Piano - natřít nebo ne?

Od: Datum: 15.09.15 21:23 odpovědí: 12 změna: 17.09.15 10:38

Dobrý den, koupili jsme si starší pianino černé barvy, je možné nechat ho natřít např. na bílo? Nevím zda je to přímo vyloučené, nebo se to dělá běžně či vyjímečně. Prosím jakou barvu by jste doporučili? Nebo to máme rovnou zavrhnout? Jde o sarší pianino, ale ještě dobře slouží, jen by se lépe hodilo bílé. Děkuji za dopvěď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.15 21:33

Nevidím důvod, proč by se nemohlo natřít .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.09.15 21:35
avatar

Dobrý den, na zvuk nebude mít nátěr vliv, tak to udělat můžete. Ovšem, nebude to zřejmě uděláno profesionálně a klavírním lakem. Také tím v podstatě pianino ztratí hodnotu, resp. bude se případně hůře prodávat. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.15 21:40
avatar

Natřít jde skoro všechno. Jen si myslím, že natřít pianino štětkou, tak výsledek bude katastrofální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: souckova
Datum: 15.09.15 21:49

Noo právě toho se taky bojím.

Od: ondrasek
Datum: 15.09.15 21:55

Proč katastrofální? Já natíral s mým 6ti letým synem Petrofa, hodně starého, synkovi se líbila zelená, tak jsme to tím natřeli, Barva nesmí být ani moc řídká, ani moc hustá, musí se slít v jednolitý povrch.

Kdo si netroufne na nátěr lakem, nebo barvou, je možnost koupit samolepící tapety, viz třeba foto, samozřejmě každý má jiný vkus

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.15 22:21

Natírání štětkou, nebo tapety - to snad proboha ne! Když tak lakování. Ale než bych se do toho pustil, tak si ověřím, jestli to piáno je vůbec naladitelné. Z vlastní zkušenosti vím, že každé piáno se po každém stěhování rozladí. Starší kusy mívají ty ladicí dřevěné kolíky rozeschlé a po naladění nedrží. Takže pozor!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.15 22:55
avatar

Domnívám se,že nastříkání nitroemailem je vcelku jednoduché.Nehledě na to,že aceton nástřik i po letech odstraní,pokud by už barva nevyhovovala

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 10:01
avatar

Určitě by natřít šlo. Ale musela by to být velmi, velmi kvalitní barva, do které se nezažere prach při utírání nebo stírání vlhkým hadříkem. Přece je to velká plocha, na které bude vidět všecko. Jen úvaha, která vychází ze zkušenosti. Na bílé povrchy svého nábytku, čas od času vezmu Cilit, který brousí jako písek. Jinak to nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 08:32
avatar

Jistěže ho můžete natřít, na zvuk to nebude mít vliv. Piano netvoří zvuk na povrchu tak jako třeba kytara, ale uvnitř na ozvučné desce. Pokud ale nejste natěračka a zároveň opravářka hudebních nástrojů, pak si raději někoho zavolejte. Všechny ty dřevěné desky na povrchu piana budete muset rozmontovat. A je jich docela dost.

No ale hlavně bych vám řekl, že toto se nedělá. Natřením ztratí vaše piáno tu pěknou patinu času.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 17.09.15 09:53

Zdravím, já jen toto: " Jakýchkoliv zásah neznalce do hudebního nástroje je většinou fatální. Natření na jinou než originální barvu (restaurování) je rovněž velké poškození. Važte si nástroje, který můžete buďto v rodině držet či pokud někdy bude špatná doba, tak Vás originální stav může zachránit víc, než zkažená home made nádhera.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 17.09.15 10:09

100% souhlas - jestli chcete aby ještě dobře sloužilo, tak nevymýšlejte přemalování a podobné hlouposti..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 10:38
avatar

Já se vážně vyděsila, jsem ráda "trtr" za váš názor, souhlasím. V dobré víře jsem natřela starý šicí stroj, můžu ho akorát vyhodit, za nenatřený originál bych dostala nejméně 2000, natřený je zralý na skládku. Natřít piáno je stejná zrůdnost a věřte, že barvou se zvuk změní, ne že ne. Polepit tapetou to vážně udělá jen ten, co nástroji nerozumí a zvuk neslyší.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.