Nesnesitelny soused

Od: Datum: 15.09.15 06:23 odpovědí: 15 změna: 27.09.15 22:22
Nastehovali jsme se s pritelem a 3-letou dcerou do pronajmu v panelovem byte. Naa soused pod nama porad chodi a vyhrozuje ze mam dceru zklidnit ze nemuzou normalne fungovat. Kdyz se mu snazim vysvetlit ze je to male dite ktere si popobehne tak na me zacne rvat ze ho to nezajima a mam si ji zklidnit. Podotykam ze rano pred sedmou hodinou odchazime a vracime se v 16hod a mala jde v 19hod spat. Rika ze mam byt tolerantni ale kde je tolerance vuci nam? Mala opravdu nedela nic nenormalniho. Je to zive zdrave dite. Jsu uz na nervy z jeho vyhrozovani ze nas z tadyma dostane pryc. Ma nato pravo? Chteji met klid televizu nesleduji pry si ctou. Tak potom je jasne ze nas asi slysi. Ale to nemame zadna prava? Mala si nesmi hrat a mi normalne zit? Prosim poradte.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.15 06:49

Já si myslím, že neuděláte, nevyřešíte vůbec nic. Jenom, když se odstěhujete. Jasně, že vím, že je to skoro nemožné, ale nějaká opatření nebo kontraakce, nepovedou k ničemu. Jen k většímu kraválu a doslova k válce. Lidé, kterým nehraje televize, rádio, gramofon nebo jiné zvukové zařízení, vnímají každý zvuk velmi citlivě. Budou šílení i z prdu sousedovic rybičky. Lituji vás opravdu hodně, zvláště, když jste zaplatili kauci a nájem dopředu. Ale poradit vám nelze, protože řešení neexistuje, chcete-li mít hezký domov a ne bitevní pole. Utíkejte!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.09.15 06:58
Zazivala jsem neco podobneho od sousedu pres zed.Vrchol bylo ze napsali email majiteli domu kde si navymysleli nesmysli.Pul roku teror,buseni do zdi,ramenem po schodech,neprijemny pohledy az po hnusne dopisy ve schrance.Mam taky dceru,ktera uz je samostatna.chodi ze skoly sama domu a obcas musi byt doma sama,jelikoz pracujeme.Bylo mi vzdycky ouvej ji tam nechat s takovymi sousedy.
Byla jsem neustale ve stresu,zapnout si tv na hluk přiměřený v době uplne mimo.Porad jsem myslela na to ze za tou stenou jsou.Prestala jsem je resit.Ramenem jsem sla ja v noci jsem se oprela o zvonek a docílili jsme k tomu ze v cervenci daly vypoved z najmu.Mame klid.ted cekame nove Sousedy.Snad budou normalni.
doplněno 15.09.15 07:05: Abych byla konkretni.Nesmela jsem luxovat,koupat se po desate,tv vypnout taky pred desatou,rano mi zazvonil budik a uz buseni a kraval.Rano jsem si zapla radio a do peti minut mi prisla esemeska od spravce ze soused chce spat at nedělám hluk.Nedovedu si představit ze bych to mela jeste nadale vydrzet.Zaplat pan Buh ze jsou uz pryc.
doplněno 15.09.15 07:07: Je to 3lete dite živé,nezakazujte ji nic.Bych ho ignorovala idiota zatrpkleho.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.09.15 07:07
Nejdulezitejsi fakt je ale jakoi mate podlahu. Fuseracka plovoucka ci dlazba je fakt peklo pro lidi pod vama a slysi kazdy krok. Dalsi fakt je ten , ze pod vama muzou byt fakt debilove a stim neudelate nic. Proto ja mam byt v prizemi a prcek at si skace klidne opulnoci. Jinak jak jsem ve sklepe a slysim jak jde prcek slyset tak vim , ze podnama by to nikdo neprezil.
Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 15.09.15 08:45

Dobrý den, dcerku můžete poměrně dost "odhlučnit", když bude mít bačkůrky s měkkou podrážkou. Hodně rodičů nechává běhat své malé dítě po bytě polonahé a bez bačkor.

A to je skutečně slyšet jako neustálé bouchání, které není příjemné, resp. je to příjemné, jako když se soustředíte před usnutím na zvuk kapajícího kohoutku - znervózňuje to. Zdravím!

doplněno 15.09.15 09:40:

On se ten Váš milovaný a běhající andílek skutečně může ze spodního bytu jevit jinak. Zvláště, když se někdo potřebuje soustředit (třeba i na tu četbu). V jistém věku to pochopíte i Vy.

Datum: 15.09.15 09:11

Nemůžete se se sousedy domluvit, že si k nim půjdete poslechnout, jak moc je hluk od Vás z bytu slyšet? Pokud usoudíte, že ani Vy, byste nechtěla být na jejich místě, pak by bylo vhodné popřemýšlet nad úpravou podlahové krytiny. Nejsnadnější cesta je koberec, pokud by bylo třeba ještě další opatření, byla by cesta i aby sousedi zkusili odhlučnit strop.

Ono je to ošemetné. Nad mamkou v bytě původní sousedi udělali novou podlahu. Všude položili dlažbu a pod podlahu nedali žádnou izolaci. Teď tam bydlí noví sousedi s malými dětmi. Nechávají je jezdit po bytě v dětském odrážedle s plastovými kolečky a to je teprve rachot. Syn je po operaci nožičky a musí skákat přes švihadlo.. opět masakr. Jakmile jim něco upadne na podlahu, instinktivně se skřčíte a chráníte si hlavu, protože to vypadá, že na Vás něco padá.. Vzhledem k tomu, že si mamka nechce dělat zle, jen je neustále žádá, aby s tím něco udělali a oni na to jen, že děti jsou prostě děti a museli by vytrhat podlahu a udělat celou znovu, což oni nebudou.. Škoda, že mamka bydlí sama a nemá větší "koule" - já bych bojovala..

Datum: 15.09.15 09:17

Já jsem zažila, jak nade mnou si dítě hrálo tak, že koulelo psovi kouli po parketách tam a zpátky, kolem dokola. Netrvalo to celý den, ale stávalo se to často. Můžu Vám říct, že jsem z toho byla nervově úplně na dně. A jakmile ten rachot začal, tak bych v tu chvíli toho zmetka přetrhla vejpůl. Tak jsem to v tu chvíli opravdu cítila, protože až tak daleko může člověka obtěžovaného hlukem dovést. A to mi to trvalo, než jsem přišla na to, že to dělá to dítě. Já si myslela, že si tam snad někdo udělal dílnu a pracuje tam na tkalcovském stavu. Nebylo to v Čechách. Moje odpověď Vám třeba pomůže k tomu, abyste pochopila agresivitu vašich sousedů. Já bych poslechla Bena a navlékla dítěti nějaké bačkůrky. Asi hodně dupe a ten zvuk nad hlavou není nic příjemného, to mi věřte. Sama by jste z toho začala za chvíli šílet.

Datum: 15.09.15 09:30
Ať je to jak chce, pokud jsou spodní sposedi nerváci bez kapky tolerance, tak vám nepomůžou ani měkké bačkůrky ani koberec s vysokým vlasem. Ale za zkoušku to stojí. Protože to jediné můžete udělat. A pokud se budou stížnosti stupňovat, alespoň můžete argumentovat, že jste se to snažili vyřešit. Mona

Od: pb®
Datum: 15.09.15 09:40

Jsem panelákové dítě, nesměly jsme se sestrou po bytě dupat, běhat, házet míčem. Hlasitě zapnutá televize nebo rádio neexistovalo, taktéž bych si nikdy v paneláku nedovolila po desáté večer prát, vysávat, mixovat atd. nebo třeba klepat prachovku z okna. To se prostě v paneláku nedělá. Vyrostla jsem bez újmy a dokážu být velice tichá. Naštěstí už nemusím, v domě si můžem dělat cokoliv chceme. Můj partner se narodil a vyrost v domě a kdyby se přestěhpval do paneláku, sousedi ho znenávidí. Taktéž můj čtyřletý syn je natolik hlučný, že žít s ním v paneláku by bylo peklo pro všechny. Mnohé už bylo řečeno. Pokud máte laminátové podlahy a dítě běhá a dupe po bytě bosé, není to teror od sousedů, ale terorizujete vy je. Laminátová podlaha je peklo všeobecně, takže radím vyměnit za lino, kde to jde na lino ještě koberec a dítě bezpodmíněčně do bačkor a opakovat, že po bytě se neběhá. Pokud tohle nepomůže, můžete sousedům poradit špunty do uší, protože veškeré možnosti opatření z vaší strany už jste vyčerpali.

Od: uska®
Datum: 15.09.15 11:35

Jak bylo řečeno, dítě vyfasuje bačkory, na frekventovaná místa přijdou alespoň běhouny a víc bych neřešila. V 7hod ráno odejdete, dítko je doma v pohybu od 16 - 19.00 hodin = 3 hodiny. Tudíš soused si v klídku může číst 21 hodin denně.

Datum: 15.09.15 11:38

Pošlete ho, s prominutím, do prd*le. Klidně opakovaně. Soused bude ten typ, co si vždy najde důvod. Také bych pravidelně po 20. hodině vrtal díry do zdi.

Od: mustang
Datum: 15.09.15 20:59
Poslat do pr... a neresit

Od: najemce
Datum: 26.09.15 21:54

Zřejmě nejste takové povahy, abyste ho poslala víte kam. S některými to prostě nejde, zažil jsem něco podobného a poslal jsem je víte kam a že po mě háží nevraživé pohledy, to mám také tam. Spíš je problém zda prudí i okolí, správce atd., já si s tím poradil vcelku lehce, ale vy máte asi jinou povahu.

Asi to budou už staříci, já měl nad sebou také dupot, bydlela nad námi rodina s dvěma malýma dětma a asi se honili po bytě nebo nevím, dupot to byl vždy tak hodinu denně, ale že by mi to vadilo..? To spíš auta pod oknem, než tohle.

Od: jindriska
Datum: 27.09.15 21:35

dejte s ním kafe u vás doma (když on do vás kamenem,vy do něj chlebem)

Od: willy
Datum: 27.09.15 21:44

Co pritel? Je slabej si se sousedem "promluvit" po chlapsku?

Datum: 27.09.15 22:22
Po chlapsku a bezesvedku.Ja nevim,pred nekolika lety si chlapi daly facku a nikdo ani nepiipl a dneska?pomalu abych se zacal bat aby ho nahodou neudal.Takova je dnesni doba.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.