Nábytek z trubek - jak na to?

Od: Datum: 24.09.15 13:01 odpovědí: 3 změna: 25.09.15 15:16

Dobrý den, na netu je řada pěkných námětů na nábytek z trubek. Ráda bych něco takového zkusila na policový systém do sklepa - viz fotky. Prkna mám, potřebuji konstrukci a toto mi příjde dobré a levné řešení. Protože nemám zkušenosti, tak zde dotazy, pánové... Z jakých trubek (materiál, průměr), aby byla rozumná nosnost; jaké spojky/fitinky (materiál, zpracování - některé jsou se závity, jak se na ně pak uřízlá trubka nasazuje / spojuje?).. obecně napojení trubky na spoj - lepením? .. našla jsem pěkný britský systém - Kee Klamp, se kterým by to šlo samo, ale ceny jsou neúnosné, to si můžu koupit polici v Bauhausu za 2000,- :(. Děkuji za tipy..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.15 15:34
Klasický řešení z. odovodních trubek předpokládá že seženete řezačku závitů a svěrák "pionýr". Řešení ze svařených instalačních plastových trubek se bude kroutit a výroba z pájené mědi vás odradí cenou. Tenhle nábytek z fytinek a trubek je stejná blamáž jako sedačky a postele z palet. Ono to vždycky vypadá líp na monitoru, než v reálu.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.09.15 21:12

hlavně když spočítate cenu armatur tak to je raketa,radši bych volil bud dřevo nebo hotový regal

Datum: 25.09.15 15:16

Tohle je práce pro zručného kutila aby to vypadalo tak jak to vypadá... Hlavně to nebude určitě tak jednoduché upevnit to mezi strop a podlahu nějakou rozpěrkou... A také Nějaké ty objímky pod poličky aby drželi... Nevím nevím ale za mě bych se do toho pustil jen s někým kdo umí zacházet dobře s kovem a dřevem :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.