Jakou sílu polystyrenu na zateplení?

Od: Datum: 16.09.15 08:44 odpovědí: 4 změna: 18.10.15 09:34

Mám postavenou přístavbu ke staršímu domu - jde o 2 stěny - 1 je orientovaná na východ a 2. na jihovýchod.

Stěny jsou postaveny z cihlových bloků KM Profiblok 300 broušených a jsou lepeny na žebra. Stěnu orientovanou na východ mohu zateplit max. 10 cm díky malému přesahu střechy - i tak půjde vrchní plech těsně přes fasádu (popřípadě mám zvolit raději slabší zateplení, aby přesah střechy byl alespoň 1-2 cm?). U stěny na jihovýchod si mohu tloušťku zateplení zvolit relativně libovolně. Jakou tloušťku polystyrenu byste mi doporučili? Okna budou nová kastlová. Do jaké hloubky je mám zazdít? Už do polystyrenu či zároveň s krajem bloků? A musím nejdříve počkat na zabudování oken a až poté zateplovat nebo se dají stěny zateplit s určitým přesahem přes okenní otvor a až poté zabudovat okna? A nevíte, kde na netu najdu jednoduchý, ale správný postup zateplování (případně i s fotkami)? Sice jsem si pár stránek našel, ale drobnostmi se liší a nevím, která z variant je ta jediná správná. Pozn. použiji šedý polystyren díky lepším izolačním vlastnostem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.15 13:05

sejny,

pokud je přesah střechy malý, lehce ho upravíte na sílu izolantu 12-15 cm, dle ostatních izolací. Stěny na světové strany neřešte, v zime je chlad všude.

Okna na úroveň venkovního okna, izolant přetáhnout přes rám okna.

Internet je plný názorů, jak je to správně. Není jen jediná správná. Šedý je lepší, ale dražší, hůře se s ním dělá na slunci.

doplněno 17.09.15 14:18:

Takže je možná varianta přetáhnout zatím stávající okenní otvory a až následně se vloží zevnitř okna a polystyren se případně zařízne dle potřeby?

Možné je všechno, ale lepší práce a kvalita bude, když dáte nejdříve okna a pak polyš.

A tloušťku polystyrenu byste doporučil tedy cca těch 15 cm? Popravdě mi jde o nějaký rozumný kompromis cena/kvalita zateplení. Původně jsem uvažoval nad zateplením tloušťky 15-18 cm.

Kompromis si musíte zdůvodnit sám. Páč neznám mnoho faktorů, abych sdělil, zdali dát EPS 70F18cm, nebo Neo 15cm..

To se musí řešit dle místních potřeb.

doplněno 17.09.15 16:26:

síla polyše by se měla odvíjet od ostatních izolací. je to jako u ošacení lidí. Nepomůže Vám na horách v zimě kožich, když nebudete mít pořádnou čepici a boty. Takto to musí být i u domu. Když si kožich na zádech roztrhneme, jako okno, tak taky bude táhnout.

Na 30 cm cihly 18 šedého je OK.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.09.15 12:57

Takže je možná varianta přetáhnout zatím stávající okenní otvory a až následně se vloží zevnitř okna a polystyren se případně zařízne dle potřeby? A tloušťku polystyrenu byste doporučil tedy cca těch 15 cm? Popravdě mi jde o nějaký rozumný kompromis cena/kvalita zateplení. Původně jsem uvažoval nad zateplením tloušťky 15-18 cm.

doplněno 17.09.15 15:41:

No určitě plánuji šedý polystyren díky lepším izolačním vlastnostem. Tohoto polystyrenu by stačilo 15 cm? Nebo lépe 18 cm? Předem díky.

Od: jmlc®
Datum: 17.09.15 15:47

Na RD doporučuji max. možnou tloušťku polystyrenu s použitím plastových hmoždiněk - já měl 22cm polystyrenu a v tu dobu musely být hmoždinky s kovovým trnem - příšerně drahé!

Rozdíl cenový u tloušťky 15-18 cm už není velký - dejte raději více.

Ohodnoceno: 2x

Od: karel2
Datum: 18.10.15 09:34

Jenom poznáka k tomu, jak lidi kalkulujou jak siný polstyren na zateplení , aby to nebylo tak drahé *zed*

Před 10 lety mi nabízeli zateplení 5 cm , když jsem namítl , že je to málo, firma mi řekla , že v 8 cm to bude drahé:-P

Keci v kleci. Porovnejte si cenu polytyrenu v obchodě za 1 m čtvereční. Zjistíte, že i dvonásobná síla polytyrenu není v ceně fasády až tak zásadní, Zásadní je v ceně práce lidí a za druhé, norkový kožich manželce podnikatele. *tanec*

Takže nechte spočítat rozpočet na sílu třeba |5 cm, Pak si to rozmyslete a chtějte sílu 10-12 cm a dopočtěte jim sám kolik bude rozdíl na ceně polyše a na ceně kotvících prvků . A je to. A´t vám dají pak svůj návrh, ten už bude asi realističtější.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.