Správné natlakování expanzních nádob

Od: Datum: 23.09.15 00:17 odpovědí: 2 změna: 23.09.15 11:11

Dobrý den, potřebuji odbornou radu jak mám správně natlakovat expanzní nádoby, kdy jedna má 25l (expanzka ke kotli na thá paliva) a druhá bez štítku-jen výrobce (expanzka k čerpadlu ke studni) Děkuji moc za odborné rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.15 09:38
avatar

objem expansky se počítá z objemu vody v systému. Vezměte objem vody v systému, vypočítejte jeho tepelnou dilataci při rozdílu teplot 50° C, tento dilatační rozdíl objemu vynásobte třemi a zaokrouhlete nahoru na celé litry. Takový je minimální objem tlakové i otevřené expansky.

Věc vypadá složitě, ale není to nic víc, než tato základní poučka :

Jedna třetina objemu expansky má být trvale plná vody, druhá třetina objemu je určená pro tepelnou dilataci vody a třetí třetina objemu je volný prostor nad nejvyšší úrovní hladiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koza
Datum: 23.09.15 11:11

Jeden o voze. Co se týče čerpadla nevím. U kotle o 0,2 atm více než je nejvyšší tlak v soustavě. To jest mezi expanzní nádobou a nejvyšším bodem. Např 5 metrů tak 0,5 0,2=0,7 atm. Snad někomu nevadí, že nepoužívám SI. Tlaková odděleno od vody. U nové expanzní nádoby se spíš bude odpouštět. Pokud je vzdálenost menší tak nejmenší tlak má být 0,5 atm

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.