Trvalé bydliště

Od: odpovědí: 7 změna:

Ahoj,potřebovala bych radu ohledně trvalého pobytu. Jsem něco přes 2 roky rozvedená. Majetkové vyrovnání máme, ale bohužel stále figruji v hypotéce a překlenovacím úvěru u bývalého manžela. Mám obavy z toho, že když si k přiteli dám trvalý pobyt, tak pokud by ex přestal platit, tak by k nám mohla dorazit exekuce. Jsou moje obavy bezpředmětné? Děkuji

7 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar iz

Souhlasím s Repkinem, exekutor může vstoupit kamkoliv,

kde se domnívá, že najde nějaký Váš majetek.

Změnou trvalého pobytu k pobytu ušetříte exekutorovi jen zlomek času

(u přítele by Vás našel i beze změny trvalého pobytu).

 


0x
Pokud se exekutor domakne kde bydlite, muze tam dorazit i kdyby jste tam trvaly pobyt nemela.

 


0x

Exekutor půjde všude tam ,kde může tušit majetek povinného-to jest k jeho rodičům,sourozencům,ex...Toto neochrání TB,TB je víceméně jen administrativní údaj


Takže se proti ex a jeho případným dluhům vlastně nemám jak bránit, max to po něm pak soudně vymahat...

No v první řadě bych komunikoval s bankou a snažil se z toho ručení nějakým způsobem vyvázat. Pokud jste ještě s EX za "dobře", bylo by vhodné se s ním dohodnout, zda by mu šel ručit někdo jiný. Každopádně exekutor k Vám domů (ať už je to kdekoliv) nepřijde jen tak, vždy posílá nějakou předžalobní výzvu (než to půjde k soudu) a následně pokud to půjde k soudu, tak Vás obesílá i soud (pozor, někde nosí zásilky od soudu soukromá firma, která pokud nevidí schránku a zvonek, posílá dopis zpátky jako nedoručený a soud tak má za to, že nemáte zájem komunikovat a ne jako pošŤačka, která ví, že paní Nováková bydlí s panem Veverkou a mají nepopsaný zvonek žluté barvy. Takže doporučuji si vyzvedávat poštu na trvalém bydlišti a mít označenou jak poštovní schránku tak i domovní zvonek a na případné obsílky od soudu reagovat včas (než uplyne lhůta pro odvolání) a argumentovat věcně nebo se s někým předem poradit, v takovém případě je ideální s advokátem (+/- 500,-Kč/sezení).

doplněno 20.09.15 13:12:

Věřím tomu, jelikož zatím všichni, kteří se nám snažili ohledně exekutora brečet na rameni, tak nebydleli na adrese svého trvalého pobytu, nebo ho měli na úřadě a samozřejmě ten soud si tu adresu z prstu nevycucá, když mu jí nikdo neřekne a tak jedná samozřejmě v dlužníkově nepřítomnosti. Každopádně netvrdím, že není možné, že to jde i jinak, ale já jsem se s tím nesetkal. Navíc lidi kolikrát dlužili 100,-Kč, nekomunikovali a potom se na ně dotazoval exekutor pro 14.000,-Kč, kdy samozřejmě si pak k tomu začne přičítat další náklady jako cestu z Aše do Ostravy, ubytování, stravu apod.

doplněno 20.09.15 13:13:

Navíc si myslím, že tazatelka se spíše snaží být obezřetná a ptá se dobudoucna, co kdyby ... alespoň tak jsem to pochopil já. Každopádně za sebe bych nečekal co kdybi a snažil se jednat s bankou dopředu, jakým způsobem by se dalo vyvázat.

repkin. Tomu co jsi napsal věříš na 100%? nemáš pravdu. Tazatelka nemusí dostat jediný dopis (nemusí jí být odeslán) a přesto coby spoludlužníka ji navštíví exekutor.

Tazatelka. Příliš obecný dotaz, aby se dalo odpovědět. Obecně: jste-li spoludlužník, nepomůže Vám žádná smlouva o vypořádání majetku. To je jen mezi Vámi a manželem. Vůči exekutorovi budete figurovat stále coby dlužníl a pohledávka bude vymáhána. Z úvěru jste se měla vyvázat. Zjistěte si, zda manžel úvěr splácí. Jestli ne, zda už je soudní usnesení o zaplacení, případně zda věc byla postoupena exekutorovi. Až toto budete vědět, dá se teprve hledat řešení situace. Do té doby to budou pouze rady o ničem!

doplněno 20.09.15 13:17:

repkin. Naprostý souhlas s tou bankou. Ať nedá na to, co jí říká bývalý manžel a ať si vše zjistí sama.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]