Hrubá stavba nebo na klíč?

Od: Datum: 19.09.15 10:05 odpovědí: 9 změna: 19.09.15 22:14

Ahojte, řešíme situaci zda si nechat postavit dům na klíč nebo jako hrubou stavbu a dodělávky od drobnějších živnostníků?
Podle seznamů stavebních firem je toho na dodělání u hrubé stavby ještě hodně tak z toho máme s manželem strach. Máte podobnou zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nico12
Datum: 19.09.15 10:15

Hrubou stavbu bych volil v pripade, ze byste dodelavali svepomoci. Pokud byste si ale stejne vsechno nechavali udelat, je lepsi rovnou na klic, alespon potom budete reklamace resit jen s jednou firmou :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.09.15 12:30
avatar
No když se ptáte takto, tak pro Vás jednoznačně stavba na klíč.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 19.09.15 12:47

Já udělala něco mezi. Nechala jsem stavbu rozdělit a nacenit na tři etapy. 1. základy, 2, hrubá stavba, 3. zbytek , mimo elektro a vodu , to jsem zadala prověřeným živnostníkům. Podepsala jsem smluvu s firmou pouze na základy s tím, že pokud budou obě strany spokojené, můžeme pokračovat. Spokojenost byla oboustranná, podepsala jsem smlouvu na hrubou stavbu (odsouhlasené vícenáklady byly do 500,- Kč ), opět spokojenost a domek dostavila firma celkově. Fakt se snažili neboť nevěděli, zda budou pokračovat. I po dvou letech bydlení nemám co reklamovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.09.15 13:47
avatar

Právě manžel plní druhý 10tun kontejner a naříká, to by bylo na sklepy a možná i na patro baráku. Rozdala bych to zdarma a nikdo v okolí to nechtěl. Každý si nechá postavit na klíč a když už dělá něco sám, je to max. základová deska na tu montovanou stavbu. nedivím se, také bych si nechala postavit. Zadala bych jedné firmě komplet vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 19.09.15 20:02
Lidus a cim ho plni a odkud jste? Pokud by to byla plna cihla a jste zbrozumne vzdalenosti, pomohl bych. Potrebuju prave na ty sklepy
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 20:59
avatar

Pozdě! První kontyš byly právě ty plné cihly, celé a půlky, dokonce i pár bílých, druhý vyvezl asi před hodinou a to byly povětšinou hurdysky a nějaké duté cihly.Okr. Vyškov. Že já se tu nezmínila dřív, tolik práce s tim bylo a ještě i tolik peněz to stálo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 19.09.15 22:14
Ja potrebuju okr Prerov. Ale i tak diky. Hurdy by se tez hodily.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 16:46
avatar

Hrubá stavba je ze stavby domu v podstatě to nejjednoduší. Ty tak zvané "dodělávky" stojí mnohem víc času i peněz. Zvlášť, když zadáte každou takovou dodělávku někomu jinému.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 19.09.15 21:22

Těžko odpovědět, jak jste na tom s vlastními zdroji známosti "řemeslníků...,, Celkové řešení je spíš o majetnosti a o solidním "hlídači" /stavební dozor/, investic, jenž má všeobecně dobrý přehled a sám se nechce obohacovat, nebo spíš bude motivován procenty z uspořených a uhlídaných možných promrhaných investic do nefunkčních služeb.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.