Montáž oplechování střechy

Od: Datum: 25.09.15 15:21 odpovědí: 5 změna: 29.09.15 07:30

Dobrý den,

poprosil bych o radu,protože tuto informaci neumím najít.Mám u RD stání na auto a chtěl bych ho zastřešit.Vše m je celkem jasné( aspoň doufám ;)),až na oplechování,které bude na stěně domu.Tato stěna je zateplena 15 cm polyš a omítka.Nevím,jak se na tuto stěnu přichytí plech.Jen pro úplnost střecha bude s desek a kan.šindele Iko.Předem děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 25.09.15 15:26

oplechování je vlastně plech do vinglu... - spodní část se přišroubuje do střechy, vrchní se jen přiloží ke stěně, nejlépe na "stále živý" silikon.

doplněno 25.09.15 15:38:

tak tak :) pružný :) http://www.soudal.cz/produkt/silirub-2

Já to po 3 letech obešel a dotmelil... přeci jen to mám na jihozápad. Fotka je z netu, moje oplechování bylo "divoké" - podle té nepěkné práce geniálních živnostníků... místy až 1 cm byl plech od zdi.. jak se říkává "hnus velebnosti" - spotřeba silikonu byla velká :(

Ale dnes to je 7 let a stále ok.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.09.15 15:32

Že se přišroubuje chápu,ale s tím silikonem ,to jsem nevědělJeště bych poprosil,co to je živý silikon.Trvale pružný? Dost mě děsí montáž.Stěna nebude rovná,tak mám obavu,jestli to bude po celé ploše držet.Nerad bych,aby tam zatékalo a stěna byla špinavá

Datum: 25.09.15 15:38

To je přesně ono

Datum: 25.09.15 17:23

Ahoj Macku. Chápej, nerad to dělám, ale musím tě vyvést z omylu, že se ti ta zateplená stěna neumaže. Po čase se zapráší a potom na ní začnou žít svým vlastním životem různé mechy a podobná jiná svinstva. Na západní straně mám taky zateplení a jak od tý strany vanou větry a voda bičuje tu zeď, je to na ní už hodně znát. Dneska to je už 15 let, ale prasit se to začalo asi už po 4 letech. Drtivá vapka na to moc není. Asi by bylo nejlepší, aby ten fajnový povrch byl co nejhladší. Aby zachycoval co nejméně nečistot. Nebo, je na to nějaká ochrana?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.09.15 07:30

Tak to chápu,ale nechtěl bych dopadnout,jako soused,který má novou fasádu,na ní dal světlo a číslo baráku a po cca3měsících má černé potečené skvrny.Fasádu má světlou,okrovou.To je fakt hrůza.Taky by mě zajímnalo ,jestli někdo přišel na něco s čím odstranit různý " bordel" s fasády

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.