Upevnění desek u psacího stolu

Od: Datum: 14.09.15 17:23 odpovědí: 5 změna: 14.09.15 20:02
Dobrý den,
dneska jsem skládal psací stůl a už bylo vše skoro hotový, jen stačilo nasadit vrchní díl desky na psaní když mi do pokoje vletěla dcera a boční desku (nohu) shodila a ta se vytrhla s dřevotřísky i se dvěma šroubama a teď už nedrží. Šrouby už neutáhnu, tak se chci zeptat co by se s tím dalo dělat?
Díky za rady a tipy

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.09.15 17:39
avatar

Dobrý den, pokud to vypadá tak, jak si to představuji, tak bych do otvorů pro vruty zalepil dřevěné kolíčky, nechal zaschnout, předvrtal menším vrtákem a vruty tam opět šrouboval. Případně použít silnější vruty do stávajících otvorů.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 18:26
avatar
U nás se to řeší podobně. Lepidlem Herkules se vlepi špejle do původní díry. 2-3 kousky dle velikosti díry. Po zaschnutí prisroubovat, vrut tam bude držet parádně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 18:15

Pokud jsou připojovací otvory zničeny (což se u dřevotřísky dá předpokládat), pak bych použil náhradní řešení pomocí předvrtaných plechových úhelníků do L (jsou snad v každém železářství). Není to sice moc estetické, ale pokud bude vše ukryté pod psací deskou, pak to nevadí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vilik
Datum: 14.09.15 18:25

Truhlářský způsob je spojit neviditelně pomocí dřevěných kolíčků-týblů, jenže je na to potřeba buď zručnost, nebo tyblovačka. Další způsob je přiložit a přišroubovat z jedné nebo obou stran laťku, případně železný profil do L, a přes tuto pomůcku dát vruty nebo šrouby. Nebo již zmíněný způsob v první odpovědi. Osobně volím doma způsob s přiloženou laťkou, šroubuji vrut klidně i skrz desku z pohledové strany, pokud nelze jinak. Zpevní se konstrukce a když mi vadí viditelná ploška hlavy zapuštěného vrutu, zatmelím ji. ​

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 20:02

Ahoj. Taky se přokláním k lepení těch špejlí disperzí. Dávám tak tři a šroubek jde jejich středem. Kovové vingly používám pro doplnění spojovaných dílů. Výrobci to dost podceňují a pak se nábytky rozpadají. Kolikrát to do nich dodávám i hned po koupi. Dokud to drží originálně pohromadě. Mohla by být námitka na reklamace. Nereklamuji. Když to cokoliv nějak vyztužím, není třeba něco reklamovat. Tak mi to prostě funguje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.