Vlhký sklep a jeho renovace

Od: Datum: 24.09.15 10:13 odpovědí: 1 změna: 24.09.15 14:41

Dobrý den,

v domě ve kterém bydlím je sklep, který je v současné době málo využívaný. Chtěl bych jej trochu zvelebit a využívat jej na uskladnění zavařenin, pití apod.

Problém je v tom, že sklep je značně vlhký a stávající omítka včetně výmalby (vápno) opadává. Moje původní představa byla, že stávající omítku oklepu a nechám přiznané cihly a ty bych pouze vyspároval, ALE na některých stěnách je omítka takřka nazničitelná (hodně cementu) a při pokusu o její odstranění ničím i cihly pod ní.

Nemáte někdo nápad jak tento vlhký sklep zvelebit?

Vlhka se nezbavím, sklep je pod objektem a obkopání ani z jedné strany není možné. Stěny (základy) domu jsou z přepalovaných cihel. Podlaha je betonová. Vodorovná izolace je až nad stropem sklepu. Sklep jako takový odizolován není.

Napadla mě nějaká předstěna, ale nevím co to udělá za pár let za ní :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 24.09.15 14:41

tens klep bude jenom na uskladneni? Oklepal bzch co jde, ybztek nechal. Presparovat a vymalovat vapnem. Na sklad zavarenin to staci

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.