Koupě domu

Od: Datum: 25.09.15 21:58 odpovědí: 4 změna: 26.09.15 08:26

Dobrý den,koupil jsem starý dům,který byl pestavěn za staré stodoly. Původní majitel si stavební práce prováděl svépomocí a po pár dnech sem zjistil,že praskají vnitřní zděné příčky a tím jsou i skřížena futra dveří a podlaha kde je nová podlahová krytina je v místech kde je příčka propadlá až o 6 cm.a sesedání příček stále pokračuje. Při prodeji jsem si toho nevšiml a praskliny na zdech byli v tu dobu vyspravené,tak abych nic nepoznal. Je možný se ted po týdnu odkoupi domáhat vrácení přiměřené částky od prodávajícího za skryté vady? Vypadá to že pod příčkami není žádný základ ani pevná plocha.Děkuji za odpověd.Jirka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.15 22:21
avatar

Asi hodně bude záležet co máte za podmínky v kupní smlouvě a jak kvalitní právník to vše sepisoval.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.09.15 22:38

Můžete odstoupit od kupní smlouvy z důvodů zkrytých vad.Podle mě prodávající věděl až moc dobře proč se toho zbavuje.Neotálejte a zkuste se domluvit podobrém s původním majitelem.Když to nepůjde tak honem za advokátem než Vám to spadne na hlavu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.15 08:24
avatar

To je špatné. Já bych raději od prodeje odstoupila úplně. Rádci nade mnou mají pravdu v tom, že záleží na tom, jak byla smlouva nastavena a jak je v ní dotyčný objekt popisován. Pokud budete moci prokázat, že tam byly úmyslně skryty vady, tak by mohl být prodej zrušen. Ale to víte Vy, za jakých okolností jste dům kupoval. Také záleží na ceně a na prokazatelnosti popisovaných nedostatků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.09.15 08:26

Píšete - po pár dnech jsem zjistil ...

.No nevím, za skrytou vadu nepovažuji propadlou podlahu o 6 cm, skřížená futra, ale spíše je to vaše nedbalost při prohlídce domu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.