Mam narok na kanalizacní připojku?

Od: Datum: 23.09.15 19:18 odpovědí: 11 změna: 04.12.15 14:11

Dobry den ,letos se v nasi obci vybudovala kanalizace.Hlavni řad kanalizace jde my po spodním cipu meho pozemku,sachta je mimo pozemek.Jak se napojit,kam,koho mam pozadat, jeto jejich povinost.Me otazky se asi zdaji podivne,ale v nesu dotoho jasno.Pred budovanim kanalizace byl projek ktery uvadel ze cely hlavni rad respektive rameno radu pujde pocelem pozemku coz sem nechtel.Starosta i zastupitelstvo mne nutilo proste tuto čast projektu podepsat coz sem odmitl.Skousely po dobrem pozlem,nakonec my bylo zdeleno ze se nenapojim.Co mam delat pripadam starosta nechce semnou komunikovat,stavebni urad (sedi tam jeho bratr) mne posila ke starostovi,firma co buduovala kanalizaci a tet pripojky semnou nechce nic mit s oduvodnenim ze musim za starostou.Dekuji za odpoved


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.15 19:42
Po dobrem se s Vami jednat nedalo, spalil jste mosty a ted se divite. Kdyby jste se s nimi dohodl, tak Vas naoplatku mohli pripojit zdarma. Firma sama od sebe bez povoleni majitele kanalizace kopat nemuze a nebude. Vlastnikem je tedy predpokladam obec, kterou zastupuje starosta. Pripojka by mela mit projekt, kdy toto povoluje stavebni urad, ktery zastupuje starostuv bratr. Obavam se, ze podle toho Vaseho popisu by Vam pomohl asi jedine soud.
doplněno 23.09.15 19:42: A to jeste mozna s vysledkem 50:50. Ale to je jen muj laicky nazor. Nemusite to brat jako bernou minci.
doplněno 23.09.15 19:46: Omlouvam se, samozrejme jsem zapomel na zakon padajiciho ..., tedy cicko ma pravdu, potom pripadne eventuelne ombucnan ci nejake ministerstvo ci hygiena a potom az soud, kazdopadne je to beh na dlouhou trat s nervama
Ohodnoceno: 1x
 
Od: cicko*
Datum: 23.09.15 19:43

Napište stížnost s popsáním situace na nadřízený krajský úřad. Podle zákona jsou vlastníci nemovitostí produkující odpadní vodu povinni se napojit na kanalizační řád, je-li v místě vybudován a provozován. Vznikne -li Vám nějaká škoda či újma z důvodu nemožnosti se napojit, můžete požadovat náhradu po starostovi i stavebním úřadu, který napojení znemožnil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.09.15 19:52
avatar

Dobrý den, jak již uvedeno, tak si můžete stěžovat (o patro výše). Ale, stěžujte si pravdivě a vše tam hezky napište. Další možnost je, že si počkáte na výsledek dalších obecních voleb a budete doufat v jiného starostu (s kterým se nerozhádáte).

Ovšem, na "stavebním" ten jeho bratr zřejmě vydrží. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 23.09.15 20:05

Starosta s vámi nechce mluvit? Tak nemluvte, vše mu sdělte písemně dopisem s dodejkou. Starosta má 30 dní na PÍSEMNOU odpověď. Pokud nebudete s odpovědí spokojen, tak teprve si můžete stěžovat u nadřízeného orgánu.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.09.15 20:12
avatar

Třeba mysleli, že v tom případě se nenapojíte zdarma. Kdybyste nebyl tak tvrdošíjný, mohl jste mít možná výhodu a napojili by Vás zdarma. Ale na druhou stranu zase chápu, že se Vám nelíbilo, aby jste měl rozkopaný celý pozemek. Já si myslím, že Vám nemohou znemožnit napojení na kanalizaci, to je protizákonné. Ale přípojku a její výkop si budete muset hradit ze svého.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.15 20:15

Ahoj. Asi se bude muset jet do soudruha starosty nějakým nátlakem, jak tu už zmínili kolezi. Žádnej takovýhle týpek, co si myslí, že to jeho řízení obce, je rodinný podnik, nemůže nikoho nutit do něčeho, co nechce. Celá řada takovýhle trotlů si myslí, že jsou bohurovní. Pomoct by mohlo to, že když je v obci veřejná kanalda, je povinnost se na ni připojit a zrušit žumpy. septiky či čističky. Třeba by je mohla vzpamatovat nějaká pokuta od vyšší vrchnosti. Tak jdi do nich.

doplněno 23.09.15 20:21:

Ještě jsi mohl dodat, jestli to měli ostatní financované za své, nebo v rámci stavby z investice obce? Většinou to bývá za své. Takhle jsme to měli u nás na obci při napojování na vodovod od VaKu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.15 20:24

On starosta asi nebrání, aby se soudruh (výstavbě obecní kanalizace původně poněkud bránící) k této na své náklady připojil.

Asi jen vyžaduje řádný postup. A to se soudruhovi asi nelíbí, asi by chtěl, aby mu spoluobčané na jejich náklady přípojku vyprojektovali a vybudovali ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mazelvlachpetr*
Datum: 23.09.15 21:40

Dík za odpovedi a rady.Jen podotknu nebranim se zaplacení přípojky či jinych poplatku,kanalizace je dobrá věc.Je nom mně zaráží chovaní starosty a to první čast hlavní řad jsem jim povolil i když mně poškozeny plot,terasu ani okrasne tuje neušetřily a to byly vysoke něco přes metr sedumdesát,byly dokonce dotčeni když jsem chtěl vědet kdo to vše zaplati nebo alespon se omluví nic prostě nic.Tak jsem si to opravil zasadil sam za své.A pak se strašně dví že jsem nesouhlasil s ostatn přípojnou častí,kdo zvás by jim to povolil asi nikdo.Jak se říka za doprotu na žebrotu

Datum: 24.09.15 07:43
avatar

To přesně jsem předpokládala. Já mám totiž podobné zkušenosti. Ona to není žádná sranda dát někomu povolení a pak už se nedá nic dělat, pouze přihlížet devastaci, mít nervy a svého rozhodnutí litovat. Ale na připojení máte opravdu nárok a právo. Žádný starosta ani rodinný klan, který "ovládá" obec, Vám v tom nemůže zabránit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.15 08:12
avatar

Tyto věci si měl tazatel vymínit ve smlouvě, kterou povoloval uložení kanalizace na svém pozemku. Do smlouvy si mohl za tuto "úlitbu" dát podmínku, že mu obec zřídí kanalizační přípojku na jeho pozemek zdarma.

Teď už si vše bude platit sám.."Nárok" aby mu přípojku (teď) zřídil provozovatel kanalizace či její vlastník (obec) samozřejmě nemá. Připojit se ale pochopitelně může (ba dokonce musí).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.15 14:11

Dobrý den,

osobně bych to vůbec neřešil se starostou, ale se společností, která v obci kanalizace provozuje. (Teda pokud to zrovna neprovozuje obec, ale to se stává málokdy.) Jinak si myslím, že na kanalizační přípojku nárok máte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.