Čím natřít izolaci na střeše?

Od: Datum: 25.09.15 08:32 odpovědí: 7 změna: 16.05.16 12:14

Zdravím,

máme asfaltovou izolaci na rovné střeše.
Vím, že by se měla ještě nějak ošetřit/natřít.
Čím? Reflexolem?
A k čemu konkrétně toto je? Chrání izolaci nebo jen odráží slunce a teplo?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 25.09.15 08:49

Zdravím, pokud je to nově položená krytina s kvalitním hrubým posypem, tak si myslím, že ošetření není nutné, to až za nějaký rok (obnova a údržba posypu). Posyp je nutné ale mít všude, na spojích a pod. se posypává ještě ručně-posyp lze koupit tam, kde krytinu. Zkušenější poradí více.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 25.09.15 08:59
avatar

Dobrý den - je to samotná ipa - černá bez dalších úprav?

Možnosti:

1. Nátěr Reflexolem (potom barva výrazná stříbrošedá ) , spotřeba nátěru cca 0 ,2kg/m2
2. Nátěr Gumoasfaltem SA 23 (barva červenodnědá blížící se barvě pálené krytiny ) , spotřeba cca 0 ,4 kg/m2.

Chrání podkladní pás před UV zářením a prodlužují jeho životnost. Gumoasfalt je lepší - trvanlivější, http://www.srovnanicen.cz/q/GUMOASFALT%20SA-23/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dery*
Datum: 25.09.15 09:11

Ano, je to samostatná černá IPA.
Díky za rady.

Od: trtr
Datum: 25.09.15 17:08

Zdravím, tak pokud je to samostatná IPA, která mimochodem na střechu nepatří (tam patří ta s posypem, ale řada lidí to používá), tak ji natřete výše či níže uvedeným způsobem. Mimo Gumoasfaltů od PARAMA dělá tyto hmoty i firma DenBraven pod označením DenBit a spol (kolikrát jsou za lepší cenu). Zkuste se poptat individuálně dle množství, které bude třeba. Já jsem třeba sehnal kbelík "gumoasfaltu" od DenBraven za cca 218,-Kč/10 Kg bez dopravy. Dbejte na pracovní postup a ideálně použíjte na exponovaná místa na zesílení perlinku (mřížka), která to zpevní a zatře se do asfaltu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rajsky
Datum: 16.05.16 12:10

Jen k tomu použití IPA. Před časem jsem pokládal na pultovou střechu asfaltové pásy tak, že na místech nejexponovanějších, tady úplně dole u okapu, jsem dal dva pásy drahé (předepsané) lepenky, na zbytek použil IPA. První, a to velmi rychle, odešly právě ty údajně kvalitní pásy s hustým a bohatým posypem (odkryla se vrchní vrstva až k vložené tkanině). Ipa vydržela podstatně déle. Takže si myslím, že ne vždy je nutno dbát na doporučení, spíše na zkušenost. Proto tu zkušenost uvádím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 16.05.16 12:14

Zdravím, asfaltových pásu je tolik druhů, že to možné je. U okapu to bude skoro vždy nejhorší, protože přes tyto pásy teče voda z celé střechy a pěkně je narušuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 09:13
avatar

dery, záleží na součastném styvu lepenky. Pokud je OK, stačí jen Reflexol. To je světlý asfaltový nátěr, který odráží sluneční paprsky a plocha se tak neohřívá, netrpí od slunce. Povrch se po 5 letech lehce opraví a o dost se prodlouží životnost lepenky. Pokud je kvalita lepenky již horší, (nikoliv špatná) pak je vhodné udělat "renovační" nátěr gumoasfaltem. Pak reflexol.

Přeji krásný víkend. Prodloužený!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.