Topení v koupelně

Od: Datum: 26.09.15 19:14 odpovědí: 21 změna: 30.09.15 08:33

Zdravíčko,

mám možná trochu hloupou otázku, ale rád bych znal odpověď. Přestěhoval jsem se do nového bytu, ve kterém je zabudované topení v koupelně. Jen u něj nemám žádné kohoutky na štelování (zavírání/vypínání) přívodu tepla. Topení viz. obrázek. Mohl by mi k tomu někdo říct více?

Ohledně topení (je to cetrální, dálkové). Platím danou částku k nájmu. Jak se poté vypočítává skutečná spotřeba tepla? Mám 2 topení v bytě (v pokoji a kuchyni) na obou topeních je předpokládám měřič topení Simens, kromě toho co je v koupelně.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 26.09.15 19:41

Mali sme tieto rúry v záchode. Príliš nekúrili a bol problém s odvdzušňovaním. Pri najbližšej rekonľtrukcii domovej kotolne sme dali rúry odstrániť a namiesto nich namontovať klasický rebríkový radiátor. A bolo po probléme a dá sa aj ľahko odvzdušniť.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.09.15 10:28

Bohužel to není můj byt. Co jsem slyšel, tak kotelna byla v nedávných letech předělávána, takže nevím zda mi toto u majitelky bytu projde. :)

A tyto roury se nedají štelovat? Topí stále? Žádný kohout tam nemám.

Datum: 27.09.15 10:37

Dole u podlahy žádný kohout není? Ta trubka nahoře je odvzdušnění.

Datum: 27.09.15 13:08

Nene kouhout žádný není.. Ta malá slabá trubka? :) Možná jak říká @dusger® .. Že se to počítá do společného topení.. :)

Ohledně měřáků. Jak mi majitel bytu bude počítat spotřebu tepla? Platím mu zálohy, ale jak se pak dozvím kolik jsem protopil a tak? :) Děkuji

Datum: 27.09.15 12:00

Buď na na tělesa v koupelně zapomněli, ale to se mi nezdá, navíc stejně to moc netopí. Spíš to bude ve všech koupelnách v domě nějak podobně, bez možnosti regulace protopíte všichni skoro stejně, tak se to zahrne do společné spotřeby a rozpočítá. Možná je ta varianta levnější než měřiče do koupelen.

Datum: 27.09.15 13:20

Je to levné neměřené a neregulovatelné topení. Stejně jako všechny stoupačky a zpátečky ...

doplněno 27.09.15 14:16:

Naopak - nonstop topení po celou topnou sezónu.

doplněno 27.09.15 14:30:

Nikoli zdarma, ale podle poměru vytápěných ploch rozdělené.

Datum: 27.09.15 14:15

Takže v zimě od toho nemám čekat nějaké topení? :D :D

doplněno 27.09.15 14:25:

Celé nonstop topení a prakticky neměřené, tudíž zdarma? :D
@isteron říkal, že to ale moc netipí.. :(

doplněno 27.09.15 14:35:

Ano rozdělené na každý byt v domě, předpokládám. :)

Datum: 27.09.15 14:41

Je to standardní řešení u dřívejší výstavby. Registr je průchozí přes všechny patra a nelze uzavřít, protože by to přestalo topit všem. RTN se neosazuje a náklady za topení se rozpočítávají poměrem z osazených RTN. Rozpočítá se celkový náměr GJ na patním měřidle objektu.

Datum: 27.09.15 15:52

Jasně rozumím.. To jsem chtěl slyšet.. :) Ale asi to budu muset odvzdušnit. :(

Ohledně výpočtu tepla na topeních, kte mám měřáky. Jak se tam dozvím jakou hodnotu jsem protopil? Neměla by se udělat nějaká kontrola, kolik je na těch čidlech?

Datum: 27.09.15 17:13

pokud se někam nastěhuju a přebírám byt tak je třeba si sepsat s majitelem veškeré stavy měření-topení,voda,plyn,elektrika - předejde se tim všelijakým dohadům a hádkám

k těm trubkám mám je v koupelně taky a nestěžuju si kohout na zavírání taky nemam a po celé topné období mi to příjemně temperuje byt

Datum: 28.09.15 18:30
Tak jsem psal paní majitelce o tom zda si sepíšeme ty stavy a ona mi na to odepsala toto: "Vzhledem k tomu, že nájemní smlouva začíná i končí mimo topnou sezonu, je úplně jedno, co jste si vyfotil."
Jak to mám vyřešit? :O Děkuji
Datum: 27.09.15 18:59
Měřidla neukazují žádnou fyzikální jednotku. Jsou to dílky, které přibývají v závislosti na teplotě v čase. Při převzetí bytu mělo dojít k opsání stavů všech měřidel včetně RTN umístěných na radiátorech. Přibližná hodnota jednoho dílku (+- dlouhý autobus) se dá odvodit z předešlého vyúčtování.

Datum: 27.09.15 19:12

Byt jsem přebíral v červenci. Bohužel měřáky na topení jsme neopsali. :( Minulí měsíc mě to taky nějak vrtalo hlavou tak jsem si všechny ty čísla natočil mobilem.

Od: maj55
Datum: 27.09.15 20:11

Bydlíte v posledním patře? Je to v podstatě sběrná nádoba na vzduch. Není to radiátor.

Datum: 27.09.15 22:41

Bydlím v prvním patře.. :)

Datum: 27.09.15 23:12
Pánové ještě bych měl dotaz.. Nebydlí někdo z Vás v Praze? Nejlépe na Praze 6..
V bytě začíná být docela chladno tak jsem si chtěl pustit topení a ono nic. Netopi se. Nevíte, kdy se začne pořádně topit?
Datum: 28.09.15 10:47

Pokud vám topí Pražská teplárenská, tak ta topí už nějakých 14 dní. Pokud si topíte svou kotelnou, je to vaše věc ...

Datum: 28.09.15 11:30
Nene mělo by to být centrální topení.. :(
Datum: 29.09.15 17:46
Tak jsem psal paní majitelce o tom zda si sepíšeme ty stavy a ona mi na to odepsala toto: "Vzhledem k tomu, že nájemní smlouva začíná i končí mimo topnou sezonu, je úplně jedno, co jste si vyfotil." Jak to mám vyřešit? :O Děkuji
Od: milhum
Datum: 30.09.15 07:17

Až přijde s vyúčtováním za odebrané teplo, odpověděl bych jí úplně stejně, že to je její problém

Datum: 30.09.15 08:33
Co bych po ní měl teď požadovat? :O A bych věděl co a jak v létě až přijde nějake vyúčtování.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.