Indukční deska

Od: Datum: 21.09.15 21:04 odpovědí: 6 změna: 14.09.16 00:07

Dobrý den. Byla mi namontována indukční deska a kolem má mít volný prostor 55mm a fyrma mi udělala sotva 2mm a nehodlají to opravit

doplněno 22.09.15 13:13:

Tak jsem dnes zavolal výrobci. A tam mi bylo zděleno že bezpečná vzdálenost k okraji stěny popřípadě další skřínky je zmińovaných 55 mm. Je to kvůli bezpečnosti například budete smažit a olej je rozpálený a hrana hrnce ,pánve jsou zahřáty na určitou teplotu atd. Proto další věc je 5 mm vzadní části na odvětrávání. Takže se bude předělávat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.15 21:13

Z fotografie nie je jasná montáž,tých 55 mm je minimálna vzdialenosť otvoru od okraja hrany dosky kuchynskej linky,nie je to vzdialenosť indukčnej dosky od hrany po montáži.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.09.15 21:19

Ono se jedná o 55 mm od výřezu po kraj desky. Ono to ani jinak nevychází. Deska je 60 cm široká, výřez pro desku je široký 49 cm. tedy akorát zbývá 5,5 cm vepředu i vzadu. Ale pozor, to se bavíme o výřezu v pracovní desce. Samotná varná deska je větší než výřez v pracovce, jinak by jaksi propadla skrz. Vzadu je ještě přišroubovaná rohová lišta. Takže sice by měl být výřez v desce 55 mm od kraje, ale rozhodně nebude 55 mm odzadu samotná varná deska. Ta bude o přesah varné desky plus rohovou lištu míň.

Datum: 21.09.15 21:26

Nevím, co čtete v návodu Vy, já vidím, že mezi okrajem pracovní desky a okrajem otvoru má být minimálně 55mm. Nikoliv že mezi okrajem indukční desky a hranou krycí lišty má být 55mm (tak to prezentujete Vy, soudě dle toho, jak vypadá první fotka a kde lze tušit ty 2mm). Tedy můžete mít pravdu, že oněch 55mm není dodrženo, ale taky nemusíte, z té fotky se to říct nedá. Navíc si myslím, že u oněch 55mm se jedná spíš o tuhost pracovní desky (55+490+55=600mm to je minimální šíře prac. desek). Pokud tam těch 55mm skutečně není, je to vada a máte nárok na její odstranění. Ale mít nárok a donutit firmu jsou dvě různé věci.

Píšu pomalu ...

Datum: 22.09.15 08:53

Já mám pocit, že asi mluvíte o něčem jiném. Desku mám také a vím, že má být pod ní odvětrávací prostor, který je důležitý. Ne kolem dokola svrchu. Deska musí otvor samozřejmě přesahovat, vždyť by vám nateklo dovnitř. Já si myslím, že to máte namontováno dobře. Nebo špatně vidím, nebo to špatně vysvětlujete. Ale ten obrázek je opravdu špatný, není na něm vůbec nic vidět. Vyfoťte ji celou svrchu a pak s otevřenými dvířky skříňky. Jestli nemyslíte to, že je deska větší a když vyřezávali otvor podle směrnic, a pak ji usadili dovnitř, už Vám u zdi a opačné straně desky nezbylo těch 5 cm pracovní desky, ale méně. I to se může stát, mám to také a nic se neděje. Pokud jsem to špatně pochopila omlouvám se, ale pochybuji, že to firma udělala tak, aby to bylo nebezpečné.

Datum: 13.09.16 21:16
Tak po revizní správě elektroluxu že indukční deska je v rozporu se zabudováním zde vyjádření El: Dobrý den, odstup 50 mm je nutné dodržet, protože teplota smažící pánve může dosáhnout až 210°C. trouba nemusí mít od spodní strany žádnou mezeru. Je pouze třeba, aby za troubou nebyla záda a podlaha linky by měla končit 5 cm od stěny. A zde odpověd studia: Dobrý den,posíláme vyjádření k Vaší reklamaci umístění varné desky.Dle našich informací byla varná deska a její umístění v pracovní desce určeno oboustrannou dohodou při plánování kuchyně a také při montáži s ohledem na bezpečnost pohybu osob v okolí varné desky a zároveň Vaším požadavkem na dodání rohového podia za varnou desku a také požadavkem na těsnící lištu k pracovní desce a obkladu (viz. smlouva o dílo S150635).Jelikož jste v objednávce nepožadoval dodání pracovní desky s větší hloubkou a tím možnost vytvoření většího prostoru okolo varné desky, zejména v její přední a zadní části, kdy tato volba byla učiněna vzhledem k nižší ceně při použití pracovní desky se standartní hloubkou 600mm a dodáním zmíněného podia , bylo dohodnuto instalovat varnou desku s ohledem na tyto limity. Současně byla zaručena pevnost pracovní desky v přední části, což by v případě striktního dodržení uživatelského návodu nemohlo být. V tomto případě je tedy naše společnost vázána požadavky zákazníka a nadřadit je nad informace plynoucí z manuálu.Dohoda o umístění varné desky byla oboustranně akceptována a odsouhlasena předávacím protokolem č. 1 z 27.7.2015, předávacím protokolem č. 2 z 2.9.2015, předávacím protokolem č. 3 z 8.9.2015, předávacím protokolem č. 4 ze 17.9.2015, předávacím protokolem č. 5 z 21.9.2015, a také Vaším emailem ze 4.9.2015 ve kterém bylo rovněž odsouhlaseno dohodnuté sestavení kuchyně včetně umístění spotřebičů.Z výše uvedených důvodů jsme nuceni Vaši reklamaci umístění Varné desky považovat za neoprávněnou a neopodstatněnou.Zároveň Vás v souvislosti s umístěním varné desky znovu upozorňujeme, že v budoucnu nebude možné akceptovat reklamace způsobené nadměrnou tepelnou zátěží Vámi požadovaného a objednaného rohového stupínku a těsnící lišty.Z našich účetních záznamů jsme rovněž zjistili, že jste doposud neuhradil smluvní doplatek za dodání díla dle smlouvy B20150635 a odmítl jste převzít fakturu s konečným vyúčtováním a vyúčtováním ceny smluvního doplatku včetně záručních listů. Tímto Vám tedy sdělujeme, že s úhradou doplatku ceny za dílo dle smlouvy B20150635 jste k dnešnímu dni více jak 20 dní po splatnosti a z Vaší strany došlo k hrubému porušení smluvních podmínek. Z tohoto důvodu Vám jako přílohu tohoto mailu ( a zároveň doporučeně poštou) Takže mi jsme do smlouvy neuvedli že požadujeme kuchyň k vaření, šli jsme kupovat kuchyň v dobré víře do studia kde jsme zároveň koupili od nich spotřebiče že je řádně zabudují a ejhle . A úřady si mě přehazovali jak horký brambor a pan majitel se směje. Jediný řešení je to dát k soudu a složit zálohu , vyvolat řízení zaplatit posudky a soudní náklady a čekat jak to vše dopadne.
Datum: 14.09.16 00:07

Já váš postoj vůbec nepochopil ... a myslím, že nejsem sám. Kde je vlastně problém? Estetika? Nefunkčnost? Bezpečnost? Nebo jen klasická buzeračka, že podle papíru má být milimetr a ony jsou tam dva? Znám jednoho, co spáry dlažby po řemeslnících kontroloval kuličkou. Zadrhla se, trval na opravě. Dopadlo to tak, že dům nemá už 5 let dodělaný, došli totiž blbci, kteří by tam chtěli dělat ... nejen ze sebe vola. Nechápu tu ztrátu času, jsme tady jen na návštěvě a takové opičárny pro nic :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.