Přívod vzduchu k plynovému kotli

Od: Datum: 22.09.15 08:04 odpovědí: 4 změna: 22.09.15 08:47

Dobrý den, máme doma plynový kotel na hranici životnosti. Při pravidelné prohlídce před sezónou plynař tvrdil, že se máme připravit na jeho výměnu. Údajně však budeme muset nový kotel přemístit do jiné části domu. Prý se změnily normy a protože kotel nemá přímý přívod vzduchu z venku, tak nám nikdo neudělá revizi. Bohužel jsem u toho nebyla a informace mám jen zprostředkované od babičky - dost mně to vyděsilo. Stávající kotel je umístěn v koupelně uprostřed domku s vývodem do komínu. Větrací okýnko je do rozlehlé chodby. Ke kterékoliv vnější zdi je to 4-5 m přes další místnost. Je možné kotel vyměnit za nový tam kde je? Jakými způsoby by se to případně dalo řešit? Děkuji Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 22.09.15 08:12
Privod vzduchu se mysli volny vzduch z venku. Dela se to treba tak, ze se prevlozkuje komin a privod ma kominem. Nebo se holt vyseka dira ven. Resitelne to je. Ale i presun kotle nebyva problem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 22.09.15 08:14
avatar

Dobrý den, před rokem jsem řešil stejný problém, resp. potřeboval jsem revizi. Revizák říkal přesně to stejné a přesně takto by to bylo komplikované. Nakonec jsme se dohodli, že když jsem podřízl dveře od koupelny (tak, jak to chtěl on) a po přepočítání (připočítání) objemu vzduchu v koupelně i předsíni, jsem tu revizi dostal. To okénko zřejmě nestačí, resp. revizák bude tvrdit, že nemá jistotu, že bude stále otevřené. Takže, musíte se dohodnout (a zkusit třeba i jiného revizáka). Jinak, nechci Vám přidávat, ale zřejmě bude problém i s převložkováním komína.

Dnes je nutný nerez - hliník už je minulost. No, uvidíte. Zdravím!

doplněno 22.09.15 08:58:

Volte instalatéra přes plyn (takže, plynaře) - ten práci provede. Tedy, nejdříve se na to podívá, posoudí a domluvíte se. Já měl plynaře, který měl "svého" revizáka. Ovšem, i tak byl ten problém. Otvory ve dveřích bylo málo, tak jsem je ještě o 7 cm musel podříznout.

A protože předsíň má 16 m2, tak už to bylo potom OK. S kominíkem nevím - já jsem ho nepotřeboval. Ale, to Vám vše řekne ten plynař.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: koujana*
Datum: 22.09.15 08:47

"Okýnko" je jen zamřížovaný otvor, který není uzaviratelný. Před 15 lety se dělala rekonstrukce koupelny včetně nového kotle - kvůli vyššímu výkonu kotle se ještě vrtaly otvory do spodní části dveří. Komín je vyvložkovaný. Kotel bychom chtěli pouze vyměnit za nejpodobnější. Zkusím teda ještě sehnat někoho jiného. Stačí plynař nebo je potřeba i kominík?

Datum: 22.09.15 08:17
avatar

My jsme měli na revizi kominíka, který kontroloval množství spalin. Sousedé mi dali klíče, abych ho do bytu pustila a pohlídala ho. Kotel mají v těsném, uzavřeném kamrlíku, v šatně. Nejde se k němu přes šaty dostat. Paní říkala, že ani nepotřebuje, že kotel si bere vzduch z komína. Byla jsem celá zvědavá, ale kominík to potvrdil. Mi ke karmě navrtal dírku do kouřové roury a strčil tam čidlo. Sousedům neudělal nic. Jen kouknul. :-D Takže se neděste, těch možností máte asi několik.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.