Jak vyčistit wc?

Od: Datum: 15.09.15 12:23 odpovědí: 18 změna: 19.09.15 02:07

V novém bytě máme wc mísu hodně od vodního kamena a ať to čistíme domestosem a dalšími přípravky nepomáhá to.

Porádíte co by pomohlo?Viz.foto.Omlouvám se pokud se vám bude zdát nechutné.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 15.09.15 12:27

Musíte to čistit prostředky, které vodní kámen rozpouštějí. Tedy kyselinami. Domestos obsahuje chlornan sodný, je to bělidlo, vodní kámen nerozpustí. Zkuste nalít do mísy obyčejný ocet, nasypat kyselinu citrónovou nebo nějaký komerční přípravek s obsahem kyselin, případně v drogerii zakoupenou kyselinu fosforečnou. Kyselinu chlorovodíkovou neboli solnou nedoporučuji, ta je hodně těkavá a dráždí dýchací cesty, ačkoliv je ze zmíněných kyselin nejsilnější a tedy nejúčinnější.

Ohodnoceno: 2x

Od: wamp®
Datum: 15.09.15 12:33
Na vodní kámen je opravdu nejlepší ocet,popř.jedlá soda !
Používám je a nemohu si ani slůvkem postěžovat ;)
Funguje to skvěle !
Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.09.15 13:19

První pomoc klidně můžete ocet a tu kyselinu citronovou.

Ale doporučuji pořídit Larrin - na rez a vodní kámen.. Nechápu, jak jsem bez něj mohla žít :) Máme brutálně tvrdou vodu, všechno bílé a Larrin fakt funguje.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.09.15 13:20

Zkusila bych ocetzatím vždy pomohl.

Datum: 15.09.15 14:05

Kyselina solná vyčistí do běla a pak už stačí na běžné čištění, běžné přípravky (nejraděj mám Bref na vodní kámen a Savo-černé)Použijte starou štětku na WC, kyselina ji sežere. Vyzkoušeno na WC co babička neudržovala a bylo v mnohem horším stavu než to vaše. Při čištění kyselinou to chce příliš nedýchat a větrat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.09.15 14:30

Zdravím,
mám odzkoušený Domestos, ale pokud vám nepomohl, tak doporučím postup, který se mi osvědčil v dávné minulosti (kdysi dávno na vojně) - vezměte pěkně do prstů starou žiletku a všechno oškrábejte. Sice od toho budtee mít trochu pořezané prsty, ale záchod bude čistý (vím, o čem mluvím, oškrábal jsem kdysi takhle jako voják ZS několik záchodů a vypadaly původně podstatně hůř než ten váš).

Datum: 15.09.15 15:59

Kdysi jsem se nastěhovala s dětmi do starého baráku a wecko bylo šílené. Koupila jsem kyselinu solnou, připravila si k míse hodně starý kýbl na vyhození, štětku jsem obalila hadrem a takto vyzbrojená jsem hajzlík vyčistila. Šlo to moc dobře, akorát že jsem se málem otrávila. Výpary byly šílené, ale mísa se skvěla bělobou.

doplněno 16.09.15 07:30:

Já jsem tu kyselinu nalila do mísy, hadr na štěce namočila a rozmazala po celé míse. Několikrát a pak spláchla. Tam kde voda nedosáhla, zase jsem hadr namočila do vody a umyla zbytek. Pak hadr i se štětkou hodila do připraveného kýble. Průvan, ten musí být!

Datum: 15.09.15 16:11

jj, chce to něco silnějšího než domestos. Solná kyselina pomůže, ale sírovka je lepší. Někde v barvách a lakách kupte jednu litrovou sírovku, pak vezměte gumové rukavice a opatrně ji několikrát nalejte na zkameněliny na okraji a pod okrajem záchodu. Zbytek vylijte do mísy a pár hodin nechte účinkovat. Zkameněliny se rozpustí. V míse sice vznikne nevábný sajrajt, ale ten nakonec spláchnete. Žádný problém, záchod bude jako nový.

A hlavně vám radím, kyselinu neskladujte, případné zbytky neschovávejte

Od: petrka
Datum: 15.09.15 18:06

Kyselina sírová tedy určitě není vhodná pro čištění odpoadů. Pěkná hovadina. Kyselina chlorovodíková ( solná ) se prodává v koncentraci cca 30 % a přidává se do vody. Nikdy vodu do kyseliny. Když přidáte vodu do H2SO4, okamžitě voda prskne a když ji dostanete do oka, tak se s ním rozloučíte.

Takže vždy a jen kyselinu solnou a lehce naředit. Dokáže leptat některé plasty - např. sítko v rychlovarné konvici. Proto kyselinu do vody.

Datum: 16.09.15 06:57

Ale jistě. Jako obvykle. Čím jsou hlavy dutější, tím jsou jejich názory silnější. Jak jsem napsal nahoře, zacházení se sírovkou chce trochu opatrnosti. Je to přece jen kyselina.

No ale co se týká čistění vápencových zkamenělin na míse wc (a ne odpadů, jak tu ten nade mnou plácl), pak z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že sírovka v tomto směru funguje lépe než solná a navíc tak pekelně nesmrdí.

A hlavně, ani sírovku, ani solnou pro toto použití nikdy neředit. Ředěním ničeho nedosáhnete. Spíš naopak.

Od: sss*
Datum: 16.09.15 08:26

...tobě pak dát opravit ty škody co ta tvoje sírovka nadělá!*zed*

Od: pb®
Datum: 16.09.15 11:34

Kyselina sírová při lití do vody, tak jak se ostatně mají ředit všechny kyseliny, vytváří velké teplo, proto se má do vody lít po kapkách, opatrně za stálého míchání. Já osobně si jí dávám do digestoře ještě do chladící lázně, to kdyby opravdu vyprska, abych jí neměla v obličeji a kdyby kádinka praskla, aby se to nevylilo na mě ale do chladící lázně s vodou. Lít jí doma do záchodu bych opravdu nechtěla.

doplněno 16.09.15 13:42:

Nevím, kyselinu z barev laků opravdu k práci nepoužívám, jen 96%ní p.a. Jestli má z barev laků nějakých 40%, tak ta se může s trochou nadsázky lít v klidu na ruce. K té koncentrované se chovám s respektem. Ono by se asi vždy měla zdůraznit koncentrace, protože co může být zředěné bezpečné, jako koncentrované může být pěkný prevít. Třeba takový obyčejný peroxid vodíku, který lidé kupují v lékárně pod názvem kysličník, se jako 3%ní může a také se leje s klidem do pusy. U 30%ního bych to tedy nedělala, ten spálí i kůži, natož sliznici.

Datum: 16.09.15 13:10

Nepovídejte mi, že barvách lakách koupená sírovka prská při nalití na rantl záchodu. To se prostě nestane, žádné prskání se nekoná.

Od: petrka
Datum: 16.09.15 22:17

H2SO4 je nebezpečná pro oděvy. Ale klidně si tam lijte co chcete. Udivuje mě, jak jste moudrý a ti dryzí plácají. Typiocky přiblblá odpověď ve zdejší krajině.

Mám vyzkoušeno co šlo a sírovku ne. Ale tlachejte si co chcete. Každý má právo si myslet, že jeho postup je správný.

HCL a její chlor desinfikuje. což je do WC vhodné. Následně v odpadech se nerozkládá jako HSO4 ale pouze chlor vyprchá. Tak to jen tak, aby nějaký poťapanec něco věděl.

Datum: 16.09.15 10:14

poradce7, napište, jak a čím jste wecko uvedl do dokonalého stavu. Prosííím. ;)

Datum: 16.09.15 14:29

Ja jsem pouzil kyselinu solnou, koupil jsem 1/2 l v drogerii a nalil do WC. Zachod byl pres den zavreny s otevrenym okenkem pro vetrani. Po splachnuti byla misa jako nova

Datum: 18.09.15 01:05

Také doporučiji kyselinu solnou. Je normálně v prodeji v drogerii a stojí pár korun. Mám to vyzkoušené v bytech starých lidí a záchody v mnohem horším stavu, než je ten váš. V každém případě použít rukavice, otevřít okno, zvednout prkénko, nadechnout se, vylít kyselinu okolo mísy a zbytek do wc, zavřít prkénko, zavřít dveře a nádech . Plastovou lahev raději hned vyhodit kvůli dětem. Reaguje neuvěřitelně rychle, to uvidíte. Po několika hodinách jsem mísu lehce vyčistila štětkou a výsledek vždy 100%.

Od: virgill
Datum: 19.09.15 02:07

larin nebo neco podobneho ale ne do misy ale vypnete vodu a nalijte to do prazdne nadrzky. potrebujete kontakt s usazeninou a ten je pri naliti do misy slaby. potom pomalu co par minut (5-10) po troskach splachovat. po co nejmensich davkach a nejcasteji.. cistic neni takto reden vodou a cerstvy krasne steka po usazenine az k hladine a tim ji rozpousti

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.