Odvzdušnění radiátorů, jak na to?

Od: Datum: 27.09.15 07:31 odpovědí: 9 změna: 27.09.15 09:22
avatar

Zdravím. Chystám se odvzdušnit radiátory, připravit se na topnou sezonu. A vzpomněla jsem si, že se mají před napouštěním vody do systému buďto uzavřít kohoutky, nebo naopak otevřít naplno a pak teprve napustit vodu do oběhu a následně odvzdušňovat radiátory. Mohl by mi někdo poradit jak to teda je? Zavřít, nebo otevřít? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.15 07:48
avatar

Dobrý den, před napouštěním vody do systému, zkontrolovat tlak v expanzomatu, pokud máte uzavřený okruh, poté otevřít všechna tělesa a dopustit vodu. Následně odvzdušnit a pokud je třeba,opět dopustit vodu a opět odvzdušnit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.09.15 07:59
avatar

A ten expanzomat je ta ručička na kotli, kde je napsáno Bar? Já mám elektrokotel Reinok Protherm. A právě se mi i v průběhu zimy stává, že mi vyskočí tepelná pojistka a kotel se uvede do poruchy a svítí červeně a musím dopouštět vodu a nahodit nahoře znova to čidlo. A přiznám se, že se toho pořád bojím, i když už jsem to dělala několikrát. Pořád mám pocit, že to vybouchne. :-D Ten kotel mi vevnitř s těmi všemi drátky připomíná časovanou bombu...

A i to napoštění je pro mne dost protivné, musím přes hadici z kohoutku a jeden radiátor. A lítám jako magor, protože se bojím, abych ho nepřetlakovala.

doplněno 27.09.15 08:03:

A jak poznám, že mám uzavřený okruh? Děkuji mockrát.

Datum: 27.09.15 08:02
avatar

Ta ručička s nápisem bar, je tlak vody v systému. expanzomat je buďto tlaková uzavřená nádoba, nebo otevřená nádoba v nejvyšším místě systému.(z pravidla na půdě. Exp. nádoba vyrovnává tlak vody v systému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.15 08:07
avatar

To myslíte přímo na mé půdě v domě? Tak to teda nemám. Já mám ten elektrický kotel, pošlu raději fotku.

Datum: 27.09.15 08:18
avatar

Tak expanzní nádoba bude součástí kotle.

3. ELEKTROKOTLE

3.1 Provést orientační kontrolu elektroinstalace, dotáhnout silové vodiče (topné spirály, stykače, svorkovnice) a zkontrolovat lisované spoje na nožích relé.

3.2 Provést demontáž motorové části oběhového čerpadla, vyčistit třecí plochy statoru a rotoru, vyčistit odvzdušňovací ventil.

3.3 Zkontrolovat těsnost spojů na trubkách otopné vody a tělesech.

3.4 Zkontrolovat a případně doplnit tlak v expanzní nádobě.

3.5 Kontrola funkce havarijního termostatu.

Ke kompenzaci tepelné roztažnosti otopné
vody v systému slouží vestavěná 7-litrová
expanzní nádoba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.15 08:44
avatar

Honzo, právě jsem Vám odpověděla do V.P. Podle toho co tady píšete, budu muset zavolat nějakého odborníka. Tohle sama stopro nesvedu. Jo a teď koukám na schéma kotle v té knížečce a ta expanzní nádoba tam samozřejmě je. Tak já budu někoho shánět raději už odteď, protože s tím mám každou zimu nějaký problém a kolikrát jsem úplně bez topení a drkotám tady zuby.

doplněno 27.09.15 09:05:

Jediné co bude v pořádku, jsou ta relé. Ty mi totiž znova pořádně spájel, nebo dopájel, nevím jak to popsat, jeden známý a to hned na začátku. Tento kotel byl totiž velice poruchový. Tenkrát všichni lidé, co si ho koupili, měli problém právě s těmi spínacími relé a měnily se celé ty destičky, což bylo hodně nákladné. Tenkrát moje známá, má stejný kotel, za tu výměnu dala 7.000Kč. A za půl roku to začalo znova. Ona kotel vyhodila. Pak jsem o tom kotli četla předlouhé recenze a stížnosti od spotřebitelů a všichni si naříkali na jedno a to samé. Já měla kliku, že na vánoce za mnou přijeli známí a já tady drkotala zuby, kotel nehřál. Tak to manžel té kamarádky rozdělal a zjistil, že tam chybí na těch relé ze spodní strany to pájení, že to prý při výrobě projíždí nějakou lázní a tady u té várky všech kotlů byla u těch relé tahle vada výroby. To jsem se pak také dočetla. Takže mi to tenkrát ručně ten kamarád tady všechno pečlivě pospájel. Tak v tomhle problém asi nebude. Navíc kotel normálně fachčí, spíná a vypíná, přesně tak, jak má. problém je v tom, že najednou a z ničeho nic se přes noc přehřeje a hodí se do poruchy. Vždycky je to přes noc, protože mám levný proud na dvacet hodin a právě v noci to vůbec nevypínají. takže je kotel neustále v provozu a přehřeje se. Přes den se to nestane, protože to 4x na hodinu vypnou a on si asi za tu dobu odpočine.

Datum: 27.09.15 08:48
avatar

To bude asi nejlepší.Podle toho co píšete to bude v tom tlaku v exp. Pak to už pojede.

Uzavřít ventily co jdou do a z kotle,Vypustit vodu z kotle, kontrola exp, popřípadě dopustit vzduch, otevřít ventily a dopustit vodu, odvzdušnit a jedém.Ještě bych nechal zkontrolovat přetlakový ventil. Pro klid duše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.15 09:14
avatar

Honzo, děkuji. Já si tady hezky napíšu na papír to, co říkáš že se musí zkontrolovat a pokusím se někoho sehnat. Ale tohle asi elektrikář neudělá, že ne? No v každém případě si to napíšu, aby se mne pak nějaký ten "ptáček jarabáček", nepokusil ošálit. Oni to jsou vykukové, když vidí samotnou ženskou, tak si vymýšlí různé lotroviny, jen aby vyždímali co nejvíce peněz. Mám velice špatné zkušenosti, bohužel. Proto se snažím napřed hledat jinou cestu.

Datum: 27.09.15 09:22
avatar

elektrikář ne, ikdyž šikovný jo, žádná věda, pozval bych si instalatéra, vodaře, švagra, kamaráda, známého,souseda já nevím jak to tam u Vás máte. Elektrikáře bych si pozval na kontrolu před sezonou, ale na elektroinstalaci,dotažení šroubů, spojů atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.