Bublinková lampa

Od: Datum: 19.09.15 20:07 odpovědí: 8 změna: 20.09.15 16:43

Dobrý večer, na videu jsem viděl takovou pěknou lampičku.. byl to postavený užší válec kde byla nějaká tekutina (asi voda) a zespodu to dělalo bublinky.. není to lávová lampa ale prostě klasicky voda a zespod bublinky :-D hledal jsem to na netu a nic takového jsem nenašel.. nevíte o nečem takovém na české stránce? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: atj®
Datum: 19.09.15 20:16

jestli myslite toto:

typl bych to na filtr z akvaria, ktery dela ty bublinky, ktere nadzvedavaji ty vetsi bublinky.

Ohodnoceno: 0x

Od: pee*
Datum: 19.09.15 20:40

No a myslíte že to jde někde koupit? Nemusí to být stejné, jen něco podobného.. jestli se to vůbec dá koupit.. já nic takového dělat nemůžu jsem Pat a Mat dohromady

Od: atj®
Datum: 19.09.15 21:28

No ja brouzdal na netu ale videl jsem jenom takove homemade kreatury, ktere fungovaly na principu svicky, ktera ohrivala tu vodu ci co. Myslim ze to koupit nejde ale co se tyce vyroby,

koupil bych si rovnou pruhlednou vazu na kytky, do ni vodu a nejaky lehke penove/plastove kulicky z hrackarstvi ktere se potopi nebo z nejake drogerie ci kde a ten kaminek na filtr stoji par korun a objednate zde http://www.zoohaus.cz/katalog…ci-kaminek-piskovec-velky.htm a nejaky vzduchove cerpadelko co se da taky koupit v kazdem takovem akvariu si myslim.

ten borec to nema zkrz sklo ale pustenou trubicku filtrace zvrchu.

doplněno 19.09.15 21:31:

to vzduchove cerpadlo je treba zde:

http://www.happyzoo.cz/terarijni-cerpadlo-exoterra-repti-flo-200/d-9299/

doplněno 19.09.15 21:40:

teda spatne, to je primo do vody. tento vzduchovaci motorek k tomu kaminku http://www.happyzoo.cz/kompre…ea-aco-66012w-28l-min/d-5852/

Datum: 19.09.15 22:16

Raz som takú lampu videl u kamaráta,no bolo to dávno a bol to vtedy ešte výrobok ZSSR.Ono je to v princípe válec naplnený tekutinou a dole žiarovka,čo tu tekutinu presviecovala,no zároveň aj ohrievala a vtej tekutine bola hustejšia hmota,podobná parafínu a zahrievaním od spodu sa začala dvíhať v bulinkách a ako stuúpala hore,tak chladla a šla ku dnu.Pracuje to na tomto princípu,čo presne všetko tam je neviem,len viem,že sa to po zapnutí sa muselo nahriať než to bublinkovalo.

Od: krasula
Datum: 19.09.15 23:59

Já myslím, že to je barevný olej. Ty bubliny stoupají pomalu. Krásná podívaná. Zajděte do prodejen se svítidly, viděla jsem to víckrát.

Datum: 20.09.15 07:59

Takovou a podobnou lampu jsem viděla v elektru, u lustrů. Bude i ve speciálkách se svítidly. A také Vietnamci ji mívají.

Od: pee*
Datum: 20.09.15 16:43

Děkuji moc všem! určitě až budu mít čas tak zajedu do Brna omrknout pár obchodů

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.