Jak vyrovnat omítku na stěně

Od: Datum: 23.09.15 21:05 odpovědí: 4 změna: 24.09.15 08:29

Dobrý den, na WC máme kousek stěny zaomítané do kulata - vede tam roura z horního patra. Jelikož někde na té stěně zatékalo, malbu jsem trochu před malováním seškrábala.Tím je povrch nerovný,jsou vidět přechody po seškrábání.

Poradte, prosím, jak docílit hladkého povrchu /do kulata/ bez přechodů v omítce? Nikdy jsem nic takového sama neopravovala. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.15 07:28
avatar

http://www.poradte.cz/domacno…dleni/31998-nahozeni-zdi.html

Do toho se sama vůbec nepouštějte. Na to musíte najít chlapa zedníka. A když ne, tak najděte způsob, jak ze šišaté zdi uděláte přednost. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 24.09.15 07:59
avatar

Dobrý den, já bych to neviděl tak dramaticky, resp. dotaz jsem pochopil tak, že omítka na stoupačce drží, ale jde o vyrovnání nerovností po škrábání a u stěn, kde zůstal původní nátěr. Jako žena zvládnete vzít štětec (štětku) a vodou to "rozmydlit" do ztracena. Nebo můžete použít také hrubší smirkový papír a za sucha to obrousit (papír občas vyfouknout - ale, práší to). No, a na větší nerovnosti by mohla stačit sádra a špachtlí to zarovnáte. Až to bude dost hezké, tak vymalujete a ta malba dílo ještě vylepší. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.15 08:10
avatar

i kulaté zdi se dají přeštukovat a rozfilcovat do stracena v místech přechodů

přes starou omítku s malbou lze také štuk přetáhnout, zdrsnit trochu ocelovým kartáčem nebo šmirglem, napenetrovat, jeden den natáhnout tenkou vrstvu štuku bez filcování, druhý den po zaschnutí spodní vrstvy natáhnout finální vrstvu štuku a ten rozfilcovat (po zaschnutí tak akorát), kdybyste filcovala hned tu první spodní vrstvu štuku, tak by se vám to tahalo po té malbě a výsledek by byla katastrofa, já už takto přeštukoval několik zdí a drží to

doplněno 24.09.15 08:14:

po týdnu štuk přemalujete

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.15 08:29
avatar

koupit Primaštuk v kyblicku 5kg (100Kc) nebo jestli se dela mensi, rozmichat ten vrsek do huste kaše (nebo odebrat a naredit v jine nadobe) a placatym sirsim stetcem to zhusta natrit a rozhladit (netlacit, spis tahnout stetec v ostrem uhlu), aby to bylo hezke, co nejlepe hladke, textura stetce atd male nerovnosti nevadi, protoze az to uschne, vemte smirkovy papir a jentak lehce to osmirkujte (droli se to samo, ne jako sadra). Pretrit primalexem a budete to mit jako nove ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.