Ohřev vody

Od: Datum: 15.09.15 18:56 odpovědí: 6 změna: 16.09.15 15:47
Potřebují ohřát cca 30l vody na mytí nádobí na chatě. Zčeho vyrobit kolektor a jak ho napojit? Jsem tam jen letní víkendy. Děkuji .
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 15.09.15 20:01

Minulý rok jsem touhle dobou viděl v nějakém hyperkrámu ve slevě kolektor k bazénu ve tvaru stočené hadice asi za tisícovku. Nestačilo by tohle řešení? Třeba byste koupil i bez slevy jen o málo dráž, nebo okouknout a pak udělat.

Ohodnoceno: 0x

Od: jamal
Datum: 15.09.15 20:05

V Penny teď prodávají 30 l vak pro sprchování, ohřev sluncem. Cca. 150 Kč nebo tak nějak.

Datum: 15.09.15 19:38

Viděl jsem geniálně jednoduché a levné řešení v podobě jánevímkolik metrů černé hadice jen tak pohozené na střeše. V pohodě se vykoupal ve vaně.

Datum: 16.09.15 12:41
Vyřazený panelový radiátor, s načerno natřenou vrchní stranou, položený na střeše, jednou hadicí nahoru studená, druhou dolů teplá.
Případně i spodek zateplit, menší ztráty.

Od: asd1
Datum: 16.09.15 15:47

Hadice a radiátory bez zakrytí = nízká účinnost = jen na přímé slunce. Zateplit, přikrýt sklem a uvnitř vyplnit argonem = pak funguje i pod mrakem. Na netu jsou návody... Nebo koupit hotový, cena je už docela rozumná i u vakuových trubicových... Nebo el. panel a topná elektroda, ty fungujou i v zimě, není třeba tahat vodu, jen kabel.. V zimě může temperovat místnost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.