Přizdění štítové zdi

Od: Datum: 28.09.15 11:47 odpovědí: 7 změna: 28.09.15 18:32

Dobrý den, rád bych se zeptal na Váš názor. Jedná se o štítovou zeď v podkroví z hlediska srovnání se mi jeví nejrychlejší variantou dozdění části 5cm porobetonem a část kde už bude cca 2cm tak doházet maltou. Současná zeď je cca 60 cm široká kombinace kámen a již dozdívaná cihla, dům nemá z vnější strany žádné zateplení. Obávám se případné kondenzace vlhkosti, nebo se dá předpokládat, že cca 3 cm mezi porobetonem a původní zdí nebude tak velký problém? Děkuji za odpovědSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.15 12:04
avatar

Já bych do toho šel. 5cm porobetonu nemá tak velkou izolační schopnost, aby se dutina za ním ochlazovala natolik, aby zde něco kondenzovalo. Chtělo by to ale zaizolovat potom zvenku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 12:13
avatar

Jeden problém může být, že díky rozdílné absorbci vlhka bude ten porobeton pracovat a popraská.Proto je zachování vzduchové mezery žádoucí, případně ho ke stávajícímu štítu ukotvit pěnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 12:22
avatar

Pokud kotvit tak jenom bodově, ať to moc neizoluje.

doplněno 28.09.15 12:24:

Co sádrokarton?Ten by se kotvil do zdi v pohodě, a kotvy by dilatovaly rozdílný pohyb matriálů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zajda*
Datum: 28.09.15 13:06

Sádrokarton jsem tam právě dávat moc nechtěl, jelikož za ním by určitě rozdíl teplot byl daleko vyšší. Ke stávající zdi to místy lepidlem také ukotvím...nebo pěnou.

Datum: 28.09.15 13:25
avatar

Se sádrošem tam naopak rozdíl teplot bude menší.
V zimě topíte a přez SDK se teplo dostane lépe ke kamenné zdi než s porobetonem, který lépe izoluje.
A pokud bude kamenná zeď teplá, nemůže tam nic kondenzovat.
Jinak řečeno, izolovat zvenku, ne zevnitř.

doplněno 28.09.15 13:28:

SDK ke zdi ukotvíte kotvami, které jsou pružné a případné dilatace zachytí. Od ostatních zdí na konce SDK se nechá mezírka, která se zaplní kvalitním akrylátovým tmelem. Ten si s dilatacemi také poradí. (Nekvalitní akrylát časem popraská)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zajda*
Datum: 28.09.15 14:57

Dobře už chápu případnou výhodu SDK. Ale pokud ho tedy použít nechci řekněme, že to přizdění by mohlo být ok a vrchní část jednoduše doházet, natáhnout a přeštukovat? A kde bude za porobetonem mezera, tak tam bude, pokud to bude těsně tak doplnit maltou, lepidlem...

Datum: 28.09.15 18:32

Ahoj. Je otázka, jestli není škoda, se zbavovat akumulační schopnosti zdi? Co si dát práci a celou ji dobře nahodit a oštukovat? Jistou logiku by to mělo. Né?

doplněno 28.09.15 20:56:

Něco bych zase doplnil.

Nedalo mi to a zavolal jsem zeťákovi. Je to stavař s praxí. S autorizací. Na věc má tento názor. Tu zeď by nahodil jádrem a zaštukoval. Vylepšit by to šlo ještě použitím sanačních druhů materiálů. Ta zeď má dle tabulek koeficient asi 2,1. Měla by mít něco kolem 0.7. Proto by potom rozhodně doporučoval to zaizolování z venčí. Minimálně 10cm, spíš těch 15cm. Kondenzace na povrchu by se nebál, protože by se v místnosti, aby se to dělo, nesmělo vůbec topit a musela by tam být dodaná větší vlhkost. Například zaléváním většího množství květin a sušení prádla. A nevětrat. Tohle se běžně neděje. Taky, SDK a to obezdění 5cm deskami by šlo taky, ale pro vyšší finanční náročnost se mu to zdá zbytečné. A podstatně by se snížila ta akumulace tepla z vytápění. Proto ani nezateplovat ze vnitř. Tak že, nahodit, nechat vyschnout a užívat v pohodě. Asi jsem taky s praxi, když jsme se docela shodli. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.