položených dlaždic" a s podkladem to nemá vůbec co společného ale řešení je dle mně víc a v každém případě s tím vždy něco udělat lze :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 23:16

Ahoj. V popisu situace by jsi měl doplnit: Domek je celý nový? Starý a konstrukce podlah od hlíny je celkově nová? I u nových staveb se někdy podaří udělat chyby. Třeba tím, že se vybetonují základové pásy a až potom se MEZI ně vyleje ten podkladní beton. Ten by měl být vylitý do bednění, až po vnější okraj. Aby se jeho váha roznesla po celé ploše. Pokud je vylitý jen mezi ty základové pásy a jeho podklad není řádně zhutněný, může docházet k jeho sedání a propadání. Může to i trhat vodorovnou izolaci. Nevíme, jestli jsi to takhle nějak neudělal i v tomhle případě. Jen v menším. Jak si lokálně v místnosti. Posleduj si to a třeba to nebude tak vážné. Milimetr není zase taková hrůza. To se dá zaspárovat, nebo v koutě zamáznout silikonem. Někdo to tak dělá i normálně. Když jsi pokládal ten vrchní beton, měl jsi mezi něj a stěnu položit 0.5cm polystyren, aby se mohl stranově roztahovat a pochytat ty síly. Píšeš, že manželka skákala. To se asi prohýbala ta dlažba. Beton asi ne? Poklepni si na ně, jak dobře na tý podlaze ty dlaždice drží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.15 07:05

dobry den domek je stary a daval jsem dilatacni pas kolem cele mistnosti dlazba je nalepena na flexi lepidlo dlazdice dute nejsou :) diky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.