Jak seřídit doraz plast. oken?

Od: Datum: 20.09.15 20:14 odpovědí: 5 změna: 22.09.15 21:33

Dobrý den,

mám v bytě plastová okna, nevím však jaké značky. V bytě se mi zdá, že je slyšet hluk z venku.

Nejde nějak seřídit doraz plastových oken, nebo je to od výroby nastavené?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.15 20:34

Seřídit se to, pochopitelně, dá. Tím ovšem netvrdím, že to někdo dokáže perfektně - plasťáky obecně mají tu nectnost, že silně tepelně dilatují, takže jsem už zažil vícero oken, kterými za mrazu regulérně táhlo, anžto se ohýbaly u pantů a neměly tam zapadací kámen.

Ohodnoceno: 3x

Od: scv®
Datum: 20.09.15 21:06

Podívejte se na Návod na seřízení oken a dveří zde. Je tam pěkně popsané kde s čím hnout. Napřed bych zkusil trochu přítáhnout celá křídla - obr. č. 6 (není potřeba speciální klíč, kombinačkami to jde také).

Ohodnoceno: 4x

Od: dolnyy*
Datum: 20.09.15 21:30

Díky moc za radu, to by mě samotného nenapadlo, zkusil jsem to podle toho obrázku č. 6 z návodu a uvidím jak to budu vnímat.

Poznat se to hned nedá, ale díky moc, jsem rád.

Datum: 21.09.15 12:52

Pokud máš těsnění součástí rámu, může být v rozích vlivem svařování zatvrdlé a pak křídlo dobře nedoléhá k rámu.

Ohodnoceno: 0x

Od: dolnyy*
Datum: 22.09.15 21:33

Dobrý den,

zkusil jsem seřídit ten přítlak okna, ale nepomohlo mi to.

Zjistil jsem, že když přitlačím okno upantů rukou k rámu, hluk zmizí, tedy nedoléhá to u pantů.

Jde to tam také nějak seřídit?

Děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.