Jak vyrovnat omítku na stěně

Od: ® odpovědí: 4 změna:

Dobrý den, na WC máme kousek stěny zaomítané do kulata - vede tam roura z horního patra. Jelikož někde na té stěně zatékalo, malbu jsem trochu před malováním seškrábala.Tím je povrch nerovný,jsou vidět přechody po seškrábání.

Poradte, prosím, jak docílit hladkého povrchu /do kulata/ bez přechodů v omítce? Nikdy jsem nic takového sama neopravovala. Děkuji.

4 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar babkazov

poradte.cz/...

Do toho se sama vůbec nepouštějte. Na to musíte najít chlapa zedníka. A když ne, tak najděte způsob, jak ze šišaté zdi uděláte přednost. ;)

 


0x
avatar ben

Dobrý den, já bych to neviděl tak dramaticky, resp. dotaz jsem pochopil tak, že omítka na stoupačce drží, ale jde o vyrovnání nerovností po škrábání a u stěn, kde zůstal původní nátěr. Jako žena zvládnete vzít štětec (štětku) a vodou to "rozmydlit" do ztracena. Nebo můžete použít také hrubší smirkový papír a za sucha to obrousit (papír občas vyfouknout - ale, práší to). No, a na větší nerovnosti by mohla stačit sádra a špachtlí to zarovnáte. Až to bude dost hezké, tak vymalujete a ta malba dílo ještě vylepší. Zdravím!

 


0x
avatar pavouk

i kulaté zdi se dají přeštukovat a rozfilcovat do stracena v místech přechodů

přes starou omítku s malbou lze také štuk přetáhnout, zdrsnit trochu ocelovým kartáčem nebo šmirglem, napenetrovat, jeden den natáhnout tenkou vrstvu štuku bez filcování, druhý den po zaschnutí spodní vrstvy natáhnout finální vrstvu štuku a ten rozfilcovat (po zaschnutí tak akorát), kdybyste filcovala hned tu první spodní vrstvu štuku, tak by se vám to tahalo po té malbě a výsledek by byla katastrofa, já už takto přeštukoval několik zdí a drží to

doplněno 24.09.15 08:14:

po týdnu štuk přemalujete

 


0x
avatar joudic

koupit Primaštuk v kyblicku 5kg (100Kc) nebo jestli se dela mensi, rozmichat ten vrsek do huste kaše (nebo odebrat a naredit v jine nadobe) a placatym sirsim stetcem to zhusta natrit a rozhladit (netlacit, spis tahnout stetec v ostrem uhlu), aby to bylo hezke, co nejlepe hladke, textura stetce atd male nerovnosti nevadi, protoze az to uschne, vemte smirkovy papir a jentak lehce to osmirkujte (droli se to samo, ne jako sadra). Pretrit primalexem a budete to mit jako nove ;)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]