Vařiče a indukční vařiče

Od: Datum: 14.09.15 21:00 odpovědí: 11 změna: 15.09.15 12:31

Ahoj zaujalo mě tohle:

http://www.kasa.cz/varic-kenwood-ih470-cerny-stribrny/

Indukční vařiče, co si o nich myslíte? Prej jsou rychlejší... Je možné na těhle vařičích udržovat konstantní teplotu? Třeba chcete vodu udržovat na 60°C. Jde to nějak na vařiči? Díky předem za tipy a zkušenost.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.15 21:10

Jsou výrazně rychlejší.

Ten,co používám já,asi konstantní přesnou teplotu,jako bych chtěl, neudrží,nelze regulovat,pouze můžu navolit již přednastavené hodnoty účinnosti.A třeba to bude zrovna 65 stupňů...

Ale na novějších už to může být reálné,zkušenost nemám.

Ale na ten můj potřebuju spec.nádobí,nevezme to každý hrnec.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.09.15 21:20

Vařím na indukci a letos jsem i poprvé zavařovala kompoty, dělala marmelády a čatní. Nic se nepřipálilo. Jsem spokojená. Na novějším sporáku s troubou je stupnice, kde se jenom udržuje mírně teplé a postupně se může přidávat podle potřeby. Rychlost, jak přivést třeba vodu k varu je vynikající.

Starší typ jednoplotýnkového vařiče má nejen stupnici, ale volbu si i nastavit přímo na stupně. Byl to jeden z prvních, tak ta citlivost není tak velká, buďto se vařilo hodně, nebo málo. Problém byl u málo stupňů právě u toho dohřívání na požadovanou teplotu, muselo se to vychytat. Přechodem na novější typ bylo jako z trabanta do fábie.

Takže tyto novější vařiče mají určitě o mnoho lepší užívací hodnoty. Přímo s tímto uváděným výrobkem ale zkušenost nemám.

Indukci bych nyní volila ale vždy.

Hrnce magnetické, i staré smaltované.

doplněno 15.09.15 08:22:

Skoukla jsem sporák a na něm je devět poloh plus jedno turbo na rychlý ohřev. Pokud byste chtěl přesné stupně, tak leda systematicky nastavovat postupně od 1 a měřit a zapisovat, na vaření to není potřeba, ale jestli vykonáváte jiné činnosti proč ne.Teploměr na zavařování jsem odvezla pryč, jinak bych Vám to přes den změřila.

Jinak nové a dražší modely mají ohřev citlivý, žádné skokové zapínání a vypínání nyní neregistruji. Záleží na výrobci a výrobku.

Již tady proběhly diskuze jestli indukci ano, nebo ne. Třeba 91 reakcí od 19.1.14, otázka od Suzymon /Indukční deska špatně chytá hrnce/

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 14.09.15 21:52

Datum: 14.09.15 21:51

Indukční vařiče: nejhorší zkušenost. Nefungují na jiné, než železné, či ocelové nádobí. Rychlostí ohřevu jsou srovnatelné s keramickými deskami. Stále se vypínají a zapínají, takže jaká konstantní teplota? Vaření na nich je katastrofa. Co se týká ostatních typů vařičů, všechny jsou dimenzovány na dosažení teploty varu. Nejjemnější regulaci mívají plynové vařiče - bez předvolených stupňů, kontinuální.

Datum: 14.09.15 23:41

To je tak, když si koupíš největší krám a pak dle něj soudíš ostatní výrobky. :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.09.15 08:37

Bruno, jste vedle jak ta jedle. To co říkáte, není vůbec pravda. Vaření na indukci je radost a ne katastrofa. Já měla plyn, sklokeramickou a teď indukci. Už bych neměnila ani za nic. Samozřejmě, že se dá udržet stálá teplota v hrnci, ale musí k tomu být i adekvátní nádobí. Já jsem si tenkrát stěžovala, že se mi mé hrnce místy "nechytnou", že s nima musím chvíli posunovat. I když byly hrnce kvalitní, nebyly přímo vyrobeny na indukci a dno je příliš silné. Pak jsem si koupila novou sadu s devíti vrstvým speciálním dnem a je po problému.

Datum: 14.09.15 22:07
Vyzkoušeno u kamaráda. Měl tuším 12 stupňů intenzity, kdy se při smažení dá použít max 9. Ostatní okamžitě všechno spálí. *smich* na ohřev vody nebo spíše uvedení k varu to je super. Mam celkem vykonou sklokeramiku, ale přijde mi hrozně pomalá. Když dělám marmeládu potřebuji, aby rychle začala vařit, což na sklokeramice trvá a trvá... Raději vařím menší množství na víckrát. Další určitě koupím indukci.
Srovnejte si výkon ve Wattech na zhruba stejně velké plotně sklokeramika vs indukce a hned budete vědět o kolik víc hřeje. ;)

Od: jeromama
Datum: 14.09.15 22:39

No a jde teda nějak navolit na tom vařiči třeba 70°C, postavit na to hrnec s vodou a aby ta voda měla prostě reálně +- něco těch 70°C...?

Datum: 15.09.15 06:43

Neříkám, že to nejde, ale potíž je v měření teploty ohřívaného média, v tomto případě vody. Měření by muselo probíhat patrně přes dno, které může být velice proměnné - co nádoba to jiné dno. Taky objem a tím i ztráty ochlazováním můžou být velmi různé. Z čehož vyplívá, že by to nebyla asi moc přesná regulace, spíš by šlo o oscilování kolem. Kdysi jsme měli rychlovarnou konvici na které se dala nastavit teplota. Fagor TK 500. Bohužel nebyla moc statečná a ohřívání ( cca 5x denně pro kojence) po roce nadobro vzdala.

Datum: 15.09.15 08:47

Na indukci nedám dopustit. Je to to nejlepší vaření co znám. Před tím jsem vařila na plynu a pak sklokeramice, než sem dorazila indukce. K tomu, abyste viděl a lehce udržel požadovanou teplotu v hrnci, stačí specielní poklice. Mají na víku termostat, od 20 do 100 stupňů. Je na nich ukazatel 20-40-60-80-100 a vidíte, jak teplota v hrnci stoupá. Když dosáhnete požadovaného stupně, tak zmírníte příkon na plotýnce na minimum a občas kontrolujete ručičku na pokličce. Také jsou třeba kvalitní hrnce, které nahřejí a hlavně i udrží teplotu i ve stěnách. Tuto vlastnost nemají ty obyčejné smaltované hrnce, i když na indukci fungují.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.09.15 12:31

Pro andelck a suzymon: já jsem ten krám nekoupil, jen byl k dispozici v jistém ubytovacím zařízení. Takže se opravdu asi jednalo o šmejd.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.